• Tüm siparişlerde kargo bedava!

 • 2 yıl garanti

0

Sepetim

Alışveriş sepetinizde ürün bulunmuyor.

  Doğru biberon koliği azaltmaya nasıl yardımcı olabilir?


  Biberonlar ve emzikler

  Kolik, tüm dünyada ebeveynleri şaşkınlığa uğratan bir gizemdir. Tamamen yok olmasının yolu olmasa da (geçici ve normaldir) kullandığınız biberonun türüne dikkat etmek, bebeğinizin rahatsızlığını azaltmaya yardımcı olabilir.

  Koliğin nedeni

  Biberonlar dünyasına dalmadan önce birazcık kolik konusunu inceleyelim. Öncelikle kolik, sağlıklı bebeklerde 2. haftadan başlayıp yaklaşık 3-4. aya kadar sürme eğiliminde olan, yatıştırılamayan ağlama seanslarının olduğu geçici bir aşamadır. En önemlisi ise bu durum aslında normaldir.

  Tüm bebekler bunu yaşar!

   

  Antikolik biberonla besleme

  Peki koliğin biberonla beslemeyle alakası nedir? Yatıştırılamayan ağlama seansları bir bebeğin erken gelişiminde son derece bilindik bir aşama olsa da sebebi bebekten bebeğe değişebilir.

   

  Koliği artırabilecek şeylerden bir tanesi, henüz gelişmemiş sindirim sistemi (her şey çok yeni!) ve gazdır.

   

  Bebeğinizi biberonla besliyorsanız bu özellikle önemlidir, çünkü biberonla beslenen bebekler emzirilen bebeklere göre daha erken kolik yaşayabilmektedir. Sebebi ne mi? Bebeğinizin emmesi sırasında vücuduna yanlışlıkla aşırı hava girerek rahatsızlığa neden olabilir.

   

  Her şey ayrıntılarda gizli

  Peki biberonla besleme sırasında ekstra hava soluduğundan şüphelenirseniz bebeğinize nasıl yardımcı olabilirsiniz?

   

  Bebeğin biberondan süt içme biçimini değiştiremezseniz de biberonun tasarımını iyileştirebilirsiniz. Bu nedenle vakum birikmesini önlemek için emziğe bebeğiniz emdikçe esneyen ve havayı tekrar biberonun alt kısmına veren benzersiz bir valf yerleştirdik. Havayı biberonun içinde ve bebeğin karnından uzak tutarak gazı, kusmayı ve gaz çıkarmayı azaltır.

   

  Araştırmalar bu antikolik tasarımın besleme seansları sırasında ve sonrasında bebeğinizin rahatlığı konusunda gerçekten fark yaratabildiğini göstermektedir. Londra'da Çocuk Beslenme Araştırma Merkezi tarafından sağlıklı, zamanında doğmuş, 2 ila 6 haftalık 145 bebekle gerçekleştirilen gözleme dayalı bir araştırma, Philips Avent antikolik biberonlarla beslenen bebeklerin geleneksel bir biberonla beslenen bebeklerden daha az kolik yaşadığını ortaya koydu.

   

  Ayrıca Philips Avent antikolik biberonlarla beslenen bebeklerin, sıradan tasarımlı bir biberonla beslenen bebeklere kıyasla özellikle geceleri büyük ölçüde daha az huzursuzlandığı görüldü.

   

  Yani kolikten tamamen kurtulamasanız da (bu normal ve geçici bir aşamadır) koliği azaltmak için özel olarak tasarlanan bir biberon kullanarak belirtileri azaltabilirsiniz. Yemek saatinde daha az hıçkırık için bu bilgilerden faydalanın.

   

  Biberonlarımız ve emziklerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek mi istiyorsunuz? Seriyi keşfetmek için buraya tıklayın.

  Bu konu hakkında daha fazlasını okuyun

  Ebeveynlik. Bunun bir kılavuzu olmasa da destek ekibi yardıma hazır

  Doğrudan gelen kutunuza gönderilen ücretsiz, kişiselleştirilmiş tavsiyeler ve indirimler almak ister misiniz?

  Posta simgesi

  You are about to visit a Philips global content page

  Continue

  Sitemiz Microsoft Edge, Google Chrome veya Firefox'un en son sürümüyle en iyi şekilde görüntülenebilir.