• Tüm siparişlerde kargo bedava!

 • 2 yıl garanti

0

Sepetim

Alışveriş sepetinizde ürün bulunmuyor.

  Philips Destek

  Philips Tıraş Makinemdeki simgeler ne anlama geliyor?

  Yayınlandı 10 July 2024
  Philips Tıraş Makinenizdeki simgeler ve gösterge ışıklarının ne anlama geldiğini öğrenmek istiyorsanız bu makaledeki açıklamaları okuyun.

  Şarj ışıkları

  Bazı tıraş makinelerimizde farklı şarj gösterge ışıkları bulunur. Çubuklar pil seviyesini göstermek için yanar. 

  Bazı cihazlarda gösterge olarak üç dikey çubuk bulunur. En alttaki çubuk turuncu renkte yanıp söndüğünde pil zayıftır. Şarj etme sırasında bu ışık, tıraş makinenizin modeline göre beyaz, yeşil veya mavi renkte yanabilir.

  Diğer modellerde gösterge olarak üç yatay çubuk bulunur. Alt çubuk turuncu renkte yanıp söndüğünde pil zayıftır. Tıraş makineniz tamamen şarj olduğunda ışık 15 veya 30 dakika açık kalır. Enerji tasarrufu için otomatik olarak kapanır.

  Philips 5000X Tıraş Makinesi gibi diğer tıraş makinelerinde, en alttaki çubuk turuncu renkte yanıp söndüğünde pil azalmıştır. Şarj olurken beyaz yanıp söner. Tamamen şarj olduğunda, 30 dakika boyunca yanık kalır.

  Philips Tıraş makinesi şarj ışıkları

  Kullanmak için prizden çıkarın

  Bazı Philips Tıraş Makineleri yalnızca kablosuz olarak kullanılabilir. Bu tıraş makinelerini prize takılıyken çalıştırmayı denerseniz tıraş makinenizin fişini prizden çekmenizi hatırlatan beyaz prizden çıkarma simgesi yanıp söner.
  Philips Tıraş Makinesi kullanmak için prizden çıkarma simgesi

  Ünlem işareti

  Philips Tıraş Makinenizde yanıp sönen bir ünlem işareti görürseniz bunun birkaç anlamı olabilir.
  • Tıkanmış tıraş başlıkları: Bir musluk ve tıraş başlığı simgesi ile ünlem işareti görürseniz bu, tıraş başlıkları kirli veya hasarlı olduğu için tıraş makinenizin motorunun artık çalışamayacağı anlamına gelir. Bu durumda, tıraş başlıklarını temizlemeniz veya değiştirmeniz gerekir.
  • Aşırı ısınma: Tıraş makineniz, fazla şarj nedeniyle aşırı ısınabilir. Bu durumda tıraş makinesi otomatik olarak kapanır. Makineyi birkaç dakika soğumaya bırakın ve tekrar açmayı deneyin.
  • Şarj pedinin üzerinde metal nesne: Qi pedinizin üzerinde yanıp sönen bir ünlem işareti görüyorsanız bu, pedin üzerinde metal bir nesne olduğu anlamına gelir. Bu durum, Qi pedin otomatik olarak kapanmasına neden olacaktır. Nesneyi kaldırın ve 5 dakika sonra şarj pedini yeniden başlatın.
  Philips Tıraş Makinesi ünlem işareti simgesi

  Temizleme hatırlatıcısı

  Philips Tıraş Makinenizin iyi durumda kalmasını sağlamak için cihazı her gün temizlemeniz önerilir. Tıraş makinenizin modeline bağlı olarak, tıraş makinenizi temizleme zamanının geldiğini gösteren birkaç sembol görebilirsiniz. Bir musluk simgesi (resim 1) veya üçgen bir şekilde 3 damla (resim 2) görebilirsiniz. Quick Clean Pod'da temizlenebilen bazı tıraş makinelerinde, 3 damlanın üst kısmında muz şeklinde bir simge de bulunur.
  Philips Tıraş Makinesinde temizleme hatırlatıcısı

  Seyahat kilidi

  Seyahat ederken Philips Tıraş Makinenizi kilitleyerek yanlışlıkla çalıştırılmasının önüne geçebilirsiniz.

  Seyahat kilidini etkinleştirmek için tıraş makinenizin açma/kapama düğmesini üç saniye boyunca basılı tutun. Seyahat kilidi etkinleştirildiğinde, tıraş makinenizde bir kilit simgesi yanıp söner.

