• Peşin fiyatına 12 taksit

 • Tüm siparişlerde kargo bedava!

 • 2 yıl garanti

1
0

Sepetim

Alışveriş sepetinizde ürün bulunmuyor.

  Ürünler

  Philips AVENT - The importance of sleep

  Uykunun önemi

  Philips AVENT - The importance of sleep

  Yenidoğan bebeğinizle ilk aylar çok yorucu olabilir, bu nedenle ebeveynlerin gözlerini mümkün olduğunca dinlendirmeye çalışması da önemlidir.

  Yeni ebeveynler, bebekleri doğduktan sonraki ilk yıl uykularından 400 - 750 saat kaybedebilirler. İyi haber; hayatı herkes için biraz daha dinlenilebilir kılmak için yapabileceğiniz birkaç şey vardır.

  Yeni ebeveynlerin çoğu bebeklerini ilk haftalarda kendilerine yakın tutmayı severler. Küçük bir beşik evde dolaştırılabileceğinden bebeğinizin sizin bulunduğunuz yerde olabilmesi için idealdir.

  İlk altı ay boyunca bebeklerin ebeveynlerinin odasında, ayrı bir beşikte uyuması önerilmektedir. Ancak ilk birkaç haftadan sonra miniğinizi başka bir odada bırakma konusunda daha rahat hissedebilirsiniz. Birlikte değilken bebeğinizle bağlantıda kalmak çok önemlidir ve bu konuda size iyi bir bebek monitörü yardımcı olabilir.

  Bebeğinizle değilken bile bağlantıda kalın

  Bebek monitörleri, odada değilken bile gözünüzün bebeğinizin üzerinde olmasına olanak tanır. Philips Avent'in monitör serisi, ebeveynlerin içinin rahat etmesini sağlar. Bebeğinizin ağladığından haberdar olmakla kalmaz, bebeğinizle konuşup onu sesinizle rahatlatabilirsiniz.

  Bu monitörler bebeğinizin odasının sıcaklığı ve nemiyle ilgili de sizi uzaktan bilgilendirebilir. Bebeğinizin uykusu ve rahatlığı, bebekler kendi vücut sıcaklıklarını etkili şekilde düzenleme yetisine sahip olmadıklarından havadaki en küçük değişikliklerden bile etkilenebilir. En yeni DECT monitörler sayesinde evinizdeki herhangi bir yerden sıcaklık ve nem düzeylerine bakabilir, bebeğinizin odasının rahat ve sağlıklı olduğunu kontrol edebilirsiniz.

  Rutine alıştırma

  Bazı bebeklerin yatışması diğerlerinden kolaydır. Karanlık bir oda, belirli bir şarkı veya ninni ya da yorgan ve battaniye yerine uyku tulumu kullanma gibi uyku zamanı rutinlerine bebeğinizi alıştırmanın gerçekten faydası olabilir. Bebeğinizi yatıştırmak için emzik de kullanabilirsiniz. Bebeklerin emme güdüsü güçlüdür ve bu emme eylemi doğal olarak rahatlatıcıdır.

  Bebeğinizi uyku moduna sokmayı deneyin; ancak iyi geceler deyip odayı sessizce terk ederek tek başına uykuya dalmasına teşvik edin. Gerekirse rahatlatmak için odaya dönün ama bebeğiniz tam olarak uyumadan önce odadan çıkın. Gittikçe bebeğinizin kendi kendine yatışması daha kolay olacaktır. Tek başına nasıl uyuyacağını bilen bir bebek, uyumak artık daha kolay olduğundan neredeyse her zaman geceleri daha erken uyur. Çoğu bebek 6-7 aylıkken geceleri 10 - 12 saat boyunca sürekli uyuyabilmektedir.

  İyi uyku alışkanlıklarını öğrenmek biraz zaman alabilir; ancak sabrederseniz sonuçları kısa sürede göreceksiniz.

  Bu makalelerde verilen bilgilerin yalnızca genel tavsiye niteliğinde olduğunu ve asla uzman doktor tavsiyesinin yerine geçemeyeceğini lütfen unutmayın. Siz, aileniz veya çocuğunuz ciddi veya kalıcı semptomlar veya rahatsızlıklar taşıyorsanız ya da özel doktor tavsiyesine ihtiyacınız varsa lütfen uzman bir doktordan yardım alın. Philips Avent, bu web sitesinde sunulan bilgilerin kullanımından doğan zararlara ilişkin sorumlu tutulamaz.

  İlgili ürünler

  İlgili tavsiye

  Diş çıkarma: bebeğinizin ilk dişleri

  Diş çıkarma: bebeğinizin ilk dişleri

  Bebeğinizin uyumasına yardımcı olmak için en iyi ipuçları

  Bebeğinizin uyumasına yardımcı olmak için en iyi ipuçları

  Küçük çocuklar için yemek zamanı ipuçları

  Küçük çocuklar için yemek zamanı ipuçları

  Küçük çocuklar için yiyecekler – dengeli bir diyet

  Küçük çocuklar için yiyecekler – dengeli bir diyet