1
Ürünler

Philips AVENT - Thinking about breastfeeding

Emzirme hakkında

Hamileliğinizin bu noktasında, miniğinizi eve getirdiğinizi hayal etmeniz ve ona nasıl bakacağınızı düşünmeniz doğaldır. 

Philips AVENT - Thinking about breastfeeding

Neden emzirmeyi tercih etmeli?

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) bebeğinizi beslemenin en iyi yolu olarak emzirmeyi öneriyor. İşte nedenleri: 

 • Anne sütü bebeğin sağlıklı gelişimi için gerekli tüm besinleri sağlar 

 • Anne sütü yoluyla bebeğinize geçirdiğiniz antikorlar, ishal, zatürre ve diğer çocuk hastalıklarına karşı koruma sağlar. 

 • Emzirmek, hamilelik öncesi kilonuza daha hızlı dönmenize yardımcı olabilir 

 • Emzirmek, meme ve yumurtalık kanseri riskini azaltır 

Başlarken

Emzirmenin nasıl yapılacağını öğrenmek biraz zorlu olabilir. Hemşireler, emzirme uzmanı ve arkadaşlarınız size yardım etmeye hazır olacaktır. Emzirmeyi düşünürken süreci daha da kolay hale getirmek için aşağıdaki ipuçlarını göz önünde bulundurun:

 • Kendinizi rahatlatın
  Rahat bir emzirme sütyeni giyin ve göğüs pedleriyle astarlayın. Hiç sızıntı yaşamasanız da her ihtimale karşı bir göğüs pedinin bulunması iyidir. Rahat bir pozisyon için bir emzirme yastığından destek de alabilirsiniz.

 • Erkenden ve sıkça emzirin 
  Emzirmenin başarılı olması için WHO, doğumdan sonraki bir saat içerisinde emzirmeye başlamayı ve başta talebe göre, yani gece veya gündüz bebek istedikçe emzirmeyi öneriyor.

 • Seçeneklerinizi bilin 
  Emzirme konusunda ya hep ya hiç durumu geçerli değildir. Çalışma hayatınıza dönüyorsanız sütünüzü sağmayı tercih edebilir ve bebeğinizleyken emzirmeye devam edebilirsiniz.

Emzirmenin çok daha fazla faydası vardır. Buradan okuyun.

Bu makalelerde verilen bilgilerin yalnızca genel tavsiye niteliğinde olduğunu ve asla uzman doktor tavsiyesinin yerine geçemeyeceğini lütfen unutmayın. Siz, aileniz veya çocuğunuz ciddi veya kalıcı semptomlar veya rahatsızlıklar taşıyorsanız ya da özel doktor tavsiyesine ihtiyacınız varsa lütfen uzman bir doktordan yardım alın. Philips Avent, bu web sitesinde sunulan bilgilerin kullanımından doğan zararlara ilişkin sorumlu tutulamaz.

İlgili ürünler

İlgili tavsiye

Emzirmenin Sağlık Açısından Faydaları

Emzirmenin Sağlık Açısından Faydaları

Süt alerjileri

Süt alerjileri