• Peşin fiyatına 3 taksit

 • Tüm siparişlerde kargo bedava!

 • 2 yıl garanti

0

Sepetim

Alışveriş sepetinizde ürün bulunmuyor.

    • https://www.philips.com.tr/c-e/so/sound-hub/gurultu-onleyici-kulakliklar-nasil-calisir.html Bağlantı kopyalandı

   Gürültü önleyici kulaklıklar nasıl çalışır?

    Yaptığınız işe daha iyi odaklanabilmek veya yoğun bir gün içinde sessiz bir anın tadını çıkarabilmek için etrafınızdaki gürültüyü kısmak istediğiniz oldu mu hiç? Eğer öyleyse, yalnız değilsinsiniz. 

   Özellikle şehir ortamı giderek daha gürültülü hale geliyor ve gürültü önleyici kulaklıklar, istenmeyen gürültüleri engellemenize olanak tanıyarak müziğin keyfini çıkarabilmenizi veya sadece biraz sessizliğin keyfini çıkarabilmenizi vaat ediyor.

   Bu söz ilginizi çekiyorsa, gürültü önleyici bir kulaklık muhtemelen size büyük keyif verecektir. Bu modern harikaların ardındaki teknoloji sürekli gelişiyor, peki sizin için doğru çifti nasıl bulacaksınız?

   Gürültü engellemenin ne olduğunu ve nasıl çalıştığını öğrenmek için okumaya devam edin! Sonuçta bilinçli bir karar iyi bir karardır.

   Okuma süresi: 15 dakika

   • https://www.philips.com.tr/c-e/so/sound-hub/gurultu-onleyici-kulakliklar-nasil-calisir.html Bağlantı kopyalandı
   Şehirde Philips gürültü önleyici kulak içi kulaklık takan kadın

   Peki gürültü önleyici kulaklıklar nelerdir?

    

   Düzenli olarak seyahat ediyorsanız veya işe gidip geliyorsanız, muhtemelen gürültü önleyici kulaklıkları zaten duymuşsunuzdur.

   Gürültü önleyici kulaklıklar, ortamınızdan gelen istenmeyen sesleri engellemek veya azaltmak için 'aktif gürültü engelleme' (ANC) adı verilen bir teknolojiyi kullanır, böylece dinlediğiniz şeyden daha iyi keyif alabilirsiniz. Bir trenin gürültülü ortamından uzaklaşmanın, bir uçağın uğultusunu susturmanın, bir müzik balonu içinde seyahat etmenin veya en sevdiğiniz podcast'i dinlemek için bir alan yaratmanın harika bir yoludur.

   Ancak bunlar yalnızca hareket halindeki insanlar için değildir. Evden çalışırken veya ders çalışırken odaklanmanız gerekiyorsa veya sadece rahatlamak ve müziğinize dalmak istiyorsanız, gürültü önleyici kulaklıklar dikkate değerdir. 

   Gürültü önleyici kulaklıklar 101: Terminolojiye ilişkin anlaşılır bir kılavuz

   Gürültü engelleme nasıl çalışır?

    

   Gürültü önleyici kulaklık arayışındaysanız, muhtemelen o kadar çok teknik kelime ve kısaltmayla karşılaşmışsınızdır ki, vazgeçmek üzeresiniz. Sizi suçlamıyoruz.

   Aktif gürültü engelleme (ANC) var; peki ya pasif gürültü engelleme (PNC)? Yoksa 'gürültü izolasyonu'nu henüz duymadınız mı? Belki de diğer kulaklık teknolojilerinden daha fazla, gürültü engellemenin faydalarının jargonun arkasında saklı olduğunu hissedebiliriz.

   Gürültü önleyici kulaklıkların dünyayı kendi özel dinleme cennetinize nasıl dönüştürebileceğinin yollarına çok derinlemesine dalmadan önce, işleri biraz daha netleştireceğiz.

   Bağlanın. Tüm bu ANC'lerin ve PNC'lerin gizemini çözelim.

   Aktif gürültü engelleme ve gürültü engelleme: hiçbir fark yok!

    

   Gürültü engelleme ve aktif gürültü engelleme (ANC) tamamen aynı anlama gelir. Her iki terim de kulaklıkların (veya kulakiçi kulaklıkların) arka plan ve çevredeki sesleri iptal etmek için akıllı elektronikleri kullanma biçimini ifade eder. Bu, mikrofonlar ve algoritmalarla yapılır: Mikrofonlar ortamınızdaki sesleri alır ve algoritmalar, siz onları duymadan önce bunları iptal etmek için akıllı yollar geliştirir.

