• Peşin fiyatına 3 taksit

 • Tüm siparişlerde kargo bedava!

 • 2 yıl garanti

0

Sepetim

Alışveriş sepetinizde ürün bulunmuyor.

  Manuel mi Elektrikli Diş Fırçası mı? Hangisi Daha İyi?


  3 dakika


  Dişlerinizin sağlıklı olması için elinizden geleni yapıyorsanız, diş bakımınız için doğru araçları kullandığınızdan emin olmalısınız. Peki, manuel mi yoksa elektrikli diş fırçası mı ağız ve diş bakımınız için daha iyi? Her ikisiyle aynı sonuçları alabilir misiniz? Yoksa elektrikli diş fırçası manuel diş fırçasının sağlayamadığı bazı faydalar mı sağlıyor? Bu yazıda her ikisinin de faydalarını detaylı biçimde inceleyeceğiz.

  Manuel ve Elektrikli Diş Fırçası Tartışması

   

  Çoğunuz manuel bir diş fırçasıyla büyümüşsünüzdür. Muhtemelen tercih ettiğiniz bir fırça ve kıl türü vardır ve ihtiyaçlarınız değiştiğinde bile herhangi bir çeşit sorunu yaşamazsınız. 

   

  Gerçekten de manuel bir diş fırçasıyla harika, derinlemesine bir temizlik sağlayabilirsiniz. Fakat sonuçların kalitesini etkileyen önemli bir değişken var: O değişken sizsiniz! 

   

  Dişlerimizi fırçalarken ne kadar dikkat edersek edelim, her zaman doğru teknikle fırçalamıyor veya diş hekimlerinin tavsiye ettiği iki dakikalık fırçalama süresini doldurmuyoruz. Bu anlaşılabilir bir şey, hepimiz insanız! İşte tam da burada elektrikli/şarjlı diş fırçası devreye giriyor.

   

  Elektrikli Diş Fırçası Manuel Diş Fırçasının Yapamadığı Neleri Yapabilir?

  Elektrikli Diş Fırçası Manuel Diş Fırçasının Yapamadığı Neleri Yapabilir

  Diş fırçaları doğru bir süre boyunca dişlerinizi fırçalamak, doğru teknik ve baskı miktarını ayarlamak, ağzınızın tüm bölümlerini fırçalamak ve diş fırçalama motivasyonunu bulmak gibi yaşadığınız tüm zorlukların üstesinden gelmenize yardımcı olmak üzere önceden programlanmıştır. Bu nedenle elektrikli diş fırçaları ile diş ve ağız sağlığınızı korumak ve geliştirmek için koyduğunuz hedeflere daha istikrarlı bir şekilde ulaşırsınız.

   

  Gelin bir elektrikli diş fırçasının yapabileceklerine yakından bakalım:

   

  • Daha fazla plak giderme

  Elektrikli diş fırçaları ulaşılması zor bölgelerin temizlenmesini kolaylaştırır, nazik ve etkili bir fırçalama tekniği kullanmanıza yardımcı olur ve dişlerinizi her zaman önerilen iki dakikalık süre boyunca fırçaladığınızdan emin olmanız için genellikle zamanlayıcılıdır. Bu özelliklere sayesinde elektrikli diş fırçaları daha fazla plak giderir ve azalan plaklarla beraber parlak dişlere sahip olursunuz. Hatta bir Cochrane1 çalışması, elektrikli diş fırçası kullanıcılarının manuel diş fırçası kullanıcılarına kıyasla üç aylık kullanımdan sonra plaklarında %21 ve diş eti iltihaplanmalarında %11’lik bir azalma yaşadığını tespit etmiştir. Bir elektrikli diş fırçası aynı zamanda beyazlatma veya diş eti sağlığı gibi özel ağız sağlığı hedeflerinize odaklanmanıza ve bunlara ulaşmanıza da destek olur olur.

  • Daha iyi bir teknik

  Çoğu şarjlı diş fırçasının basınç sensörü bulunur, böylelikle dişlerinizi nasıl fırçaladığınız konusunda daha bilinçli olursunuz ve diş fırçalama tekniğinizi geliştirebilirsiniz. Örneğin çok sert fırçalıyorsanız basınç sensörü sizi uyarır ve bu sayede diş fırçalamanız dişlerinize zarar vermez.

   

  • Daha fazla motivasyon

  Bazı elektrikli diş fırçalarına bağlı uygulamalar da vardır. Bu uygulamalar diş fırçalama alışkanlıklarınızı izleyerek ve hangi kısımları iyileştirebileceğinizi gösterir. Tamamen size ait bir ağız sağlığı koçuna benzer.

