• Peşin fiyatına 3 taksit

 • Tüm siparişlerde kargo bedava!

 • 2 yıl garanti

0

Sepetim

Alışveriş sepetinizde ürün bulunmuyor.

   Sizin için en iyi Soundbar hangisi?

   Soundbar, yeni 4K TV'niz için anında daha sinematik sesin kilidini açmanın harika bir yolu olabilir. Ancak bu kadar çok seçenek varken nereden başlayacağınızı bilmek zor.

    

   Çeşitli seçenekler arasından seçim yapabilmeniz için size sorulabilecek temel soruları anlatacağız ve dikkat etmeniz gereken bazı önemli özellikler hakkında hızlı bir açıklama yapacağız.

   Okuma süresi: 7 Dakika

   Soundbar'lı Philips Ambilight TV'nin keyfini çıkaran adam

   Soundbar'a ihtiyacım var mı?

    

   Soundbar'a nasıl karar vereceğiniz konusuna başlamadan önce, soundbar'ın sizin için doğru seçim olup olmadığına karar vermek önemlidir.


   Soundbar, izlediklerinize dramatiklik ve netlik katmanın kolay ve etkili bir yoludur; genellikle TV hoparlörlerinizin yapabileceğinden daha dolgun bir ses, daha iyi bas ve daha net diyaloglar sunar. Çoğu insan için TV sesini yükseltmek için mükemmel bir seçimdir. 

   Oturma odasında Philips SoundBar'ının tadını çıkaran kadın

   Soundbar'a ne zaman ihtiyacınız var?

    

   Soundbar'ı önermediğimiz yalnızca birkaç durum vardır:

   1. Bowers & Wilkins ses kalitesine sahip, OLED+ veya The Xtra gibi bir Ambilight TV'niz var.

    Bu TV'ler zaten özel bir ses muhafazasına sahiptirler. Bu durumda, soundbar yerine Fidelio FW1 gibi bir subwoofer'ı veya Fidelio FS1 gibi Wi-Fi surround hoparlörleri düşünebilirsiniz.

   2. En iyi ses ayrımını ve mümkün olan en geniş ses alanını istiyorsunuz.

    Bunun için TV'nizin merkez kanal olduğu stereo Fidelio FS1 veya W6205 gibi bir çift Wi-Fi hoparlörle başlamayı deneyin. Bunun nasıl çalıştığını ev sinema sisteminizi oluşturma hakkındaki makalemizde açıklıyoruz.

   Soundbar'a nasıl karar vereceğim?

    

   Soundbar'ın size uygun olduğuna karar verdikten sonra, kendinize sormanız gereken gereken beş soru var.

   1. Ne kadar alanınız var? 

    TV'niz ile sehpanız arasında fazla boşluk yoksa B6405 gibi ultra kompakt bir şey arıyor olabilirsiniz. Benzer şekilde odanızın boyutunu da düşünün. Elbette odanızı sesle doldurmak istersiniz, ancak duvarların sallanmasına gerek yok.

   2. Genellikle ne izlersiniz?

    Soundbar'ınızın temel amacı diyaloğu takip etmeyi kolaylaştırmak mı? Bu durumda, diyaloga ayrılmış bir kanala sahip 3.1 the one soundbar'ı düşünebilirsiniz.

   3. Televizyonunuz hangi bağlantıları içeriyor?

    Bu çoğu zaman bir sorun değildir. Çoğu soundbar bağlanmanın birden fazla yolunu sunar. Ancak, HDMI ARC veya eARC özellikli bir TV'niz varsa, daha yüksek kaliteli surround ses olanaklarından en iyi şekilde yararlanabilecek bir soundbar isteyebilirsiniz.
     
   4. Daha sonra daha fazla hoparlör eklemek ister misiniz? 

    Ev sineması kurulumunuzu genişletmeyi düşünüyorsanız ekstra hoparlör eklemenin ne kadar kolay olduğunu keşfedin. Tüm Philips ses ürünleri birbirleriyle ve Ambilight TV'nizle çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Biz buna Ambilight TV surround adını veriyoruz.

   5. Ne kadar harcamak istiyorsunuz? 

    Ortada pek çok seçenek var. En uygun fiyatlısından en premiumuna kadar. Bütçeyi baştan belirlemek sizi birçok seçenek içinde kaybolmaktan kurtarabilir.