   Pasif gürültü engelleme: mesele fiziksel tasarımdır

    

   Pasif gürültü engelleme (PNC) veya "gürültü yalıtımı", kulaklığınızın fiziksel tasarımının istenmeyen gürültüyü engellemesidir. Kullanılan malzemeler ve kulaklık başlıklarının kulağınızı kapatma şekli veya kulakiçi kulaklıkların kulağınıza oturma şekli, çevrenizden duyduğunuz gürültüyü azaltan bir yalıtım oluşturur.
    

   İstenmeyen dış gürültünün iptal edilmek yerine bastırılması nedeniyle 'pasif gürültü engellemenin' biraz yanlış bir isim olduğunu belirtmekte fayda var. Bununla birlikte, bastırma oldukça etkilidir.
    

   Aslında, ellerinizi kulaklarınızın üzerine koyarak pasif ses yalıtımının nasıl çalıştığını kendiniz duyabilirsiniz! Bunu yaptığınızda dışarıdaki seslerin nasıl boğuklaştığını fark ettiniz mi? Bu çok basit bir ses yalıtımı şeklidir.

   Philips gürültü önleyici kulaklıklar hem aktif gürültü engellemeyi hem de pasif gürültü engellemeyi kullanır

    

   Philips'teki tüm gürültü önleyici kulaklıklarımız, aktif gürültü engelleme (ANC) ve gürültü yalıtımlı tasarımın bir kombinasyonunu kullanır, ancak biz bunların hepsini kısaca gürültü önleyici kulaklıklar olarak adlandırıyoruz.

    

   Philips modelleri arasında farklılıklar vardır ve bunları aşağıda ele alacağız, ancak hepsinin ortak bir noktası bulunmaktadır: ANC'yi açıp kapatabilirsiniz. Kulaklık satın alıyorsanız ve gürültü önleyici kulaklık oldukları iddia ediliyorsa ancak gürültü engellemeyi açıp kapatamıyorsanız, o zaman bu kulaklıklar muhtemelen gürültü yalıtımlı kulaklıklardır. Başka bir deyişle, muhtemelen aktif gürültü engellemeye değil, yalnızca pasif gürültü engellemeye sahiptirler.

   Gürültü engelleme neden önemlidir?

   İşe gidip gelirken Philips gürültü önleyici kulaklıklar

   Sesi yükseltmeden ve işitme duyunuzu riske atmadan sesin keyfini çıkarabilirsiniz

    

   İşe gitmek için trende veya tramvayda olduğunuzu hayal edin. Günün telaşına dalmadan önce burası sizin vahanızdır. Kendinizi melodilerinize veya bir podcast'e kaptırmak istiyorsunuz. Ancak tramvayın ve içindeki insanların gürültüsü, müziğinizle rahatlayamayacağınız anlamına geliyor. Veya daha da kötüsü, diğer her şeyi maskelemek için sesi gerçekten yüksek sesle açmanız gerekir, böylece işitme duyunuza zarar verme riskiyle karşı karşıya kalırsınız.

    

   Aktif gürültü engellemenin (ANC) devreye girdiği yer burasıdır. ANC teknolojisi, başlangıçta pilotların, iletişimi net bir şekilde duymalarının hayati önem taşıdığı bir uçak veya helikopter kokpitinin gürültülü ortamını maskeleyerek konsantre olmasına yardımcı olmak için geliştirildi. Bu teknolojinin işe gidip gelme gürültüsü sorununu çözmek için nasıl kullanıldığını görebilirsiniz!

   İşitsel maskeleme ve ses dalgaları hakkında bilgi


   Maskeleme nedir? ANC kullanan gürültü önleyici kulaklıkların neden işitme sağlığımız ve dinleme zevkimiz için hayati önem taşıdığını anlamak için öncelikle maskeleme adı verilen küçük bir kavramı anlamamız gerekiyor. Ses maskelendiğinde, daha yüksek sesler tarafından gizlenir.

    

   İşte bilim kısmı. Ses, yakın çevredeki havayı bozarak bir ses kaynağı (kulaklık hoparlörü/sürücüsü veya motor gürültüsü gibi) tarafından üretilir. Bu bozma, hava basıncını değiştirerek kaynaktan bir ses dalgasının yayılmasına neden olur.

