1
Ürünler

Shaver series 9000 Islak/kuru tıraş için elektrikli tıraş makinesi

V-Track PRO bıçak sistemi, 8 yönlü Contour Detect Başlıklar, SmartClean Plus Sistemi, SmartClick sakal şekillendirici S9531/31

Sıkça Sorulan Sorular

Philips Tıraş Makinemdeki simgeler ne anlama geliyor?

Philips Tıraş Makinenizdeki simgeler ve gösterge ışıklarının ne anlama geldiğini öğrenmek istiyorsanız bu makaledeki açıklamaları okuyun.

Şarj ışıkları

Philips Tıraş Makinenizdeki pil simgesi, tıraş makinenizin şarj durumunu belirtmek için yanar. Pil bitmek üzereyken gösterge turuncu renkte yanar. Şarj etme sırasında bu ışık tıraş makinenizin modeline göre beyaz, yeşil veya mavi renkte yanabilir.

Tıraş makineniz tamamen şarj olduğunda ışık 15 veya 30 dakika boyunca yanar ve ardından enerjiden tasarruf etmek için otomatik olarak kapanır.

Philips Tıraş makinesi şarj ışıkları

Kullanmak için prizden çıkarın

Bazı Philips Tıraş Makineleri yalnızca kablosuz olarak kullanılabilir. Bu tıraş makinelerini prize takılıyken çalıştırmayı denerseniz tıraş makinenizin fişini prizden çekmenizi hatırlatan beyaz prizden çıkarma simgesi yanıp söner.

Philips Tıraş Makinesi kullanmak için prizden çıkarma simgesi

Ünlem işareti

Philips Tıraş Makinenizde yanıp sönen bir ünlem işareti görürseniz bunun birkaç anlamı olabilir.

  • Aşırı ısınma: Tıraş makinesi uzun süre şarj edilme nedeniyle aşırı ısınabilir. Bu durumda tıraş makinesi otomatik olarak kapanır. Makineyi birkaç dakika soğumaya bırakın ve tekrar açmayı deneyin.

  • Tıkanmış tıraş başlıkları: Bir musluk ve tıraş başlığı simgesi ile ünlem işareti görürseniz bu, tıraş başlıkları kirli veya hasarlı olduğu için tıraş makinenizin motorunun artık çalışamayacağı anlamına gelir. Bu durum gerçekleştiğinde, tıraş başlıklarının temizlenmesi veya değiştirilmesi gerekir.

Philips Tıraş Makinesi ünlem işareti simgesi

Temizlik uyarısı

Philips Tıraş Makinenizin iyi durumda kalmasını sağlamak için cihazı her gün temizlemeniz önerilir. Tıraş makinenizi kapattığınızda temizleme hatırlatıcısı olarak musluk simgesinin yanıp söndüğünü görebilirsiniz.

Philips Tıraş Makinesinde temizleme hatırlatıcısı

Seyahat kilidi

Seyahat ederken Philips Tıraş Makinenizi kilitleyerek yanlışlıkla açılmasının önüne geçebilirsiniz.

Seyahat kilidini etkinleştirmek için tıraş makinenizin açma/kapama düğmesini üç saniye boyunca basılı tutun. Seyahat kilidi etkinleştirildiğinde tıraş makinenizde bir kilit simgesi yanıp söner.

Seyahat kilidini devre dışı bırakmak için tıraş makinenizin açma/kapama düğmesini üç saniye boyunca basılı tutun. Kilit simgesi, tıraş makinesinin yeniden kullanıma hazır olduğunu belirtmek için önce yanıp söner ve ardından kesintisiz olarak yanar.

Philips Tıraş Makinesi seyahat kilidi simgesi

Tıraş başlıklarının değiştirilmesi

Philips Tıraş Makinenizin iyi durumda kalmasını sağlamak için tıraş başlıklarını düzenli olarak değiştirmek önemlidir. Tıraş makinenizin modeline bağlı olarak, ürün üzerinde tıraş başlığı simgesinin yanıp söndüğünü görebilir veya tıraş başlıklarının değiştirilmesi gerektiğini hatırlatan bir uyarı sesi duyabilirsiniz.

Değiştirme uyarısı, tıraş makinesi modeline bağlı olarak genellikle arka arkaya yedi ila on tıraştan sonra görünür. Tıraş makinenizin tıraş başlıklarını nasıl değiştireceğiniz hakkında talimatlar için kullanım kılavuzuna başvurun.

Not: Tıraş başlıklarını değiştirdikten sonra açma/kapama düğmesini birkaç saniye boyunca basılı tutarak tıraş makinesini sıfırlamanız gerekir.

Philips Tıraş Makinesi tıraş başlığı değiştirme simgesi

Banyo ve musluk simgesi

Philips Tıraş Makinenizin arka kısmında duş veya küvet simgesi görürseniz bu, tıraş makinenizin su geçirmez olduğu ve duş ya da banyo sırasında güvenli bir şekilde kullanılabileceği anlamına gelir.

Philips Tıraş Makinenizin arka kısmındaki musluk simgesi tıraş makinenizin yıkanabilir olduğunu ve suyla temizlenebileceğini belirtir. Ancak bu, cihazı duşta veya banyoda kullanabileceğiniz anlamına gelmez.

Üzeri çizili musluk simgesi, tıraş makinenizin yıkanamayacağını ve su kullanılmadan temizlenmesi gerektiğini belirtir.

Not: Philips Tıraş Makinenizdeki simgelerin model türüne göre değişiklik gösterdiğini unutmayın. Tıraş makinenizdeki simgeler ve gösterge ışıklarını genel olarak incelemek için kullanım kılavuzuna başvurun.

Philips Tıraş Makinesi su geçirmez simgesi

Bu sayfadaki bilgiler aşağıdaki modeller için geçerlidir: S9531/31 , SW5710/47 , SW3700/07 , S5070/59 , S5420/59 , S5620/41 , S5070/04 , S7710/26 , S7510/41 , S7310/12 , S5420/06 , S5400/06 , S5070/06 , S5050/06 , S9111/12 , S9111/26 , S9511/41 , S9711/31 . Daha çok Daha az

Aradığınız bu değil mi?

Sorunuza cevap verildi mi?

Verilmediyse bizimle iletişime geçin.