• Peşin fiyatına 12 taksit

 • Tüm siparişlerde kargo bedava!

 • 2 yıl garanti

1
0

Sepetim

Alışveriş sepetinizde ürün bulunmuyor.

  Ürünler

  Philips AVENT - A baby routine that works for you

  Size uygun bir bebek rutini

  Bebek sahibi olmak hayatınızı değiştirir. Siz de bebeğiniz de yeni hayatınıza uyum sağlamaya çalıştığınızdan ilk birkaç hafta ciddi bir kargaşa haline gelebilir. Ancak bir süre sonra bir rutine girmek ikinize de fayda sağlar.

  Philips AVENT - A baby routine that works for you

  Bebeğiniz zamanın çoğunu uyuyarak geçirse bile yeni bir bebek göz korkutucu ve yorucu olabilir. Beslenme de cabası. Yenidoğan bir bebeğin ortalama olarak her üç saatte bir beslenmesi gerekir. Bebeğinizin gündüz ve geceye alışması da zaman alır, bu nedenle ilk aşamada sıkı bir bebek rutinine girme konusunda endişelenmeniz gerekmez. Miniğinizi tanımaya, emzirmeyi düzene oturtmaya odaklanmanız ve dinlenip kendinize baktığınızdan emin olmanız yeterlidir.

  Birkaç hafta sonra bir bebek rutini oluşturma üzerine düşünebilirsiniz. Bu, hayatınızı daha iyi kontrol etmenize ve miniğinizin daha güvende hissetmesine yardımcı olur. Çoğu bebek oynama, yeme veya uyku zamanını bildiğinde kendini daha rahat hisseder. Anneler için de kendinize ayırabileceğiniz zamanınızın olacağını bilmek iyidir.

  Tüm bebekler farklıdır

  Konu bebek rutini olduğunda doğru ya da yanlışlardan bahsetmek mümkün değildir. Tüm bebekler farklıdır. Uyku zamanı için bir bebek rutini oluşturmak, iyi bir başlangıç noktasıdır. Bebeğiniz iki-üç aylıkken akşam erken saatte banyo yaptırmayı, hızlı bir masaj yapmayı, süt vermeyi ve rahatlatıcı bir şarkı veya ninni söylemeyi deneyin. Miniğiniz altı aylık olduğunda isterseniz hikaye okumaya ve bir oyuncak ayı vermeye başlayabilirsiniz. Gün içerisinde düzenli şekilde besleyerek bebeğinizi geceleri daha fazla uyumaya teşvik edebilirsiniz. Geceleri ışıkları düşük seviyede tutun, aşırı uyaranlardan kaçının ve bebeğinizin bezini yalnızca gerekli olduğunda değiştirin. İyi uyku alışkanlıkları, gelecek yıllarda hem ebeveynler, hem de çocuklar için faydalıdır.

  Emzikler

  Bebeğinizi yatıştırmak için emzik de kullanabilirsiniz. Bebeklerin emme güdüsü güçlüdür ve bu emme eylemi doğal olarak rahatlatıcıdır. Diş gelişimi için daha iyi olan, ortodontik bir emzik seçmeye çalışın. Emzikleri düzenli olarak sterilize etmeyi ve yere düştüğü her sefer bu işlemi tekrarlamayı unutmayın.

  Bebek monitörleri

  Bebeğinizin ilk altı ay boyunca sizinle aynı odada, ayrı bir beşikte uyuması önerilse de aynı odada olmadığınız zamanlar olacaktır. Bu zamanlarda bebek monitörü size yardımcı olabilir. Her ses duyuşunuzda koşturmak zorunda kalmadan kulağınızın bebeğinizde olmasının harika bir yoludur. Böylece bebeğinizi kendi başına sakinleşmeyi denemesi için bırakabilirsiniz, bu da uzun vadede iyi uyku alışkanlıklarının oluşmasına yardımcı olur. 

  Değişmez kural yoktur

  Konu bebek rutinleri olduğunda kitaplarda yazan kuralların geçerli olmadığını unutmayın. Bebeğiniz bir bireydir ve hangi rutinin ikiniz için de uygun olduğunu öğrenmek zaman alır. Ayrıca bazı ebeveynler katı bir rutin isterken diğerleri rutin olmaksızın nasıl başa çıkacaklarını bilemezler. Bebek sizin bebeğiniz, anne veya baba da sizsiniz. Bu nedenle, içgüdülerinizi izleyin ve ihtiyaç duyduğunuzda tavsiye almaktan çekinmeyin. 

  Bu makalelerde verilen bilgilerin yalnızca genel tavsiye niteliğinde olduğunu ve asla uzman doktor tavsiyesinin yerine geçemeyeceğini lütfen unutmayın. Siz, aileniz veya çocuğunuz ciddi veya kalıcı semptomlar veya rahatsızlıklar taşıyorsanız ya da özel doktor tavsiyesine ihtiyacınız varsa lütfen uzman bir doktordan yardım alın. Philips Avent, bu web sitesinde sunulan bilgilerin kullanımından doğan zararlara ilişkin sorumlu tutulamaz.

  İlgili ürünler

  İlgili tavsiye

  Bir bebek rutini oluşturmak için en iyi ipuçları

  Bir bebek rutini oluşturmak için en iyi ipuçları

  Küçük çocuklar için yemek zamanı ipuçları

  Küçük çocuklar için yemek zamanı ipuçları