    

   Sesi desibel cinsinden ölçüyoruz. Desibel aslında hava basıncındaki (ve dolayısıyla ses dalgalarının yoğunluğundaki) değişikliklerin bir ölçüsüdür, ancak şunu söylemek daha kolaydır: ne kadar çok desibel ölçerseniz ses o kadar yüksek olur.

    

   Kulaklık taktığınızda, dinlediğiniz şeyi duyarsınız çünkü ses, kulağınıza son derece yakın bir hoparlörden (veya kulaklık terminolojisinde 'sürücü'den) gelir. Yakın olduğundan ses nispeten sessiz olabilir (bu nedenle odanın diğer tarafındaysanız birinin kulaklıkla ne dinlediğini duyamazsınız).

    

   Ancak, tren veya uçak motorunun sesi gibi harici bir gürültü müziğinizden daha yüksekse, motorun gürültüsü araya girdiğinden müziği düzgün duyamazsınız. Yani dış gürültü, duymak istediğimiz sesleri, istemediğimiz gürültülerle maskelemektedir. Motorun ses dalgaları daha güçlü olduğundan motor, kulaklıklarınızdan gelen sesten daha fazla desibel üretir. Daha fazla desibel her zaman daha az desibeli yener, böylece dış gürültü kazanır.

    

   Gürültü önleyici kulaklık takmıyorsanız, bu durumda müziğinizi veya podcast'inizi duymanın tek yolu, karşı koymaya yetecek kadar yüksek sese kadar sesi yükseltmektir. Elbette bu kulaklarınız için çok kötü. Yakın mesafelerde kulak zarlarınızı yüksek desibel seviyeleriyle vurmak, işitme duyunuza zarar vermenin oldukça hızlı bir yoludur.

    

   Gürültü önleyici kulaklık takıyorsanız, ANC sistemi duymak istediklerinizi maskeleyen dış sesleri ortadan kaldırdığı için ses seviyesini önemli ölçüde artırmanıza gerek kalmayacaktır. Kulak zarlarınızı şişirmeden müziğinizin, podcast'inizin veya sesli kitabınızın keyfini huzur içinde çıkaracaksınız.

    

   Peki sihir nasıl gerçekleşir?

   Kablosuz gürültü önleyici kulaklıklar gürültüyü nasıl iptal eder?


   Gerçekte, kablolu ve kablosuz gürültü önleyici kulaklıkların her ikisi de gürültüyü aynı şekilde iptal etmek için aktif gürültü engellemeyi (ANC) kullanır. Kablolu ve kablosuz kulaklıklar arasındaki tek fark, dinleme cihazınıza nasıl bağlandıklarıdır.

    

   Kablolu gürültü önleyici kulaklıklar dinleme cihazınıza kablo aracılığıyla, kablosuz gürültü önleyici kulaklıklar ise Bluetooth aracılığıyla cihazınıza bağlanır. Her iki tür de, söylediğimiz gibi, gürültüyü aynı şekilde iptal eder ve şaşırtıcı bir şekilde, gürültünün iptal edilme şekli aslında oldukça basittir.

    

   Gürültü engellemenin arkasındaki teori, bir dizi ses dalgasının, diğer yöne giden eşit ve zıt dalgalar tarafından 'düzleştirilebileceği' gerçeğiyle ilgilidir.

   Zıt ses dalgaları birbirini iptal eder!

    

   Tüm dalgalar zirveler ve dipler ile gelir: zirve yüksek kısımdır ve dip alçak kısımdır. (Not: Bu zirve ve dip noktaların tekrarlanma frekansı, sesin ne kadar yüksek veya alçak perdede olacağını belirler. Loping bas hattı düşük frekansa sahipken hi-hat ve trampet davulları yüksek frekanslara sahiptir.)

   Gürültü engelleme nasıl çalışır?

    

   İşte işin önemli kısmı: Bir dip ile bir zirve iptal edilebilir, bir zirve ile bir dip iptal edilebilir. 