  Seyahat kilidini devre dışı bırakmak için tıraş makinenizin açma/kapama düğmesini üç saniye boyunca basılı tutun. Kilit simgesi, tıraş makinesinin yeniden kullanıma hazır olduğunu belirtmek için önce yanıp söner ve ardından kesintisiz olarak yanar.
  Gövde
  Philips Tıraş Makinesi seyahat kilidi simgesi

  Tıraş başlıklarının değiştirilmesi

  Philips Tıraş Makinenizin iyi durumda kalmasını sağlamak için tıraş başlıklarını düzenli olarak değiştirmek önemlidir. Tıraş makinenizin modeline bağlı olarak, ürünün üzerinde tıraş başlığı simgesinin yanıp söndüğünü görebilir veya tıraş başlıklarının değiştirilmesi gerektiğini hatırlatan bir uyarı sesi duyabilirsiniz.

  Çoğu tıraş makinesi modelinde tıraş başlıklarının iki yılda bir değiştirilmesi gerekir. Tıraş makinenizin tıraş başlıklarını nasıl değiştireceğiniz hakkında talimatlar için kullanım kılavuzuna başvurun.

  Not: Tıraş başlıklarını değiştirdikten sonra açma/kapama düğmesini birkaç saniye boyunca basılı tutarak tıraş makinesini sıfırlamanız gerekir.
  Philips Tıraş Makinesi tıraş başlığı değiştirme simgesi

  Banyo ve musluk simgesi

  Philips Tıraş Makinenizin arka kısmında duş veya küvet simgesi görürseniz bu, tıraş makinenizin su geçirmez olduğu ve duş ya da banyo sırasında güvenli bir şekilde kullanılabileceği anlamına gelir.

  Philips Tıraş Makinenizin arka kısmındaki musluk simgesi tıraş makinenizin yıkanabilir olduğunu ve suyla temizlenebileceğini belirtir. Ancak bu, cihazı duşta veya banyoda kullanabileceğiniz anlamına gelmez.

  Üzeri çizili musluk simgesi, tıraş makinenizin yıkanamayacağını ve su kullanılmadan temizlenmesi gerektiğini belirtir.
  Philips Tıraş Makinesi su geçirmez simgesi

  Bildirim simgesi

  Philips GroomTribe Uygulaması'nda sizin için önemli bir mesaj olduğunda S7000 tıraş makinenizde bir bildirim simgesi yanar.
  Philips Tıraş Makinesi bildirim simgesi

  Hassas tıraş simgesi

  S7000 Philips Tıraş Makinelerinin bazılarının üzerinde S ve XS sembolü bulunur. S simgesi hassas tıraş ayarlarını, XS simgesi ise ekstra hassas tıraş ayarlarını ifade eder. Bu ayarları Philips GroomTribe Uygulaması'ndan seçebilirsiniz. S7000 Philips Tıraş Makinelerinin en yeni modelleri, ayarları değiştirmeye gerek kalmadan kesme gücünü cildinize otomatik olarak uyarlayan güç uyarlama sensörü teknolojisine sahiptir. 

  Not: Philips Tıraş Makinenizdeki simgelerin model türüne göre değişiklik gösterdiğini unutmayın. Tıraş makinenizdeki simgeler ve gösterge ışıklarını genel olarak incelemek için kullanım kılavuzuna başvurun.
  Philips Tıraş Makinesi hassas simgesi

  Hareket Geri Bildirimi

  En yeni Philips Tıraş Makinesi modelleri SenseIQ teknolojisi ile birlikte gelir. Bu tıraş makinelerinde bir hareket algılama simgesi bulunur. 
  Tıraş işlemini tamamladığınızda, tıraş makinesinin gövdesinden geri bildirim alırsınız. Hareket geri bildirim simgesi çeşitli renklerde yanar ve size tıraşınız hakkında geri bildirim verir.
  • Doğru hareketlerle (dairesel hareketler) tıraş olurken, hareket geri bildirim simgesi yeşil renkte yanar. 
  • Tıraş hareketlerinizi iyileştirmeniz gerekiyorsa hareket geri bildirim simgesi turuncu renkte yanar. 
  Ayrıntılar ve öneriler için uygulamaya gidin.
  Philips Hareket Geri Bildirim Simgesi

  Musluk Simgesi

  Tıraş makinenizi kapattığınızda temizleme hatırlatıcısı olarak musluk simgesi yanıp sönmeye başlar.

  Philips Musluk Simgesi

  3 Damla

  En yeni tıraş makinesi modellerinin çoğunda, temizleme hatırlatıcısı olarak mavi muz şeklindeki bir simgenin altında 3 su damlası görürsünüz.
  Tıraş makinesini durdurduğunuzda, üç damla simgesi tıraş makinesini Quick Clean Pod'da temizlemenizi hatırlatmak için yanıp sönmeye başlar.
  Bu ışıklar sürekli yanıyorsa temizleme programı devam ediyor demektir.
  Tıraş makinesini Philips Quick Clean Pod'dan çıkardığınızda veya temizleme programı sırasında açma/kapama düğmesine bastığınızda 3 damla simgesi hızla yanıp sönmeye başlarsa temizleme işlemi tamamlanmadan yarıda kesilmiş demektir.
  Temizleme programına devam etmek için tıraş makinesini 4 saniye içinde temizleme bölmesine geri yerleştirin. Bu süreyi aştıysanız tıraş makinesinin açma/kapama düğmesine tekrar basarak temizleme programını yeniden başlatmanız gerekir.

