• Peşin fiyatına 9 taksit

 • Tüm siparişlerde kargo bedava!

 • 2 yıl garanti

1
0

Sepetim

Alışveriş sepetinizde ürün bulunmuyor.

  Hamilelik Ağız Sağlığını Nasıl Etkiler?


  Okuma süresi: 5 dakika

   

  Hamileyken ve bebeğinizin doğumuna hazırlanırken anlamanız ve dikkat etmeniz gereken çok fazla şey vardır. Bu sebeple ilk etapta hamileliğin dişlerinizi ve diş eti iltihabı, diş eti kanaması ve hassas dişler gibi sorunları nasıl etkileyeceğini düşünmeyebilirsiniz.

   

  Fakat ağız sağlığınız bebeğinizin sağlığıyla ilişkilendirilebilir, bu nedenle hamilelikte dişlerinize nasıl bakacağınızı bilmek, kadınların sıklıkla yaşadığı sorunları önleyebilir.**

   

  İşte hamilelik ve dişleriniz ile ilgili bilmeniz gerekenler.

  Hamilelik Esnasında Dişlerinize Daha Fazla Özen Gösterin

   

  Hamilelik boyunca vücudunuz oldukça şaşırtıcı bazı değişimlerden geçer. Bunların çoğunu hormon seviyelerindeki artışlar tetikler ve bu hormonların tamamı, bebeğinizin sağlıklı bir şekilde gelişmesine yardımcı olmak için perde arkasında çalışır. *** 

   

  Vücudunuzdaki hormon seviyelerinde meydana gelen artışlar dişleriniz ve diş etlerinizi de etkiler. Örneğin, dişleriniz hassaslaşabilir veya diş etleriniz şişebilir ve iltihaplanabilir. Bu durum da bazen hamilelikte diş eti iltihabı adı verilen rahatsızlığa neden olabilir. Diş eti hastalıkları tedavi edilmediğinde erken doğuma ve düşük doğum ağırlığına neden olabilir. ****

  Hamilelik Esnasında Dişlerinize Daha Fazla Özen Gösterin

  Hamilelik Esnasında Yaygın Biçimde Görülen Diş Sorunları ve Diş Eti Hastalıkları

  - Diş Eti Hastalığı

   

  Yukarıda anlattığımız gibi, hamilelik esnasında duyarlı olabileceğiniz durumlardan biri diş eti hastalığıdır. Diş eti hastalığının ilk evresi diş eti iltihabı olarak da bilinir. Hamilelik esnasında dikkat edilmesi gereken temel belirtilerden bazıları, diş araları temizlenirken ve dişler fırçalanırken görülen diş eti kanamaları, kızaran veya şişen diş etleri ve kalıcı ağız kokusudur.

   

  Şunları deneyin: Dişlerinizi günde iki kez fırçaladığınızdan ve dişlerinizin aralarını her gün temizlediğinizden emin olun. Diş etinizin sağlığından endişe ediyorsanız diş hekiminizden bir kontrol randevusu alın.

  - Diş Minesi İncelmesi

   

  Hormon seviyelerindeki artış sıklıkla sabah bulantısına yol açar ve bu da diş minesi incelmesine neden olabilir. Tekrar tekrar kusmak dişlerinizin güçlü mide asidiyle kaplanmasına neden olarak çürük riskini artırır. *****

   

  Şunları deneyin:Diş minenize zarar vermemek için dişlerinizi hemen fırçalama isteğine karşı koyun. Bunun yerine ağzınızı musluk suyuyla çalkalayın ve ardından ağzınızı yıkayın. Dişlerinizi fırçalamadan önce en az bir saat bekleyin. 

  Hamileyken Diş Hekimine Gitmek Güvenli midir?

   

  Birçok kadın diş hekimine gitmenin bebeğini nasıl etkileyeceğini merak eder. Diğerleri ise hamilelik esnasında diş hekimine gitmenin güvenli olduğuna emin olmuştur. Hamilelik esnasında diş temizliği veya rutin muayeneler önerilir, ancak gereksiz tedaviler doğum sonrasına ertelenebilir.

   

  Önleyici tedavi için ise bebeğinizin sağlığı için değişiklikler yapılabilir. Örneğin, Amerikan Diş Hekimleri Birliğine göre diş merkezlerinde kullanılan X-ışınları uygun korumalar olduğu sürece hamilelik esnasında güvenli kabul edilmektedir. *****

   

  Hamilelik esnasında bazı ilaçları kullanmak güvenli değildir, bu nedenle diş hekiminize hamile olduğunuzu hemen söylemelisiniz. Diş hekiminiz siz ve bebeğiniz için mümkün olan en iyi bakıma ilişkin sizi yönlendirecektir.