    Bu soruları yanıtlamak, aramanıza odaklanmanıza ve en doğru özellikli ürüne yönlenmenize yardımcı olabilir.

   Soundbar kanalları ne anlama gelir?


   2.1 ve 5.1.2 gibi sayılar matematik derslerine ürkütücü bir dönüş gibi gelebilir. Ancak bunlar size yalnızca bir soundbar'ın kaç hoparlörü olduğunu ve bu hoparlörlerin ne yaptığını söyler. Genel olarak rakamlar ne kadar yüksekse, ses o kadar zengin olur.

    

   İlk rakam kaç kanal olduğunu gösterir.

    

   İkinci rakam size kaç tane subwoofer olduğunu gösterir (bunlar daha güçlü bir bas için düşük frekanslarla ilgilenen hoparlörlerdir).

   Eğer burada 5.1.2 veya 7.1.2'de olduğu gibi üçüncü bir rakam varsa, bu yukarı yönlü hoparlörlerin sayısını gösterir. Bunlar, tam bir 3D efekti için sesin önünüzde veya çevrenizde değil, üstünüzden geldiğini hissettirir.

   Bazı örnekleri inceleyelim.

   Philips 7.1.2 soundbar'lar

   2.1 Soundbar'lar

    

   Bunlarda sol ve sağ kanallar ve bir subwoofer bulunur. Güçlü hoparlörleri ve eklenen subwoofer'ıyla B7207 gibi bir 2.1 soundbar, TV sesinizden zaten bir adım önde olabilir.

   3.1 Soundbar'lar


   the one soundbar gibi 3.1 soundbar'lar, karışıma bir merkez kanal ekler. Merkez kanal tüm diyalog görevlerini üstlenir, böylece diyaloglar net bir şekilde ortaya çıkar.

   3.1.2 Soundbar'lar

    

   Yukarı yönlü iki kanalın eklenmesiyle, B8907 gibi 3.1.2 soundbarlar üzerinizde kükreyen uzay gemileri ve roketlerin daha gerçekçi, 3 boyutlu olduğu hissini verir.

   5.1.2 Soundbar'lar

    

   B7908 gibi 5.1.2 soundbarlar, size daha da dolgun bir surround ses efekti sağlamak için 3.1.2 kurulumun temeli üzerine iki yan kanal ekler.  

   7.1.2 Soundbar'lar

    

   Fidelio FB1 gibi 7.1.2 soundbarlar, en etkileyici 360° ses deneyimi için sol ve sağ arka hoparlörleri ekler.

   Subwoofer'a sahip soundbarlar


   Subwoofer'lı soundbarlara baktığınızda iki türle karşılaşacaksınız: yerleşik bas hoparlörleri olanlar ve ayrı, bağımsız bir sub'ı olanlar.

   Yerleşik (Built-in) subwoofer'lar

    

   Bunlar, soundbar'ın içerisinde düşük frekansları işlemek için özel hoparlörler bulunduğu zamandır. Fazladan kabloya, kuruluma veya alana ihtiyaç yoktur.

   Bağımsız (Standalone) subwoofer'lar


   B8907 gibi bazı soundbarlar ayrı, bağımsız bir subwoofer ile birlikte gelir. Subwoofer yerde konumlandırılır ve genellikle TV'nize kablosuz olarak bağlanır. Bağımsız subwooferlardaki hoparlörler genellikle daha büyük ve daha güçlü olup, size daha etkileyici bir bas sunar.

   DTS:X ve Dolby Atmos soundbarlar nedir?


   En ayrıntılı, sinematik surround sesin peşindeyseniz, DTS:X ve Dolby Atmos özellikli soundbar'ları değerlendirin. 

   İzlediklerinizin tüm ayrıntılarını korudukları için bazıları DTS:X ve Dolby Atmos'u kulaklarınız için 4K'ya benzetiyor.

   Gerçekte her ikisi de nesne tabanlı surround ses formatları olarak bilinen formatlardır. Bu, ekrandakileri sanki etrafınızdaki ve üstünüzdeki alanda oluyormuş gibi duyacağınız anlamına gelir.

