• Peşin fiyatına 3 taksit

 • Tüm siparişlerde kargo bedava!

 • 2 yıl garanti

0

Sepetim

Alışveriş sepetinizde ürün bulunmuyor.

   Ev sinemanızı nasıl kurarsınız?

   Koltuğunuzun rahatlığında o destansı, gişe rekorları kıran deneyimi mi istiyorsunuz? Ev sinemanızı oluşturmaya yönelik adım adım kılavuzumuzu size anlatacağız. Ve, eğer Ambilight TV'niz varsa hepsinin nasıl kurulacağını açıklayacağız.

   Okuma süresi: 6 Dakika

   Philips ses ve TV ürünlerinin tadını çıkaran arkadaş grubu

   Ev Sineması nedir?

    

   Ev sineması, evde sinema salonunda oturma hissini yeniden yaratmaya çalışmakla ilgilidir.

   Ev sinemanızı oluşturmanın tek bir doğru yolu yoktur. Doğru sipariş yoktur. Doğru ekipman yoktur. Bu, kendi yönteminizle ve kendi hızınızda yapabileceğiniz bir şeydir; genellikle iki şeyi göz önünde bulundurarak: harika görüntü ve harika ses.

   Bazı varsayımlar

    

   Bu kılavuz için birkaç varsayımda bulunacağız:

    

   1. Projektör yerine TV ile başlıyorsunuz. 

   2. Ev sinemanızı inşa etmek için evinizi taşımayı, garajınızı yeniden yapmayı veya yeni bir bodrum kazmayı planlamıyorsunuz. 

    Bu nedenle ideal oda boyutlarından, tavan yüksekliklerinden veya optimum ses yalıtımı için ekstra bölmenin nasıl ekleneceğinden bahsetmeyeceğiz. Bunun yerine, sahip olduklarınızdan en iyi şekilde yararlanmaya ve oradan yola çıkarak inşa etmeye odaklanacağız. 

   Philips FB1 soundbar kullanılıyor

   1. TV ile başlayın


   Zaten bir tane var mı? Bu basamağı atlayabilirsiniz. Eğer karar verme aşamasındaysanız, işleri daha sinematik hale getirmenize yardımcı olabilecek birkaç şey var.

   Soundbar'lı Philips Ambilight TV'nin keyfini çıkaran adam

   4K çözünürlük

    

   Standart bir HD ekrana göre dört kat daha fazla piksel sayısına sahip olan 4K TV'ler, size daha canlı renklerle daha keskin, daha ayrıntılı görüntüler sunar. 

   HDR


   Yüksek Dinamik Aralık (High Dynamic Range, HDR), sahnenin en parlak ve en karanlık kısımlarında daha fazla ayrıntı için daha geniş bir renk yelpazesi, daha parlak beyazlar ve daha derin siyahlar üreten bir görüntüleme teknolojisidir.

   TV'nizi kurarken doğrudan önünüze, maksimum 15 derece yukarı veya aşağı açıyla yerleştirmeye çalışın. Parlamayı azaltmak için TV'nizi doğrudan güneş ışığına maruz bırakmaktan kaçının.

   Ambilight TV'niz varsa, en geniş ve canlı parlaklık için onu duvarınızdan 15-20 cm öne yerleştirmenizi öneririz.

   2. Soundbar mı Wifi Hoparlörler mi?


   TV'yi hallettik. Bir sonraki adım normalde altına bir soundbar mı yoksa sağa ve sola bir çift hoparlör mü koymak istediğinizi seçmektir.

   Bunun tek istisnası, sesi Bowers & Wilkins olan OLED+ veya The Xtra gibi bir Ambilight TV'niz olmasıdır. Bunlar zaten özel bir ses muhafazasına sahiptir. Yani bunlardan birine sahipseniz 3. adıma geçebilirsiniz.

   Soundbar ne zaman seçilmeli?

