Tanımlama Bilgileri Politikası

Philips Tanımlama Bilgisi Bildirimi

 

Aşağıdaki tarih itibariyle yürürlüğe girecek Tanımlama Bilgileri Bildirimi

Nisan 2017

Tanımlama bilgileri hakkında daha fazla bilgi

Philips, çevrimiçi deneyiminiz ve etkileşiminizde size olabildiğince bilgi vermeyi ve sizinle alakalı içerikler sunmayı amaçlar. Bunu başarmak için tanımlama bilgilerini veya benzer teknikleri kullanırız. Web sitemizin hangi tanımlama bilgilerini ne amaçla kullandığını bilmenizin önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu bilgiler gizliliğinizi korumaya yardımcı olurken, web sitemizin olabildiğince kullanıcı dostu olmasını sağlayacaktır.

Tanımlama bilgileri nedir?

Tanımlama bilgileri, belirli web sitelerini ziyaret ettiğinizde terminal ekipmanınıza (bilgisayar veya mobil cihaz) kaydedilen küçük metin dosyalarıdır. Philips olarak benzer teknikler (ör. pikseller, web işaretçileri, cihaz parmak izleri vs.) kullanabiliriz. Tutarlılığı sağlamak adına bu tekniklerin hepsi "tanımlama bilgileri" olarak anılacaktır.

Tanımlama bilgileri neden kullanılır?

Tanımlama bilgileri birçok farklı amaç için kullanılabilir. Öncelikle, tanımlama bilgileri web sitesinin düzgün çalışması için gereklidir. Örneğin, tanımlama bilgileri olmadan bir web sitesinin oturum açtığınızı veya alışveriş sepetinize hangi ürünleri eklediğinizi hatırlaması zorlaşır. Bunlara gerekli tanımlama bilgileri denir.

 

Tanımlama bilgileri bir web sitesinin nasıl kullanıldığını analiz etmek, ziyaretçi sayısını takip etmek ve web sitesinin nasıl geliştirilebileceğini öğrenmek için de kullanılabilir. Web sitesi kullanım istatistiklerini ve diğer raporları tek tek kişilerle ilişkilendirmeyiz. Bu tanımlama bilgilerine analitik tanımlama bilgileri denir.

 

Üçüncü olarak, sosyal medyayı web sitesinin içine entegre etmek için sosyal medya tanımlama bilgileri kullanılır. Bu sayede bir sayfayı veya ürünü favori sosyal medya hizmetinizde hemen beğenebilir ya da paylaşabilirsiniz.

 

Tanımlama bilgilerinin dördüncü önemli kullanım alanı da çevrimiçi reklamcılıktır. Reklamlar hem Philips web sitelerinde hem de diğer web sitelerinde kişiselleştirilerek sizinle daha alakalı ve daha fazla ilginizi çekecek reklamlar gösterilir. Bu (hedefli) reklamcılık tanımlama bilgileri ile yapılır

Philips web sitelerinde tanımlama bilgileri ve gizliliğim hakkında nasıl tercihte bulunabilirim?

Philips web siteleri tanımlama bilgileriyle ilgili tercihlerinizi ayarlama imkanı sunar. "Tanımlama Bilgileri"ne tıklayarak web sitemizin kullanmasını istediğiniz tanımlama bilgisi türlerini seçebilirsiniz. Tercihlerinizi istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Ayrıca, Tanımlama Bilgisi Ayarları altında her bir kategori altındaki (gerekli, analitik, sosyal medya, hedefli reklamcılık) tüm tanımlama bilgilerinin listesini bulabilirsiniz.

 

Web sitemizdeki Tanımlama Bilgisi Ayarlarını kullandığınızda, kaydedilmiş tanımlama bilgilerinin silinmeyebileceğini lütfen aklınızda bulundurun. Tanımlama bilgilerini web sitemizdeki Tanımlama Bilgisi Ayarlarını değiştirdikten sonra, web tarayıcınızın aşağıda açıklanan ayarlarından silebilirsiniz.

 

AB dışındaki ziyaretçileri hedef alan bir Philips web sitesini ziyaret ediyorsanız tanımlama bilgileri ve gizlilik tercihlerinizi yapmak için web tarayıcınızın ayarlarını kullanabilirsiniz. 

Tanımlama bilgilerini tarayıcınızda yönetme veya devre dışı bırakma

Philips'in, tarayıcınızın "Takip Etme" sinyallerine yanıt vermemizi sağlayacak teknik bir çözümü şu an için kullanmadığını lütfen aklınızda bulundurun. Web sitemizdeki Tanımlama Bilgisi Ayarları bölümünü kullanmanın dışında, tanımlama bilgisi ayarlarınızı istediğiniz zaman tarayıcı ayarlarınızda da yönetebilirsiniz. Tarayıcı ayarlarınızın kullanımının web sitemizdeki Tanımlama Bilgisi Ayarlarının kullanımı kadar kolay olmayabileceğini lütfen aklınızda bulundurun. Tüm tanımlama bilgilerini veya tanımlama bilgilerimizin hepsini tarayıcı ayarlarınızda devre dışı bırakırsanız tarayıcınız işlevsel açıdan gerekli tanımlama bilgilerini kaydetmemizi engelleyeceği için web sitelerimizin belirli bölümlerinin veya özelliklerinin çalışmadığını görebilirsiniz. Bu yüzden web tarayıcınızda tüm tanımlama bilgilerini devre dışı bırakmak yerine web sitemizdeki Tanımlama Bilgisi Ayarlarını kullanmanızı öneririz. 

Kullandığınız tarayıcının tanımlama bilgisi ayarlarını nasıl devre dışı bırakacağınız veya yöneteceğiniz hakkında daha fazla bilgiyi aşağıdaki listeden edinebilirsiniz:

 

You are about to visit a Philips global content page

Continue

You are about to visit a Philips global content page

Continue

Sitemiz Microsoft Edge, Google Chrome veya Firefox'un en son sürümüyle en iyi şekilde görüntülenebilir.