Mükemmel Bukleler

1. adım

 

Yıkayıp kuruladığınız saçınızı yandan ayırın. Saçınızı kaşınızın başladığı hizadan başlayıp sona erdiği hizada bitecek şekilde yandan ayırın.

First step

2. adım

 

Saçınıza şekillendirici köpük uygulayın ve geniş yüzeyli bir fırça ve saç kurutma makinesi yardımıyla kurulayın. Başınızın üst kısımdaki saçı ön kısma alarak düz durmasını sağlayın.

Second step

3. adım

 

Alt kısımda 4 santimetre genişliğinde bir kısım kalacak şekilde saçınızı yukarıda tokayla sabitleyin. Saçın köke yakın kısmı cihazın tabanına, uçları ise cihazın uç kısmına gelecek şekilde bir saç tutamını bukle cihazına sarın.

Third step

4. adım

 

Tokayla sabitlediğiniz diğer kısmı da aynı şekilde kıvırın. Şekil verdiğiniz kısımların boyutlarını çeşitlendirerek dışa doğru ilerleyin. Daha doğal ve sevimli bir görünüm için bazı tutamları bigudinin tabanına daha yakın, bazılarını ise ucuna daha yakın sarın.

Fourth step

5. adım

 

Saçınızın üst kısmına geldiğinizde tepe kısmının düz kalması için tutamları kaş hizasından başlayarak aşağı doğru sarın. Yumuşak bir ifade elde etmek için yüzünüze yakın tutamları dış tarafa doğru değil, yüzünüze bakacak şekilde içe doğru sarın.

Fifth step

6. adım

 

Buklelerin uç kısımlarını yumuşak bir fırça yardımıyla fırçalayın, saçınızın üst kısımlarını düzleştirin ve son olarak saç spreyi uygulayın.

Sixth step

You are about to visit a Philips global content page

Continue

Sitemiz Microsoft Edge, Google Chrome veya Firefox'un en son sürümüyle en iyi şekilde görüntülenebilir.