   Yükselen okyanus dalgalarını izlediyseniz doğada buna benzer bir şeyin gerçekleştiğini görmüş olabilirsiniz. Yüksek gelgit dalgaları bir deniz duvarından veya yüksek bir kıyı şeridinden geri sekebilir ve arkalarındaki dalgaların zirvesini düzleştirebilir. Bunun nedeni, geri dönen bir dalganın zirvesinin, içeri doğru yuvarlanan bir dalganın çukuruyla buluşması ve birbirlerini iptal etmeleridir. Orada deniz duvarının üzerine oturun ve izleyin; dalgaların kırılmadan önce düzleştiğini göreceksiniz.

    

   Aktif gürültü engelleme, ses dalgalarına da aynı şeyi yapar. Bir çift kablosuz gürültü önleyici kulaklıktaki ANC sistemi, istenmeyen gürültünün yarattığı ses dalgalarını kaydeder, ardından onu düzleştirmek için eşit ve zıt bir ses dalgası oluşturur. Sonuç: duymak istemediğiniz şeyleri duymayacaksınız. Ses olarak kaydedilecek hiçbir zirve ve dip kalmadığından, bu istenmeyen ses dalgaları basitçe… ortadan kaybolur.

   Gürültü önleyici kulaklıklar etrafınızda olup biteni 'duyabilir'


   Yani gürültü önleyici kulaklıklar, ses dalgalarını diğer ses dalgalarıyla iptal eder. Peki aktif gürültü engelleme (ANC) sistemi hangi seslerin iptal edileceğini nasıl biliyor?

    

   Tüm gürültü önleyici kulaklıklar, etrafınızdaki sesleri 'dinlemek' için mikrofon kullanır. Temel olarak mikrofon veya mikrofonlar dışarıdaki gürültüyü kaydeder ve bu kaydı kulaklıktaki ANC sistemine gönderir. ANC sistemi daha sonra istenmeyen şeyleri ortadan kaldırmak için karşıt ses dalgalarını çalar.

    

   Gürültü önleyici kulaklığınızdaki mikrofonların konumu size ne tür bir ANC sistemine sahip olduğunuzu gösterir ve her sistem biraz farklı çalışır.

   Aktif gürültü engelleme sistemlerinin türleri


   İki tür etkili aktif gürültü engelleme (ANC) sistemi vardır: geri beslemeli (feedback) ve hibrit (hybrid). Geri beslemeli sistem temel gürültü engellemeyi sunarken, hibrit sistem daha geniş bir frekans aralığını iptal eder ve kendi kendini düzeltebilir.

    

   Peki hangisi sizin için doğru?

   Geri beslemeli aktif gürültü engelleme: Temel bir sistem


   Geri beslemeli ANC sistemi, kulak kapaklarının veya kulak içi gürültü önleyici kulaklıklar için kulaklığın kendisinin içine yerleştirilmiş gürültü önleyici mikrofona (veya mikrofonlara) sahiptir.

    

   Geri beslemeli sistemler:

   • Bazı frekans aralıklarında çok hafif bir gecikmeyle harici gürültüyü tespit eder
   • ANC sistemine mikrofonun ne duyduğunu söyler
   • İstenmeyen gürültüyü ortadan kaldırmak için zıt bir ses dalgası üretir
   • Gürültü engellemenin doğru olup olmadığını kontrol etmek için duyduklarınızı 'dinler'

   Kulak kapaklarının veya kulaklığın içine yerleştirilen bir mikrofon, kulaklığı taktığınızda kulağınızın ne duyduğunu algılayabildiğinden, geri beslemeli sistem kendi etkinliğini kontrol edebilir. Dışarıdan gelen sesler çeşitlenirse sistem daha iyi uyum sağlayabilir ve gürültü engellemeyi etkin bir şekilde çalışmaya devam ettirebilir.

    

   Öte yandan, geri beslemeli bir ANC sistemi orta aralıktaki frekansları (konuşma gibi) çok hızlı bir şekilde iptal etmez. Az önce bahsettiğimiz kulak kapaklarının içindeki mikrofon? Sesin algılanabilmesi için kulaklığın fiziksel gövdesinden geçmesini beklemek zorundadır. Yani bir sesin çıktığı an ile mikrofonun onu algıladığı an arasında hafif bir gecikme var. Mikrofon onu 'duyana' kadar ses iptal edilemez; bu, ANC sistemi onunla ilgilenmeden önce gürültüyü duyabileceğiniz anlamına gelir.

    

   Buna karşı koymak için ses mühendisleri karışıma harici bir mikrofon ekleyerek hibrit bir aktif gürültü engelleme sistemi oluşturdu.

