• Peşin fiyatına 12 taksit

 • Tüm siparişlerde kargo bedava!

 • 2 yıl garanti

1
0

Sepetim

Alışveriş sepetinizde ürün bulunmuyor.

  Ürünler

  Philips AVENT - Introducing a bottle

  Biberon verme

  Gelecekte bebeğinize biberon vermeyi düşünüyorsanız ne zaman başlayacağınızı ve anne sütünüzü nasıl etkileyeceğini bilmek iyidir.

  Philips AVENT - Introducing a bottle

  Ne zaman başlamalı?

  Çoğu uzman, doktor, sağlık uzmanı ve anne, biberon için bir ay kadar beklemeyi önermektedir. Bunun amacı, sütünüzün yeterince geldiğinden ve emzirme rutinlerinin oturduğundan emin olmaktır.

  Biberonla besleme sütünüzün miktarını etkiler mi?

  Vücudunuz bebeğinizin ne kadar içtiğine göre tepki verir. Açsa daha fazla, iştahı azaldığında daha az süt üretir. Bu da emzirme veya süt sağma sürelerindeki düşüşün, vücudunuzun ürettiği süt miktarını azaltabileceği anlamına gelir.  

  Biberonla beslemeye hazırsanız bunu kolaylaştırmak için aşağıdaki adımları izleyin

  • Babanın veya büyükannenin ilk biberonu vermesine izin verin. Bebeğinizin tanıdık bir yüz kendisine gülümserken bu tuhaf yeni süreci benimsemesi daha olasıdır. Ancak siz yakınında olursanız annesini yani tercih ettiği mama kaynağını isteyecektir. 
  • Sterilize edilmiş bir biberonu hazırladığınız mamayla veya pompayla sağdığınız anne sütüyle doldurun. Doğru miktar için mamanın kutusuna bakın. 
  • Anne sütünüz uygun bir vücut sıcaklığında saklanır. Biberondaki sütün mümkün olduğunca doğal hissettirmesini sağlamak için biberonu sıcak suya daldırarak veya elektrikli bir biberon ısıtıcıyla ısıtın. Tehlikeli ısı farklılıkları oluşturabileceği ve besinlerin bazılarına zarar verebileceğinden asla mikrodalga kullanmayın. Sütü kolunuzun iç kısmına damlatarak sıcaklığı test edin. 
  • Rahat bir sandalyeye oturup bebeğinizi başını destekleyerek yarı dik pozisyonda kucaklayın. Kollarınıza destek olması için yastık kullanın. Boğulma riskini ve kulak enfeksiyonu ihtimalini artırdığından bebeğinizi asla düz yatar şekilde beslemeyin. 
  • Biberonu eğerek ucunun süt dolmasını sağlayın. Böylece bebeğinizin hava yutması önlenir. Biberonun ucunu bebeğinizin dudaklarına veya yanaklarına değdirerek aranma refleksini uyarın. Biberonu benimseyecek ve normal şekilde emmeye başlayacaktır.   
  • Bebeğiniz halinden memnunsa biberona alışmasına yardımcı olmak için bu işlemi birkaç gün içinde tekrarlayın.

  Bu makalelerde verilen bilgilerin yalnızca genel tavsiye niteliğinde olduğunu ve asla uzman doktor tavsiyesinin yerine geçemeyeceğini lütfen unutmayın. Siz, aileniz veya çocuğunuz ciddi veya kalıcı semptomlar veya rahatsızlıklar taşıyorsanız ya da özel doktor tavsiyesine ihtiyacınız varsa lütfen uzman bir doktordan yardım alın. Philips Avent, bu web sitesinde sunulan bilgilerin kullanımından doğan zararlara ilişkin sorumlu tutulamaz.

  İlgili ürünler

  İlgili tavsiye

  Miniğinizi sütten kesme

  Miniğinizi sütten kesme

  Bebek besleme ekipmanlarını sterilize etme

  Bebek besleme ekipmanlarını sterilize etme