    

   Çoğu insan için soundbar basit ve tatmin edici bir seçimdir. TV'nizin sesini ekstra ayrıntı ve dramayla güçlendirir ve diyalogların net bir şekilde duyulmasını sağlar. 

   En ayrıntılı, sinematik efekt için Fidelio FB1 veya B7908 gibi yukarıya doğru ses veren, Dolby Atmos'a sahip soundbar'ları tercih edin.

   Bunlar, nesneleri tam olarak etrafınızdaki ve üzerinizdeki boşluğa yerleştirir. Bu nedenle, sürü halinde uçan kuşlar ve pırpır eden helikopterler sanki tepenizde uçuyormuş gibi ses sunacaktır. 

   İnsanlar net soundbar sesine sahip Philips Ambilight TV'lerinin keyfini çıkarıyor


   Bazı soundbarlar ayrıca bağımsız bir subwoofer ile birlikte gelir. Bunun neden kullanışlı olduğunu aşağıda açıklayacağız.


   Soundbar aramanıza nereden başlayacağınıza dair ipuçları mı istiyorsunuz? Kendinize uygun soundbar'ı nasıl seçeceğinizle ilgili makalemize göz atın.

   Hoparlörler ne zaman seçilmeli?


   En geniş ses alanını ve en iyi ses ayrımını isteyenler için diğer seçenek ise bir çift kablosuz hoparlörle başlamaktır.
    
   Bunları TV'nizin her iki yanına yerleştirin; daha geniş bir ses sarmalının ve hangi ayrıntıların nereden geldiğinin daha net bir şekilde ayırt edilmesinin keyfini çıkaracaksınız.

   Bu kurulum, film izlemenin yanı sıra, konserde olduğu gibi müzik dinlemek ve karışımdaki farklı enstrümanları tanımlamak isteyenler için de en iyisidir.

   Soundbar'larda olduğu gibi Dolby Atmos'un keyfini çıkarmak için Fidelio FS1 gibi yükseklik kanallarına sahip Wi-Fi hoparlörleri tercih edin.

   Ayrıca bir Ambilight TV'niz varsa, W6205 veya Fidelio FS1 gibi, aksiyonla senkronize olan ve ışık gösterisini odaya yayan yerleşik LED'li bir çift düşünün. 

   Merkez kanal olarak TV

    

   Bu kurulumun bir avantajı, eğer TV'niz destekliyorsa, TV'nizin hoparlörlerinin merkez kanal olarak kullanılmasına izin vermesidir. 

   Bu, TV'nizin tüm diyalog görevlerini üstlendiği anlamına gelir. Böylece Wi-Fi hoparlörlerinizden gelen daha geniş sesin yanı sıra canlı ve net diyalogların keyfini çıkaracaksınız.

   3. Subwoofer ekleyin


   Ön hoparlörleri aradan çıkardığınızda, daha düşük frekanslara biraz ilgi göstermek isteyebilirsiniz. Bunun için bir subwoofer'a ihtiyacınız olacak.
    
   Subwoofer'lar, tipik olarak 20-200Hz arasındaki frekanslarla uğraşarak size o zengin, gür bası veren cihazdır. Normalde TV'nizin soluna veya sağına doğru yerde konumlandırılırlar.

   Subwoofer'ları düşündüğümüzde genellikle roket iticilerini ve patlamaları hayal ederiz. Ve bir subwoofer'ın bu gibi sahneleri önemli kılabileceği doğrudur.

   Ancak daha sessiz anlarda atmosfer yaratmak için de harikadırlar. Ve bir subwoofer'ın en düşük frekansları ele almasına izin vererek, diğer hoparlörlerinizin hayatını kolaylaştırarak onların daha etkili performans göstermelerine olanak tanırsınız.

   Bazen Soundbar'ınızla bağımsız bir subwoofer birlikte gelebilir —the one Soundbar'da olduğu gibi.  Durum buysa, ikiye katlamak istemediğiniz sürece ayrı bir subwoofer almanıza gerek yoktur.

