• Peşin fiyatına 12 taksit

 • Tüm siparişlerde kargo bedava!

 • 2 yıl garanti

1
0

Sepetim

Alışveriş sepetinizde ürün bulunmuyor.

  Ürünler

  Philips AVENT - What can I expect in my 2nd trimester?

  2. üç aylık dönemimde nelerin olmasını beklemeliyim?

  18 haftayla birlikte ilk üç aylık döneminiz (ve umarız sabah bulantılarınız) geride kalır ve "çiçek açacağınız" ikinci üç ay başlamak üzeredir. Peki karnınız büyümeyi sürdürdükçe vücudunuzda başka nelerin olmasını beklemelisiniz?

  Philips AVENT - What can I expect in my 2nd trimester?

  Çiçek açma zamanı

  Hamilelik hormonu progesteron ve vücudunuzda dolaşan daha fazla miktardaki oksijen sayesinde artık daha parlak görünen cildiniz size sağlıklı bir ışıltı verir.

  Dolgun, güzel saçlar ve daha pürüzsüz bir cilt

  Bu dönemde saçlarınız daha hızlı uzar ve daha az dökülür. Bu sayede çoğunuz hep istediğiniz o moda çekimi görünümüne kavuşursunuz: dolgun, gösterişli saçlar. "Hamilelik ışıltınızı" tamamlamak için cildiniz daha fazla nem tutar, hafif dolgun hale gelir, tüm ince çizgiler ve kırışıklıklar pürüzsüzleşir. 

  Çatlaklar ve koyu renkli lekeler

  Cildinizin protein dengesi değişir, esnekliğini biraz kaybeder ve cildin dış katmanları daha kalın hale gelir. Bu nedenle, büyüyen karnınızın üzerindeki deri esnedikçe koyu renkli pigmentasyon görünür. Merak etmeyin, yalnız değilsiniz. Anne adaylarının %90'ında çatlaklar oluşur ve bu pigmentasyon doğumdan sonraki altı ay içerisinde kaybolur.

  Pek çok kadın, göbek deliklerinden aşağı inen koyu renkli dikey bir çizgi de keşfeder. Bu "linea nigra" ekstra pigmentasyon üreten hormonlarınızdan kaynaklanır. Derideki bu koyu renkli kısım da zamanla yok olur.

  Bebeğinize neler oluyor?

  Şimdiye kadar bebeğinizin beyni, omuriliği ve kalbi çalışmaya başladı, el ve ayak parmakları ile cinsel organları oluştu. Büyüdükçe emmeye, yutkunmaya, hareket etmeye ve duymaya başlayacak. Bu üç aylık dönemin sonuna doğru ise bebeğiniz seslere tepki vermeye başlayabilir. Yüksek sesler duyduğunda sıçramanın veya tekmelemenin yanı sıra bir araştırma, annesinin konuştuğunu duyan bebeğin kalp atış hızının yavaşladığını gösterdi. Bu da bebeğin annesinin sesini tanıdığını ve bu tanıdık sesle sakinleştiğini gösteriyor.

  Bu makalelerde verilen bilgilerin yalnızca genel tavsiye niteliğinde olduğunu ve asla uzman doktor tavsiyesinin yerine geçemeyeceğini lütfen unutmayın. Siz, aileniz veya çocuğunuz ciddi veya kalıcı semptomlar veya rahatsızlıklar taşıyorsanız ya da özel doktor tavsiyesine ihtiyacınız varsa lütfen uzman bir doktordan yardım alın. Philips Avent, bu web sitesinde sunulan bilgilerin kullanımından doğan zararlara ilişkin sorumlu tutulamaz.

  İlgili ürünler

  İlgili tavsiye

  Emzirmenin Sağlık Açısından Faydaları

  Emzirmenin Sağlık Açısından Faydaları