• Tüm siparişlerde kargo bedava!

 • 2 yıl garanti

0

Sepetim

Alışveriş sepetinizde ürün bulunmuyor.

  Philips Destek

  Philips Buhar Kazanlı Ütümün kirecini nasıl temizlerim?

  Yayınlandı 29 Nisan 2024
  Philips Buhar Kazanlı Ütünüzün modelini bulun ve aşağıdaki doğru kireç temizleme rutinini uygulayın (buharlı ütüler için geçerli değildir). Aşağıdaki resimde gösterildiği gibi Kullanım Kılavuzunuzu kontrol edin veya cihazın alt kısmında bulunan model numarasına (ör. GC9682/86, PSG7030/20, HI5900/99) bakın.
  model numarası

  Kireç temizleme neden gereklidir?

  Cihazınız zaman içinde kireç oluşturabilir. Bulunduğunuz bölgedeki su ne kadar sert olursa kireç parçacıkları da o kadar hızlı gelişir ve katılaşır. Philips Buhar Kazanlı Ütünüzün kirecini ayda veya iki ayda bir temizlemeniz kahverengi lekeleri, kahverengi suyu ve sızıntıyı önleyebilir. Düzenli temizlik, buhar çıkışını en yüksek seviyede tutar ve cihazınızın kullanım ömrünü uzatır.

  Buhar kazanlı ütünüz buhar üretmiyorsa sadece kireç temizleme işlemi sorunu çözmez. Lütfen "Philips Buhar Kazanlı Ütüm buhar üretmiyor" başlıklı makalemizdeki ve Kullanım Kılavuzunuzdaki talimatları izleyin veya daha fazla yardım için bizimle iletişime geçin.

  Easy de-calc Plus

  Aşağıdaki bilgiler yalnızca şu modeller için geçerlidir: PerfectCare Elite (GC96xx), PerfectCare Elite Plus (GC96xx), PerfectCare 9000 serisi (PSG90xx), PerfectCare 8000 serisi (PSG80xx).

  *Uyarı: Ütü yaptıktan sonra veya buhar kazanlı ütü sıcakken/ısınmış durumdayken kireç temizleme işlemi gerçekleştiriyorsanız buhar kazanlı ütünün fişini çekin ve iki saat boyunca soğumaya bırakın.

   
  1. Buhar kazanlı ütünün fişini çekin 
  2. Buhar kazanlı ütüyü masanın veya lavabonun kenarına yerleştirin. EASY DE-CALC düğmesinin altına bir kap (en az 900 ml) tutun.
  3. Düğmeyi çıkarın. Su ve kireç parçacıklarının dışarı akmasını bekleyin.
  4. Düğmeyi tekrar takın ve saat yönünde çevirerek sıkın.
  5. Ütüye devam etmeye hazırsınız!
  easy de-calc +
  Play Pause

  Easy de-calc

  Aşağıdaki bilgiler yalnızca şu modeller için geçerlidir: PerfectCare Aqua Pro (GC93xx, GC94xx), PerfectCare Expert Plus (GC89xx), PerfectCare 7000 serisi (PSG70xx, PSG71xx).

  *Uyarı: Ütü yaptıktan sonra veya buhar kazanlı ütü sıcakken/ısınmış durumdayken kireç temizleme işlemi gerçekleştiriyorsanız buhar kazanlı ütünün fişini çekin ve iki saat boyunca soğumaya bırakın.


  Not: Buhar kazanlı ütünüz uyarı sesi verdiğinde ve CALC CLEAN ışığı yanıp sönmeye başladığında cihazın kirecini temizleme zamanı gelmiş demektir.
  1. Buhar kazanlı ütünün fişini çekin
  2. Ütüyü ütü platformundan alın.
  3. Çıkarılabilir su haznesini çıkarın.
  4. Buhar kazanlı ütünün tabanını tutun ve sallayın.
  5. EASY DE-CALC düğmesini çıkarın
  6. Buhar kazanlı ütünüzün tabanını lavabonun üzerinde tutarak EASY DE-CALC bölmesinden suyu boşaltın.
  7. Not: Cihaz ağırdır, eğerken bunu göz önünde bulundurun.
  8. EASY DE-CALC düğmesini tekrar takın ve saat yönünde çevirerek sıkın.
  9. Ütüye devam etmeye hazırsınız.
  easy de-calc

  Tabanın kirecini temizleme

  Aşağıdaki bilgiler yalnızca şu modeller için geçerlidir: PerfectCare Elite (GC96xx), PerfectCare Elite Plus (GC96xx), PerfectCare 9000 serisi (PSG90xx), PerfectCare 8000 serisi (PSG80xx), PerfectCare Aqua Pro (GC93xx, GC94xx), PerfectCare Expert (GC92xx), PerfectCare Expert Plus (GC89xx), PerfectCare 7000 serisi (PSG70xx, PSG71xx).

