• Peşin fiyatına 12 taksit

 • Tüm siparişlerde kargo bedava!

 • 2 yıl garanti

1
0

Sepetim

Alışveriş sepetinizde ürün bulunmuyor.

  Ürünler

  Philips AVENT - Mealtime milestones

  Yemek zamanı aşamaları

  Bebeğiniz artık eğlenceli bir küçük insan oluyor. Bunu mutfak masasından daha açık görebileceğiniz bir yer daha yok. Gelecek birkaç ayda neler yaşayacağınıza bakalım: 

  Philips AVENT - Mealtime milestones

  Aile yemekleri yeme

  Çocuğunuza tüm katı gıda türlerini tanıttıktan sonra aile yemeğinizden küçük bir porsiyon vermeye başlayabilirsiniz.

  • Yemeğin çok sıcak olmadığından emin olun
  • Yemeği ezin veya çok küçük parçalara ayırın
  • Bütün üzümler, cherry domatesler, patlamış mısır ve havuç parçaları veya sosisli sandviç gibi boğulma tehlikesi yaratabilecek gıdalara daima dikkat edin. 

  Kendi kendine içme

  Bebeğinizin gelecek yıl boyunca dişlerinin çürümesini önlemek için damlatmaz bardaktan açık bardağa geçmesi gerekir. "Bardaktan içme günü" çok sıcak bir altı aylık dönemde değilse küçük çocukların yalnızca yemek yerken ve atıştırırken su içmesi gerekir.

  Sütten kesme

  Siz ve bebeğiniz istediği sürece rahatlaması için geceleri emzirmeye veya biberonla beslemeye devam edebilirsiniz. Ancak bebeğiniz 24 aylık olana kadar tamamen sütten kesmeyi hedefleyin. Biberonla yatırılan bir çocukta diş çürümesi riski oluşabileceğinden bu yaş, Amerikan Pediatri Akademisi'nin biberonu zamanla bırakmak için önerdiği yaştır.  

  Kendi kendine yeme

  Bebeğiniz eliyle yemeye veya kaşık tutmaya başlamış olabilir. Anne ve babası gibi yemeye alışması için yemek saatlerinde bebeğinize plastik tabak ve kase verin.

  Bazı bebekler 18 aylık olana kadar kendi kaşık ve çatalını kullanabilmektedir. Fakat üç yaşına kadar dökerek yemeye devam edecektir. Bu durum normaldir ve zaman alır. Yemekle oynarken hevesini kırmayın. Oynamak aslında alıştırma yapmaktır!

  Miniğinizin şimdiden sizinle aile yemeklerine katıldığına inanamıyor musunuz? Hazırlanın: İkinci doğum gününe kadar bebeğiniz belki de sevdiği yiyecekleri sizden istiyor bile olacak! 

  Küçük çocuğunuzun dengeli beslendiğinden nasıl emin olacağınızı mı merak ediyorsunuz? Buradan öğrenin. 

  Bu makalelerde verilen bilgilerin yalnızca genel tavsiye niteliğinde olduğunu ve asla uzman doktor tavsiyesinin yerine geçemeyeceğini lütfen unutmayın. Siz, aileniz veya çocuğunuz ciddi veya kalıcı semptomlar veya rahatsızlıklar taşıyorsanız ya da özel doktor tavsiyesine ihtiyacınız varsa lütfen uzman bir doktordan yardım alın. Philips Avent, bu web sitesinde sunulan bilgilerin kullanımından doğan zararlara ilişkin sorumlu tutulamaz.

  İlgili ürünler

  İlgili tavsiye

  Küçük çocuklar için yemek zamanı ipuçları

  Küçük çocuklar için yemek zamanı ipuçları

  Küçük çocuklar için yiyecekler – dengeli bir diyet

  Küçük çocuklar için yiyecekler – dengeli bir diyet