   Hibrit aktif gürültü engelleme: Daha gelişmiş gürültü engelleme


   Bir çift gürültü önleyici kulaklık, içindeki mikrofona (veya mikrofonlara) ek olarak kulak kapağının veya kulaklığın dışında bir mikrofona (veya mikrofonlara) sahipse, bu durumda hibrit bir ANC sistemi kullanılıyor demektir.

    

   Hibrit sistemler:

   • Dış seslere hızlı ve doğru tepki verir
   • Daha geniş bir frekans aralığına tepki verir

   Hibrit bir ANC sistemi, dahili ve harici mikrofonların birlikte çalışması nedeniyle daha geniş bir frekans aralığını daha hızlı tanıyabilir ve maskeleyebilir.

    

   Harici mikrofon (veya mikrofonlar), ortamınızdaki sesleri, yapılır yapılmaz 'duyar'. Dahili mikrofon (veya mikrofonlar) daha sonra tıpkı bir geri bildirim sisteminde olduğu gibi kulağınızın gerçekte ne duyduğunu 'dinler'. Karışımın içine dış dünyadan bir şey sızmış gibi görünürse, hibrit ANC sistemi size mümkün olan en iyi dinleme deneyimini sunmak için kendini düzeltir. 

    

   Hibrit ANC sistemleri, Philips Fidelio L4 kablosuz gürültü önleyici kulaklıklar veya Fidelio T2 kulak içi gürültü önleyici kulaklıklar gibi üst düzey gürültü önleyici kulaklıklarda bulunmaktadır.

   Gürültü önleyici kulaklıklar tüm dış gürültüleri engelliyor mu?

   Gürültülü bir odada Philips gürültü önleyici kulaklık takan kadın

   Tam bir sessizlik değil ama yakın


   Bir çift gürültü önleyici kulaklığın dış gürültüyü engelleme konusunda tam olarak ne kadar iyi olduğu, yalnızca hangi aktif gürültü engelleme sisteminin veya mikrofon düzeninin kullanıldığına değil, aynı zamanda kulaklığın çip setinde programlanan algoritmaların zekasına da bağlıdır. Söylemeye gerek yok, bir kulaklığın çip setinin programlanması, herhangi bir markanın gürültü engelleme performansındaki gizli sostur ancak genel olarak algoritma ne kadar ince ayarlanmışsa, ANC de o kadar güçlü ve çok yönlü olur.

    

   Bluetooth gürültü önleyici kulaklıklar tarafından kullanılan gürültü engelleme algoritmaları, düşük frekanslı sesleri, özellikle de tren motoru gibi devam eden vızıltıları iptal etmede mükemmel olma eğilimindedir. Ayrıca yoğun ofis ortamlarının gürültüsü veya havaalanı yolcu salonu gibi orta ve yüksek frekanslı sesleri iptal etme konusunda da giderek daha iyi hale geliyorlar. Ancak düşen eşyalar ve yakınlarda aniden seslerini yükselten insanlar gibi düzensiz veya ani sesleri engellemekte zorlanıyorlar.

    

   Gürültü önleyici kulaklıkların aktif gürültü engelleme ve pasif ses yalıtımını birleştirdiğini de unutmamak gerekir. Pasif gürültü yalıtımı, aktif gürültü engelleme sistemlerinin zorlandığı sesleri bastırma konusunda oldukça iyidir. Ve en iyi gürültü önleyici kulaklıklar, elbette, gürültüyü pasif olarak izole etmek için en iyi malzemeleri kullanır.

   Yüksek kaliteli gürültü önleyici kulaklıklar, normalde duyulabilecek seslerin çoğunu maskeleyebilir. Yalnızca müziğinizin veya podcast'inizin araya girebileceği güzel bir sessizlikle örtüleceksiniz. Ancak ara sıra etrafınızda bir şeyler olduğunu fark edebilirsiniz: belki bir köpeğin havlaması ya da birisinin bir kafeye tepsi düşürmesi.

   Aktif gürültü engelleme sistemi hangi sesleri maskeleyebilir?

   Ses

   Genellikle ANC tarafından maskeleniyor mu?

