• Peşin fiyatına 3 taksit

 • Tüm siparişlerde kargo bedava!

 • 2 yıl garanti

0

Sepetim

Alışveriş sepetinizde ürün bulunmuyor.

  Evdeki alerjenler - Polen türleri

  Evdeki alerjenler

  Philips size yardımcı olabilir

  5 dakikalık okuma

  Alman Alerji ve Çevre Araştırma Merkezi tarafından yürütülen bir çalışmanın ön bulguları,

  Philips hava temizleyicilerin iç mekan havasındaki ev tozu akarı alerjenlerini hızlı bir şekilde

  temizleyebileceğini göstermektedir.

   

  Prof. Dr. Jeroen Buters ve Alerji ve Çevre Merkezi (ZAUM) araştırmacılarından oluşan bir ekip, Philips hava temizleyicileri gerçek evlerde test etmek için yakın zamanda bir araştırma çalışması gerçekleştirdi.

   

  ZAUM, Münih Teknik Üniversitesi (TUM) ve Helmholtz Zentrum München'e (HMGU) aittir ve Alman Akciğer Araştırmaları Merkezi'nin üyesidir. Web sitelerine göre "ZAUM'un amacı, hastalık hakkında mekanik bilgiler kazanmak için alerjik hastalıklar üzerine yapılan araştırmaları teşvik etmenin yanı sıra daha iyi hasta bakımı sağlamak ve hatta alerjik hastalıkların başlangıcını önleyebilmek için terapötik gelişmeleri ilerletmektir."

   

  Ev tozu akarlarının (ETA) hareket ettirildikten sonra partikül madde (PM) olarak havaya karışan dışkıları, iç mekan alerjenlerinin ana kaynağıdır. Çalışmada, Münih, Almanya'daki 22 evde Philips hava temizleyicilerin ETA alerjenlerini ve diğer PM fraksiyonlarını ortam havasından uzaklaştırma performansı araştırıldı. "Laboratuvarda ve çevre odalarında yapılan testlerden Hava temizleyicilerimizin havadaki kirleticileri filtreleme konusunda çok güçlü olduğunu biliyorduk ancak alerjenlerin ve partikül maddelerin daha gerçekçi koşullar altında da giderilebileceğini doğrulamak istedik. Bu nedenle Prof. Dr. Buters ile iş birliği yaparak en yeni modelimiz olan AC4236'yı gerçekten insanların yaşadığı evlerin yatak odalarında test ettik" diye açıklıyor Philips Araştırma Birimi Baş Bilim İnsanı Michael Scheja.

  Polen türleri, Philips hava kalitesi çözümleri

  Farklı alerjen türleri için taşıyıcı olmasının yanı sıra partikül madde, solunum sistemi ve kardiyovasküler sistem üzerindeki çok çeşitli olumsuz sağlık etkileriyle de bilinir (solunum semptomları, astım ağırlaştırması, hastaneye yatışlarda artış vb.).

   

  Yakın zamanda ölçümler tamamlanmış ve ön bulgular, yalnızca havadaki ev tozu akarı alerjenlerinin değil, aynı zamanda ultra ince partiküller olan PM1, PM2.5 ve PM10'u da kapsayan partikül maddelerin de hava temizleyiciler aracılığıyla verimli bir şekilde azaltıldığını göstermiştir. Bu zararlı maddeler havada ne kadar az bulunursa iç mekanda bulunanlar tarafından doğrudan soluma miktarı da o kadar az olur.

   

  Çalışma sırasında toplanan tüm verilerin ayrıntılı analizi devam etmektedir ve nihai sonuçların hakemli bir dergide yayınlanma süreci hazırlık aşamasındadır. Bu bulguların bu yıl içinde hakemli yayın için sunulması beklenmektedir.

   

  Münih, Almanya'daki ZAUM Alerji ve Çevre Merkezi müdür yardımcısı Prof. Dr. Buters, "Bildiğimiz kadarıyla, taşınabilir hava temizleyicilerin evlerde, havadaki farklı partikül boyutu fraksiyonlarındaki ETA ve diğer alerjenleri azaltabildiğini gösteren en kapsamlı çalışma budur" diye belirtiyor.

  Hava kalitesi makaleleri hakkında daha fazla bilgi

  You are about to visit a Philips global content page

  Continue

  Sitemiz Microsoft Edge, Google Chrome veya Firefox'un en son sürümüyle en iyi şekilde görüntülenebilir.