• Peşin fiyatına 12 taksit

 • Tüm siparişlerde kargo bedava!

 • 2 yıl garanti

1
0

Sepetim

Alışveriş sepetinizde ürün bulunmuyor.

  Ürünler

  Philips AVENT - Top tips for establishing a baby routine

  Bir bebek rutini oluşturmak için en iyi ipuçları

  Philips AVENT - Top tips for establishing a baby routine

  Bebek rutini istediğiniz kadar esnek veya katı olabilir

  Rutin, bebeğinizin gündüz ve gece saatlerinde uyku ihtiyacını karşılayan yapıdır. Hem siz, hem de bebeğinizin günün nasıl geçeceğine dair fikir sahibi olduğu, böylece aktiviteleri planlayıp bebeğinizin memnun kalmasını sağlayabileceğiniz anlamına gelir.

  Rutin unsurlarını bir araya getirmeden önce bu unsurları tek başına doğru anladığınızdan emin olun

  Emzirme düzeni oturtmak en başta gelir. İlk birkaç haftada erken, sık ve iyi besleme, bebeğiniz için süt üretiminin yeterli olmasını destekler. Başlangıçta bebeklerin sık ve istek üzerine beslenmesi gerekir. Sonraları bebeğinizi tam besliyorsanız besleme aralıkları daha uzun olabilir. Bu durum rutini kolaylaştırır ve süt üretiminizi etkilemez.

  İyi uyku alışkanlıkları, başarılı bir bebek rutini için gereklidir

  Zamanlı bir rutin oluşturmaya girişmeden önce bunlar üzerine çalışmak daha kolay olabilir. Bebeğinizi iyi bir uyku düzenine alıştırmak, yalnızca rutin için değil, tüm ev halkının rahatı için önemlidir.

  Bebeğiniz uyandığında güne beslenmeyle başlayın

  Bebeğiniz, yaşına bağlı olarak uyandıktan bir veya iki saat sonra ilk şekerlemesine hazır olabilir.

  Düzenli bir akşam banyosu düzeni başlatın

  Bebeğiniz iki veya üçlü aylıkken bir banyo, masaj, beslenme, bildiği rahatlatıcı bir ninni ve ortam, uyku zamanının geldiğini gösteren bir işaret ve günü sonlandırmak için tatlı bir yöntem olacaktır.

  Bebeğinizin yorgun olduğu zamanı değerlendirin

  Altı aylıktan küçük bir bebek, genellikle en fazla 90 dakika uyanık kalır. Bebeğinizin ne zaman yorgun olduğunu anlamak için bu bilgiyi rehber edinin. Çok erken veya çok geç uyumaya zorlarsanız bebeğinizin yatışması zor olabilir. İlk haftalarındaki yenidoğan bebekler, yalnızca beslenecek kadar uzun süre (en fazla 45-60 dakika) uyanık kalır, ardından uyur.

  Beslenme zamanı

  Bebeğinizin beslenme zamanları arasında üç-dört saat varsa besleme zamanlarını sabah erken, kuşluk vakti, öğleden sonra, akşamın ilk saatleri ve ilerleyen saatleri olarak belirleyin. Geceleri beslemek için bebeğinizin kendi kendine uyanmasını bekleyin.

  Bebeğinizi gün içindeki beslenme zamanlarından sonra oynamaya ve uyanık kalmaya teşvik edin

  Bebeğiniz kendiliğinden uyanık kalmaya başladığında (yaklaşık üç haftalıkken) bunu gerçekleştirebilirsiniz. Başta bunu bebeğinizin bezini değiştirirken küçük bir sohbet ve şarkı söyleme şeklinde yapabilirsiniz. Üç aylık olduğunda çoğu bebek, uyumaya hazırlanmadan önce jimnastik yapmaktan, kucakta zıplatılmaktan, dışarıda veya kucağınızda gezdirilmekten hoşlanır.

  Bebekler rutinin tutarlılığını, bilinirliğini ve güvenilirliğini sever

  Bebek rutini bebeğinizin aşırı yorulmasını, mızırdanmasını ve ağlamasını önler.

  Emziriyorsanız…

  Bebek rutininiz ne olursa olsun ihtiyacı olduğunu düşündüğünüz her zaman bebeğinizi beslediğinizden emin olmanız gerekir. Böylece süt üretiminiz korunur ve bebeğinizin süt ihtiyacı karşılanır. Seyrek atıştırma veya erken besleme, genel olarak rutinde fark yaratmaz.

  Bu makalelerde verilen bilgilerin yalnızca genel tavsiye niteliğinde olduğunu ve asla uzman doktor tavsiyesinin yerine geçemeyeceğini lütfen unutmayın. Siz, aileniz veya çocuğunuz ciddi veya kalıcı semptomlar veya rahatsızlıklar taşıyorsanız ya da özel doktor tavsiyesine ihtiyacınız varsa lütfen uzman bir doktordan yardım alın. Philips Avent, bu web sitesinde sunulan bilgilerin kullanımından doğan zararlara ilişkin sorumlu tutulamaz.

  İlgili ürünler

  İlgili tavsiye

  Bebeğinizin uyumasına yardımcı olmak için en iyi ipuçları

  Bebeğinizin uyumasına yardımcı olmak için en iyi ipuçları

  Küçük çocuklarda uyku sorunları

  Küçük çocuklarda uyku sorunları

  Uykunun önemi

  Uykunun önemi

  Küçük çocuklar için yiyecekler – dengeli bir diyet

  Küçük çocuklar için yiyecekler – dengeli bir diyet