   Sürekli motor sesi

   Evet

   Arka plandaki trafik sesleri

   Evet

   Konuşma sesleri

   Evet

   Köpek havlaması

   Hayır

   Araba kornası 

   Hayır

   Yüksek sesle bağırma

   Hayır

   Gürültü engelleme düzeyini değiştirebilir miyim?

    

   Evet. Bir çift kablolu veya kablosuz gürültü önleyici kulaklık genellikle gürültü engellemenin değişen güçleri arasında seçim yapmanıza olanak tanır.

    

   Genel olarak konuşursak, en düşük güç, oldukça sessiz ortamlarda gürültüyü engellemek için uygundur. Orta düzeydeki güç, daha az sessiz ortamlardaki gürültüyü engellemek için uygundur ve yüksek güç, gürültülü yerlerdeki gürültüyü engellemek için en iyisidir.

    

   Tipik olarak, kulaklığınızın kulak kapaklarındaki veya kulaklık başlıklarındaki dokunmatik kontrolleri kullanarak farklı güçler arasında kendiniz geçiş yapabilirsiniz veya akıllı cihazınızdaki bir kulaklık uygulamasını kullanabilirsiniz. Veya bir çift uyarlanabilir gürültü önleyici kulaklığınız varsa, kulaklığınızın işin zor kısmını sizin yerinize yapmasına izin verebilirsiniz.

   Uyarlanabilir gürültü önleyici kulaklıklar, gürültü engelleme düzeyini otomatik olarak ayarlar


   Uyarlanabilir gürültü engelleme, bulunduğunuz yere akıllıca yanıt vererek ve gürültü düzeyini buna göre ayarlayarak çalışır. Başka bir deyişle: gürültü engelleme düzeyini kendiniz değiştirmezsiniz çünkü kulaklığınız her şeyi sizin için yapar.

    

   Dahili uyarlanabilir gürültü engelleme özelliğine sahip Philips gürültü engelleme özellikli kulaklıklardaki gelişmiş algoritmalar, çevrenizdeki seslerdeki değişiklikleri algılar ve gürültü engelleme düzeyini gerçek zamanlı olarak ayarlar.

   Öğle yemeği vakti parkta yürüyüşe çıktığınızı ve ardından çalışmak için ofise döndüğünüzü varsayalım; kulaklığınız sokaklar ve park arasındaki dış gürültü seviyesindeki değişikliklere sorunsuz bir şekilde uyum sağlayacak ve böylece müziğinizi her zaman mükemmel bir şekilde duyacaksınız.

   Duymak istediğiniz dış seslere ne olacak?


   Uyarlanabilir gürültü engelleme özelliği açıksa kulaklığınız, mevcut ortamınızda mümkün olan en fazla gürültüyü maskelemek istediğinizi varsayacaktır. Peki ya daha fazla durumsal farkındalık istediğiniz zamanlar?

    

   Çoğu gürültü önleyici kulaklık, harici bir sesi daha net duymak istediğinizde aktif gürültü engelleme sistemini bir süreliğine duraklatmanıza olanak tanır. Philips gürültü önleyici kulaklıklarda bu özelliğe Farkındalık Modu adı verilir ve yalnızca bir düğmeye veya dokunmaya duyarlı bir kulaklığa basılarak anında etkinleştirilebilir ve devre dışı bırakılabilir.

   Ofiste farkındalık modunu kullanan kadın

   Bir meslektaşınız sizinle konuşmak için yanınıza geldiğinde, ofiste olduğunuzu ve melodilerinize dalmış bir şekilde çalıştığınızı varsayalım. Farkındalık Modu ile kulaklığınızı çıkarmanıza gerek yoktur: tuşa basarak gürültü engelleme sistemini bir süreliğine duraklatabilir, iş arkadaşınızla konuşabilir ve ardından tekrar basarak gürültü engellemeyi yeniden etkinleştirip müziğinize geri dönebilirsiniz. Ya da belki bir kafedesiniz, kahve içiyorsunuz. Gürültü engellemeyi açtınız ve dünyayı duymadınız; ancak garson masanıza geliyor ve belli ki bir soru sormak istiyor. Farkındalık Modunu etkinleştirirsiniz, bir pasta sipariş edersiniz ve ardından mutlu bir şekilde dinlediğiniz şeye geri dönersiniz.

   Philips gürültü önleyici kulaklıklar: Size uygun kulaklık hangisi?  