  Philips Temizlik Hatırlatıcı Simgesi

  Muz Şeklinde Simge

  Üç damla ile birlikte üst kısmındaki mavi muz şeklindeki simge temizlik işlemi sırasında yanıp sönmeye başlar.
  Tıraş makinesini Philips Quick Clean Pod'dan çıkarırsanız veya temizleme programı sırasında açma/kapama düğmesine basarsanız ve simge hızla yanıp sönmeye başlarsa temizleme işlemi tamamlanmadan yarıda kesilmiş demektir.
  Temizleme programına devam etmek için tıraş makinesini 4 saniye içinde temizleme bölmesine geri yerleştirin. Bu süreyi aştıysanız tıraş makinesinin açma/kapama düğmesine tekrar basarak temizleme programını yeniden başlatmanız gerekir.

  Philips Temizlik Devam Ediyor Simgesi

  SkinIQ

  Tıraş makinenizde SkinIQ simgesi görüyorsanız bu cihaz, sakal yoğunluğunuzu ve tıraş tekniğinizi akıllı bir şekilde algılayan SkinIQ teknolojisine sahip demektir.
  GroomTribe uygulamasında kişiselleştirilmiş tıraş önerileri alabilirsiniz.

  Philips SkinIQ Simgesi

  Cildimin yeni tıraş başlıklarına uyum sağlaması için ne kadar zamana ihtiyacı vardır?

  İlk kez bir Philips Tıraş Makinesi kullanıyorsanız veya tıraş başlıklarını değiştirdiyseniz cildinizin (yeni) tıraş başlıklarına uyum sağlaması gerektiğini unutmayın. Bu, başlarda cildinizin biraz tahriş olabileceği anlamına gelir. Yeni Philips Tıraş Makinesi sisteminizi kullanırken kendinize iki ila üç haftalık bir alışma süresi tanıyın. Tıraştan sonra cildinizi rahatlatmak için hafif bir nemlendirici veya tıraş sonrası losyonu kullanabilirsiniz.

  Philips tıraş makinenizden en iyi sonucu almak ve rahatsızlık ile tahrişi önlemek için aşağıdaki ipuçlarından faydalanabilirsiniz:

  • Philips tıraş makinenizi kullanmadan önce cildinizin temiz olduğundan emin olun.
  • Tıraş ünitesinin cildinizle tam temas halinde olduğundan daima emin olun.
  • Hafif bir baskı uygulayın ve tıraş ünitesini cildiniz üzerinde dairesel hareketlerle yavaşça hareket ettirin.
  • Uzun veya tıraş edilmesi zor kılları önceden kesin.
  • Kendinize biraz alışma süresi tanıyın ve cildinize seanslar arasında iyileşmesi için biraz zaman verin.
  • Tıraş başlıklarını, bıçağı ve koruyucuyu temizlerken hepsinin uyumlu setler olduğunu unutmayın. Bir bıçağı yanlışlıkla yanlış tıraş koruyucusuna takarsanız optimum tıraş performansının geri gelmesi birkaç hafta sürebilir.

  Bu sayfadaki bilgiler aşağıdaki modeller için geçerlidir: S3144/00 , S8692/35 , S5444/03 , S5587/10 , S5585/35 , S3122/51 , S1323/41 , S9721/41 , S9031/12 , S1030/04 , S9091/44 , S1121/41 , S3333/54 , S6640/44 , S6650/48 , S9531/31 , SW5710/47 , SW3700/07 , S1070/04 , S5216/06 , S5070/59 , S5420/59 , S3120/06 , S5887/10 , S5620/41 , S5400/06 , S5070/04 , S7710/26 , S7510/41 , S7310/12 , S5420/06 , S5080/03 , S5070/06 , S5050/06 , S9111/12 , S9711/31 , S9511/41 , S9111/26 , S9031/21 . Daha az ürün bilgisi için burayı tıklayın Daha az ürün numarası görmek için burayı tıklayın

  Philips ile iletişim

  Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız

  Başka bir şey mi arıyorsunuz?

  Tüm Philips Destek seçeneklerini keşfedin

  Sitemiz Microsoft Edge, Google Chrome veya Firefox'un en son sürümüyle en iyi şekilde görüntülenebilir.