   

  • Daha iyi odaklanma

  Cochrane çalışmasına göre elektrikli diş fırçası kullanan insanlar dişlerini fırçalarken daha iyi odaklanıyor. Dişlerinin her yerini fırçalamaya özen gösteriyorlar. Elektrikli diş fırçası çocukların odaklanmasını ve motivasyonunu artırmak için de harika bir yöntem olabilir.

  Elektrikli Diş Fırçası Kullanmak Nasıl Bir His?

  Elektrikli Diş Fırçası Kullanmak Nasıl Bir His

  Daha önce elektrikli diş fırçası kullanmadıysanız bunun nasıl bir his olduğunu merak etmeniz çok doğaldır.

   

  Elektrikli diş fırçalarının dişlere ve diş etlerine sert davrandığı yaygın ve yanlış bir düşüncedir. Gerçekte diş fırçasının verdiği his hafif bir gıdıklama hissidir.

   

  Elektrikli diş fırçası kullanırken sert bir fırçalama işlemine veya çok fazla baskı uygulamaya gerek yoktur. Tek yapmanız gereken fırça gövdesini hafifçe tutmak, dişleriniz ve diş eti çizginizin yüzeyinde yavaşça hareket ettirmektir. Şarjlı diş fırçanız sizin yerinize fırçalama işlemini yapar. 

  En İyi Sonuçlar için:

  En İyi Sonuçlar için

  Dişlerinizi nasıl fırçalarsanız fırçalayın, her defasında harika sonuçlar almak için uyabileceğiniz bazı genel tavsiyeler vardır: 

   

  Manuel diş fırçası tavsiyeleri
   

  • Dişleriniz hassas ise yumuşak fırça kılları kullanın
  • Fırçanızı 3 ayda bir değiştirin
  • Diş etlerinize zarar vermemek için çok fazla baskı uygulamayın 
  • Tavsiye edilen iki dakika boyunca fırçaladığınızdan emin olmak için bir kronometre kullanın
    

  Elektrikli diş fırçası tavsiyeleri

  • İhtiyaçlarınıza (örneğin diş eti sağlığı veya beyazlatma) uygun olan fırça başlıklarını tercih edin 
  • En etkili temizlik için doğru fırçalama modu ile eşleştirin
  • Fırça başlığınızı 3 ayda bir değiştirin 

   

  Dişlerinizi nasıl fırçalarsanız fırçalayın, önemli olan istikrarlı ve sağlıklı bir şekilde bu alışkanlığı sürdürmektir. Dişlerinizi günde iki kez ve tam iki dakika fırçalıyor, dişlerinizin aralarını her gün temizliyorsanız, şimdiden sağlıklı bir ağız yolunda ilerliyorsunuz demektir.

   

  Bu makaleyi ağız sağlığınızı daha iyi anlamanız için hazırladık. Profesyonel tavsiye vermek amacıyla hazırlanmamıştır. İlave sorularınız için diş hekiminizle veya başka bir sağlık uzmanıyla görüşün. Sizi detaylı yönlendirecek, veya sorunlarınızı teşhis ve tedavi edeceklerdir.

  Ihtiyacınız olan şey

  Philips Sonicare DiamondClean

  Sonic elektrikli diş fırçası

  HX9353/56
  Sonicare
  Sonicare

  Philips Sonicare DiamondClean Sonic elektrikli diş fırçası

  HX9353/56

  Bir ömür boyunca daha beyaz ve sağlıklı dişler

  Philips Sonicare'in en iyi beyazlatma performansı, en zarif sonic elektrikli diş fırçamızda. Philips Sonicare'e geçin. Tüm faydaları görün

  Seçenekler:

  Önerilen perakende satış fiyatı: 2.109,99 TL

  Bir ömür boyunca daha beyaz ve sağlıklı dişler

  Philips Sonicare'in en iyi beyazlatma performansı, en zarif sonic elektrikli diş fırçamızda. Philips Sonicare'e geçin. Tüm faydaları görün

  Bir ömür boyunca daha beyaz ve sağlıklı dişler

  Philips Sonicare'in en iyi beyazlatma performansı, en zarif sonic elektrikli diş fırçamızda. Philips Sonicare'e geçin. Tüm faydaları görün

  Seçenekler:

  Önerilen perakende satış fiyatı: 2.109,99 TL

  Bir ömür boyunca daha beyaz ve sağlıklı dişler

  Philips Sonicare'in en iyi beyazlatma performansı, en zarif sonic elektrikli diş fırçamızda. Philips Sonicare'e geçin. Tüm faydaları görün

  Instagram Banner Left Images
  Instagram Banner Logo Images

  @philipstürkiye

  @philipstürkiye

  Instagram Banner Right Images

  You are about to visit a Philips global content page

  Continue

  Sitemiz Microsoft Edge, Google Chrome veya Firefox'un en son sürümüyle en iyi şekilde görüntülenebilir.