• Peşin fiyatına 3 taksit

 • Tüm siparişlerde kargo bedava!

 • 2 yıl garanti

0

Sepetim

Alışveriş sepetinizde ürün bulunmuyor.

  Sağlıklı Dişler için 5 Tavsiye


  Okuma süresi: 8 dakika

   

  Sağlık teknolojisi araştırmacıları ve doktorlar, ağız sağlığını vücudunuzun genel sağlığına açılan bir pencere olarak görür.  

   

  Dişlerinizin ve diş etlerinizin sağlığı, konuşma şeklinizi, yemek yeme şeklinizi ve görünüşünüzü etkiler. Örneğin diş ağrınız, diş eti ağrınız veya eksik dişiniz varsa neleri yiyebileceğinize (ve yiyemeyeceğinize) ve neleri yapabileceğinize (ve yapamayacağınıza) dair belirli kararlar vermek zorunda kalırsınız. Vermek zorunda kaldığınız bu kararlar kaçınılmaz olarak en sevdiğiniz yemeklerden keyif alamamanıza neden olacak, aileniz ve arkadaşlarınızla katılacağınız sosyal etkinlikleri olumsuz olarak etkileyecektir.   

   

  Ağız sağlığı kolaylıkla göz ardı edilebilir, ancak ağız sağlığı sorunlarının neden olduğu ağrı ve rahatsızlık hissi, yaşam kalitenizi ve insanlarla etkileşiminizi kesinlikle etkileyecektir. Vücudunuzun her bölümü birbirine bağlıdır ve ağız sağlığınız genel hayat kaliteniz üzerindeki etkisi büyüktür.

  Philips Sonicare DiamondClean

  Sonic elektrikli diş fırçası

  HX9353/56
  Sonicare
  Sonicare

  Philips Sonicare DiamondClean Sonic elektrikli diş fırçası

  HX9353/56

  Bir ömür boyunca daha beyaz ve sağlıklı dişler

  Philips Sonicare'in en iyi beyazlatma performansı, en zarif sonic elektrikli diş fırçamızda. Philips Sonicare'e geçin. Tüm faydaları görün

  Seçenekler:

  Önerilen perakende satış fiyatı: 2.109,99 TL

  Bir ömür boyunca daha beyaz ve sağlıklı dişler

  Philips Sonicare'in en iyi beyazlatma performansı, en zarif sonic elektrikli diş fırçamızda. Philips Sonicare'e geçin. Tüm faydaları görün

  Bir ömür boyunca daha beyaz ve sağlıklı dişler

  Philips Sonicare'in en iyi beyazlatma performansı, en zarif sonic elektrikli diş fırçamızda. Philips Sonicare'e geçin. Tüm faydaları görün

  Seçenekler:

  Önerilen perakende satış fiyatı: 2.109,99 TL

  Bir ömür boyunca daha beyaz ve sağlıklı dişler

  Philips Sonicare'in en iyi beyazlatma performansı, en zarif sonic elektrikli diş fırçamızda. Philips Sonicare'e geçin. Tüm faydaları görün

  Ağız Sağlığınızı Korumanız için Tavsiyeler

   

  Daha önce hiç diş ağrısı yaşadınız mı? Peki ya diş eti ağrısı? İyi haber şu ki, ağız sağlığı problemleri hem önlenebilmekte, hem de (yeterince erken tespit edilirse) kolaylıkla tedavi edilebilmektedir. Dişleriniz ve diş etleriniz oldukça hızlı bir şekilde iyileşir. Eski sağlıklarına geri dönmeleri için sadece aşağıdakileri yapmanız yeterli olabilir: 

   

  1. Dişlerinizi günde en az iki kere ve en az 2 dakika fırçalamak  
  2. Dişlerinizin aralarını her gün temizlemek
  3. Ağzınızı sık sık suyla veya ağız gargarasıyla çalkalamak

   

  Ancak bazen düzenli fırçalama ve diş aralarını temizleme rutininin ötesine geçmek gerekebilir. Sağlıklı dişler ve diş etlerinden oluşan bir ağız, hayattan keyif almanızı çok daha kolay bir hale getirebilir.

  Diş fırçanızın başlığını 3 ayda bir değiştirin

  Tavsiye 1: Diş fırçanızın başlığını 3 ayda bir değiştirin

   

  Diş fırçanızı neden 3 ayda bir değiştirmeniz gerektiğine ilişkin en yaygın açıklama: Amerikan Diş Hekimleri Birliğinin tavsiyesidir *

  *Ayrıntılı bilgi için https://www.ada.org/resources/research/science-and-research-institute/oral-health-topics/toothbrushes ziyaret edebilirsiniz.

   

  Peki ama neden?

   

  Güzel soru! Diş hekimleri bir araya gelip rastgele bir sayı seçmediler. 3 ay, dişleri günde 2 kere ve her fırçalamada en az 2 dakika fırçalamaya ilişkin altın ağız sağlığı kuralına göre, diş fırçanızın kıllarının yıpranmaya ve parçalanmaya, dişlerinizi istikrarlı bir şekilde temizleme yeteneklerini kaybetmeye başlaması için geçen süredir.  

