• Peşin fiyatına 3 taksit

 • Tüm siparişlerde kargo bedava!

 • 2 yıl garanti

0

Sepetim

Alışveriş sepetinizde ürün bulunmuyor.

  Bigudi, maşa ve düzleştirici ile dalgalı saç nasıl yapılır?

  Okuma süresi: 2 dakika

  Saçların biçimli dalgalara sahip olması hem düz saçlıların hem de kıvırcık saçlıların zaman zaman arzu ettiği bir durumdur. Günlük kullanımda saçların hacimli durması ya da özel bir davette şık bir stil yaratmak için dalgalar sıklıkla tercih edilir. Ancak bu dalgaları elde etmek her zaman kolay olmayabilir, vaktinizi alabilir ya da saçlarınızı yıpratabilir. Özellikle de doğru cihazları kullanmıyorsanız. Bigudi, maşa veya düzleştiriciyle dalgalı saç yapımının ipuçlarına göz atarak işinizi garantiye alabilirsiniz. 

  Dalgalı ve kıvırcık saç modelleri nasıl yapılır? 


  Saçlarda bukle ve dalga elde etmenin çeşitli yöntemleri vardır:

  Bigudi resim

  Bigudi:


  Saç dalgası denince aklımıza gelen ilk görüntülerden biri saçları bigudiye sarılmış bir şekilde kuaförde bekleyen kadınlardır. Gerçekten de bu geleneksel yöntem uzun yıllardır kadınların favorileri arasında olmuştur. Ancak elbette günümüzde daha kolay bir şekilde uygulanabilir. Isıtılmış bigudileri kullanarak saçınızı sarabilir, böylece bekleme süresini kısaltabilirsiniz. Öncesinde bir miktar sprey uygulayarak şeklin daha iyi tutmasını sağlayabilirsiniz. Bigudiniz ne kadar büyük olursa saçlarınızdaki dalga da o kadar büyük olacaktır. Daha küçük dalgalar içinse küçük bigudiler kullanabilirsiniz. Seçim size kalmış.

  Saç Kurutma Makinesi resim

  Maşa:


  Maşayla dalgalı saç yaparken en önemli şeylerden biri saçın tamamen kuruduğundan emin olmaktır. Maşa öncesinde saçlarınızı Philips DryCare Advanced Saç Kurutma Makinesi gibi saçlarınızı koruyan ve besleyen bir cihaz ile kurutarak daha şekilli dalgalar elde edebilirsiniz. Kalıcılığı artırmak için yine şekillendirmeden önce bir miktar saç spreyi uygulayabilirsiniz. Daha dağınık ve doğal dalgalar elde etmek için saç tutamlarınızı farklı yönlerde sarmayı deneyin. Dalgaları dağıtmak için sonrasında saçınızı hafifçe tarayın.

  Düzleştirici:


  Adına aldanmayın, düzleştiriciyle dalgalı saç yapmak ya da maşa yapmak mümkündür. Düzleştiricinin bu konuda en büyük avantajı maşadaki iki işlemi (önce fönle düzleştirme sonra dalga) tek seferde halletmesidir. Düzleştirici ile maşa yapmak nasıl mümkün oluyor diye merak ediyorsanız okumaya devam edin.

  Devamını okuyun ↓

  İhtiyacınız olan şey

  StraightCare

  Kırık önleyici düzleştirici

  BHS675/00

  StraightCare Kırık önleyici düzleştirici

  BHS675/00

  Saçlarınızı öne çıkarın

  Vivid Ends düzleştirici, hassas saç uçlarınızı korumak için tasarlanan ilk düzleştiricimizdir. Üstün SplitStop Teknolojimiz sayesinde mükemmel şekilli saçlarınızın ve sağlıklı saç uçlarınızın keyfini sürebilirsiniz! Tüm faydaları görün

  Bu ürün satışta değil

  Önerilen perakende satış fiyatı: 699,99 TL

  Saçlarınızı öne çıkarın

  Vivid Ends düzleştirici, hassas saç uçlarınızı korumak için tasarlanan ilk düzleştiricimizdir. Üstün SplitStop Teknolojimiz sayesinde mükemmel şekilli saçlarınızın ve sağlıklı saç uçlarınızın keyfini sürebilirsiniz! Tüm faydaları görün

  Düzleştirici resim

  Düzleştirici ile dalgalı saç ve düzleştirici ile maşa nasıl yapılır?

   

  Düzleştiriciyle dalgalı saç ya da maşa yapmak için öncelikle saçınızın kuru ve temiz olduğundan emin olun. Saçınızı sağlıklı bir şekilde şekillendirmek için Philips StraightCare Kırık Önleyici Düzleştirici’yi tercih edebilirsiniz. Bu cihaz UniTemp ısı sensörü sayesinde saçın gereksiz ısıya maruz kalmasını önler. Ayrıca iyonik bakım özelliğiyle saçınınız elektriklenmez ve parlaklığı artar. 

  1. Saçınızın üst kısmını toplayarak yukarıda tutturun. Uygulamaya alttaki saçlarla başlayın. Bir tutam saçı elinize alın.

   

  2. Dalgaların ya da maşa görünümünün ne kadar yukarıdan başlamasını istediğinize karar verin. Düzleştiriciyle saçınızı bu noktadan itibaren çevireceksiniz.

   

  3. Saçlarınız doğal olarak düzse düzleştiriciyle saçı dalgaların ya da maşa görünümünün başlamasını istediğiniz noktadan tutun. Değilse dibinden tutun ve dalgaların başlamasını istediğiniz noktaya kadar düz bir şekilde indirin. Böylece dalgaların üst kısmı düz ve yumuşak olacaktır. 

   

  4. Dalganın başlamasını istediğiniz noktada düzleştiriciyi tutun ve dalganın at nalı şeklinde görünmesini sağlayarak düzleştiriciyi kendi etrafında çevirin. Belirgin dalgalar istiyorsanız tam bir tur, daha az belirgin dalgalar istiyorsanız yarım tur çevirebilirsiniz.

   

  5. Saçınızın tümü için bu adımları tekrarlayın. Tercihinize göre düzleştiriciyi dışa veya içeri çevirerek farklı dalga stilleri elde edebilirsiniz. Hangi yöntemin size daha uygun olduğunu seçerken biraz pratik yapmanız gerekebilir tabii ki.

   

  6. Düzleştirici ile maşa görünümü içinse başınıza en yakından noktadan başlayın. Dalganın başlamasını istediğiniz noktada saçınızı düzleştirici ile sabitledikten sonra tam bir tur çevirin ve saçın sonuna kadar çekin. Dalgaların şeklini ve yumuşaklığını korumak için uygun bir ürünle saçınızı şekillendirin.

   

  “Düzleştirici ile maşa nasıl yapılır?” dediğinizde cevap işte bu kadar kolay. Siz de saçlarınızın sağlığı için gelişen teknolojiden faydalanan ve bunun için tasarlanmış ürünler kullanın. Saçınızı kontrollü bir şekilde ısıtarak doğal nemini koruyan bir düzleştiriciyle işe koyulun.  

  Güzelliğinizi keşfedin

  Saç bakımı veya tüy alımı ile ilgili aradığınız ne olursa olsun Philips'te doğru cihaz ve ipuçlarını bulabilirsiniz.  

  You are about to visit a Philips global content page

  Continue

  You are about to visit a Philips global content page

  Continue

  Sitemiz Microsoft Edge, Google Chrome veya Firefox'un en son sürümüyle en iyi şekilde görüntülenebilir.