  Not: EASY DE-CALC işlevini düzenli olarak kullanmıyorsanız ve/veya ütünüz beyaz/kahverengi lekeler bırakıyorsa aşağıdaki adımları izleyerek tabanın kirecini temizleyin.
  1. Fişini çekin ve en az 2 saat tamamen soğumasını bekleyin. 
  2. Buhar kazanlı ütüyü masanın veya lavabonun kenarına yerleştirin. EASY DE-CALC düğmesinin altına bir kap (en az 900 ml) tutun.
  3. Düğmeyi çıkarın. Su ve kireç parçacıklarının dışarı akmasını bekleyin. 
  4. Cihazı EASY DE-CALC bölmesi yukarı bakacak şekilde tutun ve bölmeye 500 ml saf su dökün. (NOT: PerfectCare Elite (GC96xx) ve PerfectCare Elite Plus (GC96xx), PerfectCare 9000 serisi (PSG90xx) ve PerfectCare 8000 serisi (PSG80xx) için 900 ml saf su dökün.)
  5. EASY DE-CALC ağzı yukarı bakacak şekilde cihazı tutun, EASY DE-CALC düğmesini tekrar takıp saat yönünde çevirerek sıkın. 
  6. Cihazın fişini takıp çalıştırın. Cihazın ısınması için 5 dakika bekleyin. 
  7. Buhar tetiğini sürekli basılı tutarak ütüyü 3 dakika boyunca kalın bir parça bez üzerinde gezdirin. 
  8. Daha fazla su çıkmadığında veya buhar çıkmaya başladığında ütüyü hareket ettirmeyi bırakın. Ütüye devam etmeye hazırsınız!
  9. Bu işlemi ayda bir kez veya gerekirse daha fazla kez tekrarlayın.
  soleplate de-calc

  Smart Calc Clean işlevi

  Aşağıdaki bilgiler yalnızca şu modeller için geçerlidir: PerfectCare Compact (GC78xx) | PerfectCare Compact Essential (GC68xx) | FastCare Compact (GC67xx) | HI59xx serisi | PerfectCare Performer (GC87xx) | PerfectCare Viva (GC70xx) | PerfectCare Compact Plus (GC79xx), PerfectCare 6000 serisi (PSG60xx).

  Not: Buhar kazanlı ütünüz uyarı sesi verdiğinde ve CALC CLEAN ışığı yanıp sönmeye başladığında cihazın kirecini temizleme zamanı gelmiş demektir.
  1. Su haznesini yarıya kadar doldurun ve buhar kazanlı ütünüzün açık olduğundan emin olun. Ütünüzde CALC CLEAN ayarını yapan sıcaklık kadranı varsa kadranı CALC CLEAN'e getirin.
  2. Ütünüzü SMART CALC CLEAN haznesine yerleştirin. Hazne, kutu içerisinde buhar kazanlı ütünüz ile birlikte tedarik edilmiştir.
  3. Uyarı sesi duyana dek CALC CLEAN düğmesini 2 saniye basılı tutun.
  4. NOT: Bazı modellerde calc-clean düğmesi, ütü tutma yerinin ön kısmında yer alır.
  5. Ütü kendini temizlemeye başlar, bu işlem yaklaşık 2 dakika sürer.
  6. Buhar kazanlı ütünüzün uyarı sesi kesildiğinde ve CALC CLEAN ışığının yanıp sönmesi durduğunda temizleme işlemi tamamlanmış olur. Temiz bir havlu kullanarak tabanı kurulayın.
  7. Ütüye devam etmeye hazırsınız.
  smart calc clean
  Play Pause

  PureSteam kireç önleyici kartuşu işlevi

  Aşağıdaki bilgiler yalnızca şu modeller için geçerlidir: PerfectCare Pure (GC76xx).

  Pure Buhar Kazanlı kireç önleyici kartuş artık kullanıma sunulmadığından demineralize su veya Philips IronCare su filtresinden kireci temizlenmiş su kullanarak ütülemeye devam edebilirsiniz.


  Yukarıdaki çözümler sorunu çözmeye yardımcı oldu mu? Yardımcı olmadıysa daha fazla yardım için lütfen bizimle iletişime geçin.
  Philips ile iletişim

  Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız

  Başka bir şey mi arıyorsunuz?

  Tüm Philips Destek seçeneklerini keşfedin

  Sitemiz Microsoft Edge, Google Chrome veya Firefox'un en son sürümüyle en iyi şekilde görüntülenebilir.