1
Ürünler

Philips AVENT - Drinking like a grown up

Bardaktan içme

Emzirme ve biberonla besleme sırasında bebeğinizle bağ kurma keyfini yaşadınız, yakında yeni bir hazzı yaşayacaksınız: Bebeğinizin kendi kendine içebildiğini göreceksiniz. Çoğu bebek yaklaşık altı aylıkken kendi kendine içmeye hazır olur. İlk yudumları nasıl alacağını buradan öğrenebilirsiniz:

Philips AVENT - Drinking like a grown up

Hangi bardağı seçmeli?

Bebek biberonlarının uçları yumuşaktır, bu nedenle bebeğinize tanıdık bir doku vermesi için yumuşak ağızlı bir damlatmaz bardak veya pipetli bir bardak kullanın.

Suyu deneyin

Miniğiniz öğünler arasında susadığında ona damlatmaz veya pipetli bardakta su verin. Katı mamalara başladığınızda da yemeğinin yanında bir bardak su verebilirsiniz. 

Biberonlara elveda

Amerikan Pediatri Akademisi, dişlerin çürümesini önlemek için biberonların 24 aya kadar tamamen bırakılmasını öneriyor. 

Zamanla açık bardağa geçin

Çocuğunuz iki yaş civarında veya sonrasında başarabilecek hale geldiğinde damlatmaz bardaktan açık bardağa geçin. Bunun amacı, miniğinize dilin ve dişin pozisyonunu değiştirebilecek bardak emme alışkanlığını bıraktırmaktır. 

Bir de bakmışsınız miniğinizle başarıya kadeh kaldırıyorsunuz!

Bardak kullanmaya başladıktan sonra da çocuğunuzu emzirmeye devam edebilirsiniz. Altı aydan sonra emzirmeyle ilgili daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz.

Bu makalelerde verilen bilgilerin yalnızca genel tavsiye niteliğinde olduğunu ve asla uzman doktor tavsiyesinin yerine geçemeyeceğini lütfen unutmayın. Siz, aileniz veya çocuğunuz ciddi veya kalıcı semptomlar veya rahatsızlıklar taşıyorsanız ya da özel doktor tavsiyesine ihtiyacınız varsa lütfen uzman bir doktordan yardım alın. Philips Avent, bu web sitesinde sunulan bilgilerin kullanımından doğan zararlara ilişkin sorumlu tutulamaz.

İlgili ürünler

İlgili tavsiye

Katı gıdalara başlama

Katı gıdalara başlama

Bebekler ve küçük çocuklar için tarifler

Bebekler ve küçük çocuklar için tarifler