• Peşin fiyatına 3 taksit

 • Tüm siparişlerde kargo bedava!

 • 2 yıl garanti

0

Sepetim

Alışveriş sepetinizde ürün bulunmuyor.

  Evdeki alerjenler - Hava temizleyiciler

  Bir okul sınıfındaki Philips Hava temizleyiciler:

  Virüslerin hava yoluyla bulaşma riskini azaltma

  3 dakikalık okuma

  Frankfurt, Almanya'daki Goethe Üniversitesi'nde yapılan bağımsız bir çalışma,

  taşınabilir hava temizleyicilerin yetersiz havalandırılan, kalabalık alanlarda aerosol seviyelerini azaltmaya yardımcı olabileceğini göstermiştir.

   

  Deneysel Atmosferik Araştırma Profesörü Joachim Curtius, ekibiyle birlikte, bir hafta boyunca 27 öğrenci ve öğretmenleriyle bir sınıfta dört Philips AC2887 hava temizleyiciyi test etti. Philips temizleyiciler, kaba toz parçacıkları ve tüyler için bir ön filtrenin yanı sıra Philips NanoProtect HEPA ve aktif karbon filtreleri içerir. Aerosol sayısı konsantrasyonunun yanı sıra araştırmacılar, ince toz parçacıklarının hacmini ve CO2 konsantrasyonunu da ölçtüler ve cihazın neden olduğu gürültü seviyelerini analiz ettiler.

   

  Sonuç? Açtıktan yarım saat sonra, hava temizleyicileri aerosollerin %90’ını havadan temizledi.[1]

   

  Deneysel bulgulara dayanarak araştırmacılar, "özellikle sabit havalandırma sistemlerinin kurulmadığı ve pencerelerin açılamadığı durumlarda hava temizleyicilerin önemli bir ek önlem olduğunu" belirtiyorlar.

   

  DSÖ, havalandırma önlemlerinin, iç ortam havasını, dış ortam havası veya uygun şekilde filtrelenmiş devridaim havası ile saatte en az altı kez yenilemesini tavsiye etmektedir. Yetersiz havalandırma sistemleri nedeniyle bu mümkün olmadığında veya soğuk dönemler veya aşırı kirli dış hava nedeniyle doğal havalandırma sınırlı olduğunda, DSÖ, virüs aerosollerine karşı ek bir koruyucu önlem olarak hava temizleyicilerinin kullanılmasını önerir. REHVA (HVAC üreticileri derneği) tarafından paylaşılan bir yayın da uygun iç ortam havalandırmasının virüs enfeksiyon risklerini azaltmanın bir yolu olduğunu belirtiyor.

   

  Bununla birlikte, havalandırma ve diğer destekleyici hava temizleme önlemleri, sizi COVID-19'a maruz kalmaktan korumak için tek başına yeterli değildir. Ancak diğer en iyi uygulamalarla (sosyal mesafe, sık el yıkama ve yüzey dezenfeksiyonu gibi) birlikte kullanıldığında, sizi ve ailenizi korumaya yönelik bir planın parçası olabilirler.

   

   

  [1]Bir okul sınıfında mobil hava temizleyicilerinin test edilmesi: virüsler için hava yoluyla bulaşma riskinin azaltılması

  Kısa versiyon | Tam versiyon

  Bir sınıf çizimi, bir okul sınıfındaki Philips Hava temizleyiciler

  1. Resim: Hava temizleyicilerin (#1 - 4) yerini ve A ile B konumlarındaki ölçüm aletlerini gösteren sınıf çizimi.

  Bir sınıf çizimi, bir okul sınıfındaki Philips Hava temizleyiciler

  2. Resim: Üst panel: Ders sırasında hava temizleyicili (kırmızı ve siyah çizgi) ve temizleyicisiz sınıflarda (mavi çizgi) toplam aerosol sayısı konsantrasyonunun temsili ölçümü. Dört hava temizleyici, bir ders sırasında pencere ve kapılar kapalı bir şekilde üçüncü aşamada çalıştırılmıştır. 12:06'da temizleyici bulunmayan sınıfta bir dakika kadar kısa bir süre boyunca bir pencere açıldığında dışarıdan ilave partikül akışı olmuştur. Partikül konsantrasyonlarının ortalaması 1 dakikalık aralıklarla alınmıştır. Orta panel: Hava temizleyicili (kırmızı) ve hava temizleyicisiz (mavi) sınıflarda daha büyük partiküllerin (0,3 - 10 µm, OPS ölçümü) sayı konsantrasyonu. Alt panel: Hava temizleyici olan ve olmayan sınıflardaki PM10'ların partikül kütle konsantrasyonu. Elde edilen kütle konsantrasyonuna en fazla katkıda bulunan, en büyük partiküllerle yeterince karşılaşılmadığı için değerler daha dağınıktır

  Hava kalitesi makaleleri hakkında daha fazla bilgi

  You are about to visit a Philips global content page

  Continue

  Sitemiz Microsoft Edge, Google Chrome veya Firefox'un en son sürümüyle en iyi şekilde görüntülenebilir.