   

  Fırça başlığınızı 3 ayda bir değiştirerek her fırçalama işleminde plakların etkin bir şekilde giderildiğinden, diş ve diş etlerinizin temiz ve sağlıklı olduğundan emin olabilirsiniz.

  Dişlerinizin aralarınızı her gün temizleyin

  Tavsiye 2: Dişlerinizin aralarınızı her gün temizleyin

   

  Çoğu diş fırçasının kıllarının dişlerinizin yüzey alanının yaklaşık %40’ına ulaşamadığını biliyor muydunuz? 

   

  Bu bilgi şu anlama geliyor, dünyanın en özenli diş fırçalayan insanı olsanız bile, plağa neden olan bakterileri ağzınızın üçte birinden büyük bir bölümünden gideremeyeceksiniz. Bu dar alanlara ulaşmanın tek yolu:

   

  1. Çok fazla su içmek
  2. Dişlerinizin aralarını günde en az bir kere temizlemektir

   

  Örneğin Sonicare AirFloss Ultra diş arası temizleyici, uygulandığı bölgelerdeki plağı %99,9’a kadar giderir. **
   

  **in vitro çalışma kapsamında, sonuçlar kişiden kişiye farklılık gösterebilir.
   

  Unutmayın, çürükler ve diş eti hastalıkları, plakların büyüdüğü ve sertleştiği bölgelerde oluşur. Dolayısıyla dişlerinizi sağlıklı tutmak demek, aralardaki bu ulaşması zor alanların tamamına ulaşmak demektir.

  Dilinizi fırçalayın

  Tavsiye 3: Dilinizi fırçalayın

   

  Nefesinizin kötü kokmasına neden olan birçok etmen vardır. Kalıcı olarak kötü bir nefes kokusuna neden olan bakteriler ise midenizde ve ağzınızda yaşar.

   

  Günlük ağız bakımı rutininize derinlemesine dil temizliğini ekleyerek yalnızca sorunlu sosyal etkileşimleri hayatınızdan çıkarmakla kalmaz, ayrıca dişleriniz ve diş etlerinizde plak oluşumuna neden olan daha çok bakteriden kurtulmuş olursunuz.

  Sevdiğiniz bir diş hekimi bulun

  Tavsiye 4: Sevdiğiniz bir diş hekimi bulun

   

  Kulağa basit geliyor olabilir, ancak ağız sağlığınız için
  sevdiğiniz (veya en azından güvendiğiniz) bir diş hekimi bulmak zorundasınız.

   

  Diş Hekiminize (en az) 6 ayda bir uğramalısınız. Dişlerinizde oluşan plak -- giderilmediğinde -- kısa süre içinde sertleşerek tartara dönüşür (18 saat gibi kısa bir süre içinde). Tedavi edilmeyen tartar, çürüklere ve diş eti iltihaplarına neden olabilir. Ve tartarı gidermenin tek yolu diş hekiminizi ziyaret etmektedir.

   

  Tıpkı yakın bir aile doktoru, ya da berber (veya kuaför) gibi diş hekiminiz de sağlığınızla ilgili doğru kararlar almak için ihtiyaç duyduğunuz bilgileri verecektir. Diş hekiminiz ile iyi bir ilişki kurmak sadece ağzınızın temiz ve sağlıklı olmasını değil, aynı zamanda söylediklerini gerçekten anlayabilmenizi ve aksiyon alabilmenizi de sağlar.

  Ne içtiğinize dikkat edin

  Tavsiye 5: Ne içtiğinize dikkat edin

   

  Bu yazı beslenmenizle ilgili değil, ama yine de tüketmeyi tercih ettiğiniz içeceklerin diş ve diş eti sağlığınızı da etkileyebileceğini anlamak önemlidir.

   

  Konu ağız sağlığı olunca oda sıcaklığındaki suyun en iyi tercih olduğunu duymak sizi etkilemeyebilir. Ama suyu her zaman tercih etmeseniz bile en azından aşağıdakilere dikkat edebilirsiniz:

   

  1. Şeffaf veya açık renkli sıvıların dişinizde leke bırakma ihtimali daha azdır
  2. İçeriğindeki şeker ve karbonhidrat miktarı düşük olan içecekler sadece kilonuz için değil dişleriniz için de faydalıdır
  3. Meyve suları, kahve ve kırmızı şarap gibi asitli içecekler dişlerinizde leke bırakır ve diş minesinin yumuşamasına ve aşınmasına neden olabilir 
  4. Çok sıcak veya çok soğuk içecekler de diş minesini zayıflatabilir ve diş etlerini tahriş edebilir
  5. Tüm bunları içseniz bile  istediğiniz bir içeceği içtikten sonra ağzınızı bir miktar suyla çalkalayın, 45 dakika bekleyin ve kalıntıları elektirikli diş fırçası ya da Airfloss (ya da diş ipi) ile temizleyin.

  Instagram Banner Left Images
  Instagram Banner Logo Images

  @philipstürkiye

  @philipstürkiye

  Instagram Banner Right Images

  You are about to visit a Philips global content page

  Continue

  Sitemiz Microsoft Edge, Google Chrome veya Firefox'un en son sürümüyle en iyi şekilde görüntülenebilir.