1
Ürünler

Lumea Advanced IPL - Tüy alma cihazı

Vücut ve yüz için, Cilt tonu sensörüyle, Alt bacak uygulaması 15 dakika, + Satin Compact kalem düzeltici BRI921/00

Sıkça Sorulan Sorular

Philips Lumea'yı kullanmanın yan etkisi var mıdır?

Philips Lumea'nızı talimatlarımıza göre kullanırsanız hiçbir ciddi yan etki görmezsiniz. Ancak aşağıda listelenmiş bazı cilt reaksiyonlarını yaşayabilirsiniz.

Philips Lumea'nın sık görülen yan etkileri

• Cildiniz küçük miktarda kızarıklık gösterebilir ve/veya iğnelenebilir, karıncalanabilir veya cildinizin ısısı artabilir. Bu reaksiyon kısa sürede kaybolur.

• Cildiniz kuruyabilir veya kaşınabilir. Etkilenen bölgeyi buz paketi veya ıslak bez ile soğutarak bu yan etkiyi geçirebilirsiniz. Kuruluk devam ederse kokusuz bir nemlendirici de sürebilirsiniz.

Not: Nadir görülen yan etkilerin tam listesi için lütfen kullanıcı kılavuzuna başvurun. Daha fazla destek için lütfen bizimle iletişime geçin.

Nadir görülen yan etkiler

 • Yanıklar, aşırı kızarıklık (ör. tüy foliküllerinin çevresinde) ve şişlik: Bu reaksiyonlar nadiren görülür. Bu durumlar, cilt tonunuza göre çok yüksek bir ışık yoğunluğu kullanmanın sonucunda meydana gelir. Bu reaksiyonlar 3 gün içinde geçmezse bir doktora danışmanızı öneririz. Bir sonraki seanstan önce cildinizin tamamen iyileşmesini bekleyin ve daha düşük bir ışık yoğunluğu kullandığınızdan emin olun.
 • Ciltte renk solması: Bu çok nadiren görülür. Cilt renginin bozulması, etrafındaki kısımdan daha koyu (hiperpigmentasyon ) veya daha açık (hipopigmentasyon) bölge olarak kendini gösterir. Cilt tonunuza göre çok yüksek bir ışık yoğunluğu kullanmanın sonucunda bu durum meydana gelir. Renk solması 2 hafta içinde geçmezse doktorunuza danışmanızı öneririz. Renk solması geçene ve cildiniz normal tonuna dönene dek rengi solan bölgelere uygulama yapmayın.
 • Cilt enfeksiyonu çok nadiren görülür ancak (mikro) yara, cilt yanığı, cilt tahrişinden sonra oluşma ihtimali vardır.
 • Epidermal ısınma (genellikle koyu cilt tonlarında oluşan ve cilt kuruluğunun olmadığı, keskin hatlara sahip kahverengimsi bölge): Bu reaksiyon çok nadiren görülür. Bu reaksiyon 1 hafta içinde geçmezse doktorunuza danışmanızı öneririz. Bir sonraki seanstan önce cildinizin tamamen iyileşmesini bekleyin ve daha düşük bir ışık yoğunluğu kullandığınızdan emin olun.
  *Kabarma (cilt yüzeyinde küçük kabarcıklar seklinde görünür): Bu durum çok nadiren görülür. Bu reaksiyon 1 ay içinde yok geçmezse veya ciltte enfeksiyon oluşursa bir doktora başvurmanızı öneririz. Bir sonraki seanstan önce cildinizin tamamen iyileşmesini bekleyin ve daha düşük bir ışık yoğunluğu kullandığınızdan emin olun.
 • Yara izi: Genellikle yanığın ikincil etkisidir ve iyileşmesi bir aydan uzun sürebilir.
 • Folikülit (tüy foliküllerinin etrafında püstül oluşumuyla birlikte görülen şişlik): Bu reaksiyon çok nadiren görülür ve nedeni zarar görmüş cilde nüfuz eden bakterilerdir. Folikülit gerçekleştiğinde antibiyotik merhem kullanımı gerektirebileceğinden bu reaksiyonun oluşması durumunda bir doktora başvurmanızı öneririz.
 • Aşırı ağrı: Uygulama sırasında ve sonrasında, cihazı tüysüz olmayan cilt üzerinde, cilt tonunuza göre çok yüksek bir ışık yoğunluğunda kullanırsanız, aynı bölgeye birden çok kez ışık gönderirseniz ve cihazı açık yara, iltihap, enfeksiyon, dövme, yanık vb. bulunan yerlerde kullanırsanız bu durum meydana gelebilir.
  Not: Aşağıdaki tüm talimatları takip etmenize rağmen yine de cilt reaksiyonlarıyla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu durumda cihazı kullanmayı bırakın ve ülkenizdeki müşteri destek merkeziyle iletişime geçin.

Bu sayfadaki bilgiler aşağıdaki modeller için geçerlidir: BRI921/00 , BRI953/00 , SC1999/00 , BRI950/00 , SC1997/00 , SC2009/00 , BRI861/00 , BRI862/00 , SC1983/00 , SC2007/00 , SC1981/00 , SC2006/11 , SC2006/60 , TT3003/11 , SC2003/11 . Daha çok Daha az

Aradığınız bu değil mi?

Sorunuza cevap verildi mi?

Verilmediyse bizimle iletişime geçin.