   Dolby Atmos ve DTS:X'in keyfini çıkarmak için uyumlu içeriğe ve Fidelio FB1, B7908 veya the one Soundbar gibi uyumlu soundbar'a ihtiyacınız olacaktır.


   Giderek daha fazla akış hizmeti Dolby Atmos'u desteklerken, IMAX Enhanced sertifikasyonunda DTS:X kullanılır ve genellikle fiziksel Blu-ray diskler için kullanılan formattır; bu nedenle uyumluluk bazen soundbar'ınızın geleceğe ne kadar dayanıklı olacağının bir işareti olarak görülür.

   Philips DTS ve Dolby atmos soundbarlar

   HDMI eArc ve HDMI Arc

    

   Her birinin hangi bağlantıları desteklediğine bağlı olarak, Soundbar'ınızı TV'nize bağlamanın farklı yolları vardır.
     

   Tüm bağlantılar eşit şekilde oluşturulmaz. HDMI ARC ve eARC, büyük miktarda sıkıştırılmamış verinin ışık hızlarında aktarılmasına olanak tanır. Tam surround ses deneyimini mümkün kılan şey budur. 
    

   HDMI eARC bu ikisinin en yenisidir. TV'nizden ses sisteminize, 38 Mbps'ye kadar 8 kanallı, 24bit/192kHz sıkıştırılmamış veri akışları da dahil olmak üzere 32 kanala kadar ses göndermenize olanak tanır.

   Bu, tüm bu etkileyici Dolby Atmos ve DTS:X özelliklerinin yanı sıra Blu-ray disklerde ve giderek artan sayıda yayın hizmetlerinde bulunan Dolby TrueHD ve DTS-HD Master Audio gibi yüksek bit hızı formatlarının keyfini çıkarmanızı sağlar.

   TV'nizin bir HDMI eARC veya ARC girişi içerip içermediğini kontrol etmekte fayda vardır. Eğer öyleyse, Fidelio FB1, B7908 veya the one Soundbar gibi destekleyen bir soundbar düşünmenizi öneririz. 

   Ambilight TV Surround nedir?  

   Bazıları için bir soundbar tüm ses ihtiyaçlarının yanıtı olacaktır. Bazıları için ise destansı bir ev sineması kurulumunun yalnızca başlangıcı olacaktır.

    

   Gelecekte ürünler eklemek isteyebileceğinizi düşünüyorsanız hepsinin birlikte çalışacağını bilmek yararlı olacaktır.

    

   Bu nedenle tüm Philips soundbar'lar, hoparlörler ve subwoofer'lar birlikte sorunsuz çalışacak ve Ambilight TV'nizden en iyi şekilde yararlanacak şekilde tasarlanmıştır. Biz buna Ambilight TV surround adını veriyoruz.

   Bu, fazladan bir subwoofer veya Ambilight duyarlı LED'lere sahip W6205 gibi bir çift Wi-Fi hoparlörü eklemek isterseniz, herhangi bir sorun yaratmayacağından emin olarak bunu yapabileceğiniz anlamına gelir.

   Philips Ambilight TV surround sistemi

   Sonuç  

   İşte karşınızda: sizin için en iyi soundbar'ı nasıl seçeceğinize dair özetimiz. Soundbar'ınızın nereye yerleştirileceği, ne için olduğu ve sizin için en önemli şeyin ne olduğu konusunda net bir fikirle başlayın. Ve sonra belki aşağıdaki favori Soundbar'larımıza göz atarsınız.

   Our favourite Philips soundbars

   Model

   Kanal

   Subwoofer tipi

   RMS (W)

   Surround ses formatları

   Bağlantı

   7.1.2

   Yerleşik (Built-in)

   310 

   Dolby Atmos DTS:X

   eARC/ARC

   Optik giriş

    

   Aux

   5.1.2

   Bağımsız (Standalone) subwoofer'lar

   370

   Dolby Atmos DTS Virtual:X

   eARC/ARC

   Optik giriş

   3.1.2

   Bağımsız (Standalone) subwoofer'lar

   300

   Dolby Atmos

   eARC/ARC

   Optik giriş

   Aux

   You are about to visit a Philips global content page

   Continue

   Sitemiz Microsoft Edge, Google Chrome veya Firefox'un en son sürümüyle en iyi şekilde görüntülenebilir.