   4. Arka hoparlörler ekleyin

    

   Son adım? Bir çift arka hoparlörle gerçek surround ses eklemek.

   Bunlar, koltuğunuzun arkasında, soundbar'ınız veya ön Wi-Fi hoparlörlerinizle yaklaşık olarak aynı yükseklikte bulunan Wi-Fi hoparlörlerdir.

   Arka hoparlörler size sesin tamamını sunmanın yanı sıra atmosfer yaratmak için de harikadır çünkü diyaloğa müdahale etmeden miksteki ortam seslerini güçlendirirler.

   Örneğin bir orman sahnesinde, bu ortam sesleri vıraklayan kurbağaların, cırcır böceklerinin cıvıltısı ya da uzaktaki bir nehrin mırıltısı olabilir.

   Yönsel ses aynı zamanda oyuncular için oyunu değiştirerek düşmanın yaklaşan ayak seslerini duyduğunuzda nereye sığınmanız gerektiği konusunda size daha iyi bir fikir verir.

   Ön Wi-Fi hoparlörlerde olduğu gibi, arka hoparlörleri seçerken, ilave yükseklikteki kanalların keyfini çıkarmak için Fidelio FS1 gibi yukarı yönlü hoparlörlere sahip olanları tercih edebilirsiniz.

   Fidelio FS1 ve W6205 gibi Philips Wi-Fi hoparlörlerin hem ön hem de arka hoparlör olarak kullanılabileceğini belirtmekte fayda var.

   Çift, Fidelio FS1 hoparlörlerini arka hoparlör olarak kullanıyor

   Odanızı hazır hale getirin  

   Bu makalenin başında size oturma odanıza ses geçirmez bir bölme kurmanızı söylemeyeceğimize söz vermiştik. Ancak dışarıdan gelen ışığı ve sesi engellemenin birkaç yolu var.

   En kolayı kalın bir perde kullanmaktır. Halı veya kilim gibi yumuşak mobilyaların yanı sıra kitaplık gibi mobilyalar da istenmeyen yankıyı önleyebilir ve sesin evinizin diğer bölümlerine sızmasını engelleyebilir.

   Bundan sonra geriye sadece rahatlayıp ne izleyeceğinize karar vermek kalıyor. 

   Ambilight TV Surround nedir?  

   Ev sinemanızı oluştururken her şeyi bir anda yapmak istemeyebilirsiniz. Bu nedenle, satın aldığınız her şeyin sorunsuz bir şekilde birlikte çalışacağını bilmek güzel.

   Bu nedenle tüm Philips soundbar'lar, hoparlörler ve subwoofer'lar birbirleriyle kusursuz şekilde çalışacak ve Ambilight TV'nizden en iyi şekilde yararlanacak şekilde tasarlanmıştır. Biz buna Ambilight TV surround adını veriyoruz.

   DTS Play-Fi tarafından desteklenen bu sistem, seslerinizi Wi-Fi üzerinden 24 bit/192 kHz'e kadar yüksek kalitede yayınlamanıza olanak tanır.

   Philips Ambilight TV surround feature in use

   Ambilight TV surround ev sinema sisteminizi kurun  

   1. Uzaktan kumandanızdaki Ayarlar düğmesine basın ve Sık Kullanılan Ayarlar'a gidin 

   2. DTS Play-Fi'yi seçin ve DTS Play-Fi Ev Sineması sekmesine gidin

   3. Ses ürünlerinizi seçin ve Onayla'ya basın

    Bu kadar. Artık Ambilight TV'nizden sinematik sesin keyfini çıkarabilirsiniz.

   Videoyu izleyin

   Philips Fidelio Feature Video

   You are about to visit a Philips global content page

   Continue

   Sitemiz Microsoft Edge, Google Chrome veya Firefox'un en son sürümüyle en iyi şekilde görüntülenebilir.