   Philips gürültü önleyici kulaklık serisi

   Sadece dış gürültüyü susturmak mı istiyorsunuz yoksa dünyayı kapatıp duyabileceğiniz tek şeyin sevdiğiniz melodiler olduğu neredeyse mükemmel bir sessizlik balonunun içine mi dalmak istiyorsunuz?

    

   Doğru gürültü önleyici kulaklıkları seçmek, özellikle teknolojinin sürekli gelişmesi nedeniyle göz korkutucu olabilir. Yukarıdaki açıklamalarımızın yardımcı olacağını umsak da bunun hala kafa karıştırıcı olabileceğinin farkındayız. Özellikle yeni bir çift kulaklığın veya kulaklık başlığının yapabileceği harika şeyleri okurken.

    

   Yani, nasıl seçeceksiniz?

   Over-ear veya kulak içi gürültü önleyici kulaklıklar—hangisi daha iyi?


   İyi haber şu ki, aktif gürültü engellemenin bir çift kulaklıkta ne kadar iyi olduğu söz konusu olduğunda, form faktörünün bununla çok az ilgisi var; tercih ettiğiniz stili seçmekte özgürsünüz.

    

   Philips olarak üç seviyeli gürültü engelleme özelliği geliştirdik, böylece ister kulağınıza takılan gerçek kablosuz kulaklıklara, ister kablosuz kulak üstü kulaklıklara bakıyor olun ne elde ettiğinizi her zaman bilirsiniz.

    

   • Philips Gürültü Önleyici Pro+ Kulaklıklar En iyi gürültü engelleme sistemimiz, üstün dinleme deneyimi için en lüks gürültü azaltıcı malzemelerimizle buluşuyor.
   • Philips Gürültü Önleyici Pro Kulaklıklar Mükemmel gürültü engelleme, dış gürültüyü filtrelemek için yüksek kaliteli malzemelerle birlikte çalışır.
   • Philips Gürültü Önleyici Kulaklıklar Giriş seviyesi gürültü engelleme sistemimiz ortamınızdaki gürültü seviyesini azaltır, böylece çalma listelerinizi veya podcast'lerinizi daha fazla duyabilirsiniz.

    

   Gürültü önleyici kulaklık serimizin tamamını görmek için burayı tıklayın.

   Odaklanma, spor ve daha fazlası için gürültü önleyici kulaklık seçimlerimiz

    


   Belirli bir amaç için bir çift gürültü önleyici kulaklık istemek yaygındır. Belki iş veya ders çalışmak için en iyi gürültü önleyici kulaklıkları veya koşmak için en iyi gürültü önleyici kulaklıkları arıyorsunuz. Ya da belki müziğinizle ciddi bir şekilde ilgileniyorsanız ve gürültü engelleme özelliği ister açık ister kapalı olsun, güzel bir şekilde dengelenmiş ses sağlayacak şekilde ayarlanmış gürültü önleyici kulaklıklar istiyorsunuz.

    

   Aşağıdaki tablo mükemmel seçime giden hızlı yoldur. Bunlar, odaklanma, odaklanma ve spor için en iyi gürültü önleyici kulaklıklarımızdır!

   L3—Fidelio kulak üstü kablosuz gürültü önleyici kulaklık

   H9505—kulak üstü kablosuz gürültü önleyici kulaklıklar

   A7507—kulak içi gürültü önleyici kulaklıklar

   Gürültü engelleme sistemi

   Gürültü Engelleme Pro+

   Gürültü Engelleme Pro

   Gürültü Engelleme Pro+

   Gürültü engelleme türü

   Hibrit ANC

   Hibrit ANC

   Hibrit ANC

   Farkındalık modu?

   Evet

   Evet

   Evet

   Uyarlanabilir gürültü engelleme?

   Hayır

   Hayır

   Evet

   Oynatma süresi

   38 saat (32 saat ANC açık)

   27 saat (ANC açık veya kapalı)

   Tam şarjlı kutuyla 29 saate kadar

   Mükemmel

   Nerede olursanız olun müziğin içine dalın

   Ev / Ofis

   Spor

   • https://www.philips.com.tr/c-e/so/sound-hub/gurultu-onleyici-kulakliklar-nasil-calisir.html Bağlantı kopyalandı

   You are about to visit a Philips global content page

   Continue

   Sitemiz Microsoft Edge, Google Chrome veya Firefox'un en son sürümüyle en iyi şekilde görüntülenebilir.