  Diş Hekimi Ziyaretlerini Planlamak

  Diş Hekimi Ziyaretlerini Planlamak

   

  Halen hamileliğinizi planlama aşamasında mısınız? Diş hekiminizden randevu almak için en doğru zaman.

   

  Benzer şekilde, acil tedavilerinizi hamilelikten öncesine planlayabilirsiniz ve bir uzman olarak diş hekiminiz sizi hamilelik esnasında dişlerinize nasıl bakacağınız konusunda yönlendirebilir.

   

  Hamilelik esnasında ikinci üç ay, ağız sağlığı tedavileri için ideal dönemdir. *****

  Daha genel anlamda, diş hekiminizi düzenli olarak yılda iki kez, veya diş hekiminizin tavsiyesine istinaden daha sık ziyaret etmeye devam etmeniz önemlidir.

  Dişlerinize Nasıl İyi Bakabilirsiniz


  1. Dişlerinizi her gün iki kez fırçalayın

   

  Dişlerinizi günde iki kez ve ikişer dakika boyunca fırçalamak, plaklarla savaşmanın ve hamilelikte diş eti iltihabını önlemenin ideal yoludur. Daha derinlemesine bir temizlik için elektrikli diş fırçası kullanın. Bakterilerin giderilmesinde manuel diş fırçalarına kıyasla daha etkilidir.

  2. Diş aralarını her gün temizleyin

   

  Ağzınızda diş fırçanızın ulaşamadığı bazı noktalar vardır, bu nedenle bakterilerin beslenmek için kullandığı yiyecek parçacıklarını gidermek için diş aralarını her gün temizleyin.

  3. Dengeli beslenin

   

  Aşermenin ne demek olduğunu iyi biliyoruz. Ancak çürükleri önlemek için maalesef şekerli yiyeceklerden uzak durmalısınız.

  4. Diş hekiminize hemen hamile olduğunuzu söyleyin

   

  Tedavi değişikliği ihtiyacı ihtimalini göz önünde bulundurarak diş hekiminizi hamile olduğunuz konusunda uyarmak önemlidir.

  5. Diş hekiminizden düzenli aralıklarla randevu alın

   

  En iyisi, diş hekiminizi rutin kontroller için yılda iki kez ziyaret etmektir.

   

  İlave sorularınız mı var? Hamilelikte dişlerinizin durumuyla ilgili endişeli misiniz? Bebeğiniz ve dişleriniz için en iyi bakımı bulmak için diş hekiminizden randevu alın.

  Ihtiyacınız olan şey

  Philips Sonicare ProtectiveClean 4500

  Sonic elektrikli diş fırçası

  HX6839/28
  Sonicare
  Sonicare

  Philips Sonicare ProtectiveClean 4500 Sonic elektrikli diş fırçası

  HX6839/28

  Daha beyaz dişler. Daha nazik uygulama.

  Dişlerinizi 1 haftada beyazlatan Basınç Sensörümüzle nazik temizleme deneyiminin farkını hissedin. Tüm faydaları görün

  Önerilen perakende satış fiyatı: 599,99 TL

  Daha beyaz dişler. Daha nazik uygulama.

  Dişlerinizi 1 haftada beyazlatan Basınç Sensörümüzle nazik temizleme deneyiminin farkını hissedin. Tüm faydaları görün

  Daha beyaz dişler. Daha nazik uygulama.

  Dişlerinizi 1 haftada beyazlatan Basınç Sensörümüzle nazik temizleme deneyiminin farkını hissedin. Tüm faydaları görün

  Önerilen perakende satış fiyatı: 599,99 TL

  Daha beyaz dişler. Daha nazik uygulama.

  Dişlerinizi 1 haftada beyazlatan Basınç Sensörümüzle nazik temizleme deneyiminin farkını hissedin. Tüm faydaları görün

  Şunları da beğenebilirsiniz

  Instagram Banner Left Images
  Instagram Banner Logo Images

  @philipstürkiye

  @philipstürkiye

  Instagram Banner Right Images

  You are about to visit a Philips global content page

  You are about to visit the Philips USA website.

  Sitemiz Microsoft Edge, Google Chrome veya Firefox'un en son sürümüyle en iyi şekilde görüntülenebilir.