Haber merkezi | Türkiye

Eyl 25, 2018

Philips ile Dünya Kalp Günü’nde Siz de Bir Söz Verin!

Philips ve Dünya Kalp Federasyonu, Dünya Kalp Günü’nde herkesi, kalp sağlığını korumak için kişisel bir söz vermeye davet ediyor.


Dünya Kalp Federasyonu’yla (WHF) birlikte çalışmalar yürüten Philips, kalp hastalıkları ve bunlara bağlı riskler hakkında farkındalığı artırmak amacıyla Dünya Kalp Günü’nde, herkesi kalp sağlığını korumak konusunda kişisel bir söz vermeye çağırıyor.

Erken söz vererek sen de kaliteli yaşa...

 

Yoğun iş hayatı, stres ve günlük koşuşturma içerisindeyken hızlı yemek yemek durumunda kalabiliyoruz. Bu da zaman zaman kalorisi yüksek, yağlı, şekerli ve tuzlu yiyecekler tüketmemize neden olabiliyor. Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre ülkemizde 15 yaş ve üstü bireylerin yüzde 33,7’si obez olarak niteleniyor. Türkiye’de her yıl 125 bin kişi kalp damar hastalığı nedeniyle hayatını kaybediyor (CVD). Kalp damar rahatsızlıklarının önemli bir nedeni de beslenme. Sağlıklı beslenme kalp hastalıklarına yakalanma riskini azaltıyor.

 

Bu yüzden Philips, Dünya Kalp Günü’nde Dünya Kalp Federasyonu ile birlikte herkesi kalp sağlığını korumak için kişisel bir söz vermeye davet ediyor. Kalp sözü, kalp sağlığımızda güçlü bir farklılık yaratacak küçük bir hayat tarzı değişikliği olarak nitelendiriliyor. Örneğin; sağlıklı, dengeli beslenerek, günde 30 dakika egzersiz yaparak ya da sigarayı bırakarak kalp damar hastalığına yakalanma riski azaltılabiliyor.

dünya kalp günü

Sağlıklı yemek ve yemek pişirmek, sağlıklı yaşam alışkanlıklarını geliştiriyor…

 

Kalp Sağlığının anahtarlarından biri de sağlıklı beslenmek... Ancak, bu sevdiğimiz lezzetli yiyecekleri yemememiz gerektiği anlamına gelmiyor. Ev yapımı yiyecekler, hem besleyici hem de kullandığımız malzemeleri kontrol edebildiğimiz için yemeklerin kalitesi bizim elimizde... ev yapımı yemekler, aileleri ve insanları bir araya getirerek ilişkileri geliştirmeye ve hayat boyu süren sağlıklı alışkanlıklar oluşturmaya da olanak tanıyor.

 

Philips Mutfak Aletleri, evde besleyici ve lezzetli yemekler hazırlamayı kolaylaştırarak dengeli beslenmeye yardımcı oluyor. Yapılan araştırmalara göre tüketicilerin yüzde 82’sinin kendisine sağlıklı yemekler hazırlamada yardımcı olacak bir mutfak aleti satın almak istediğini gösteriyor[i]. Her üç yetişkinden ikisi ise günde üç ya da dört porsiyon meyve ve sebze tüketmekte zorlanıyor[i]. Philips, meyve ve sebzelerin dengeli beslenmenin vazgeçilmez bir parçası olduğunu biliyor ve her günü sağlıklı öğünlerle tamamlayabilmeniz için geniş bir ürün yelpazesi sunuyor.

 

Lezzetli ve sağlıklı yemekleri çok az yağ kullanarak, hatta hiç yağ kullanmadan hızlı ve kolay pişirmek üzere tasarlanan Philips’in yeni ürünü Airfryer XXL, yiyeceklerin sahip oldukları fazla yağı da çıkartarak süzmenize olanak sağlıyor. Böylelikle çok az veya hiç yağ kullanımı yapılmadan hazırlanan yiyecekler, sağlıklı bir beslenme düzenine geçmeyi kolaylaştırıyor. Philips Airfryer XXL ile yapılan yemeklerle kişisel kalp sözünüzü tutabilir; kalp sağlığınızı korurken muhteşem lezzetli kızartmalar hazırlayabilirsiniz .

 

Kolaylıkla besleyici içecekler hazırlamaya imkân tanıyan Yüksek Hızlı Vakumlu Blender, vakum teknolojisi sayesinde karıştırma işleminden önce sürahideki oksijeni emiyor. Böylece hazırlanan içeceklerde oksidasyonun önüne geçiyor, daha uzun süre kalan ve vitamin değerlerini koruyan antioksidan smoothie’ler yapılabiliyor.

 

Taze sıkılmış, bol vitaminli meyve suları için ise Philips Yavaş Sıkım Meyve Sıkacağı, yavaş sıkım teknolojisi ile meyve ve sebzeleri lifleri ile birlikte sıkarak, içerisinde yer alan A ve C  vitaminlerini korumaya yardımcı olur.

 

[i] Erken Alıcı Çalışması Airfryer, Philips ABD, Şubat 2016

 

[ii] Dünya Sağlık Örgütü, 2015. Diyet, beslenme ve kronik hastalıkların önlenmesi: http://www.who.int/dietphysicalactivity/publications/trs916/en/

Ev yapımı yemekler ile, daha az yağlı, sağlıklı ve dengeli beslenme kalp sağlığının anahtarıdır. Dünya Kalp Federasyonu’nun 2018 yılındaki Dünya Sağlık ünü’nde önemi gittikçe artan bu kalp damar hastalığı risk faktörü hakkında farkındalık yaratmak konusundaki çabalarına bu yüzden tam destek veriyoruz.”

Roy Jakobs

Philips Kişisel Sağlık İş Birimi Yöneticisi

Konular

Kişiler

Rengin Erdinc new

Rengin Erdinç

Marka ve İletişim Direktörü

Sosyal medyada paylaşın

Kalp sağlığının öneminin farkındayız ve yeme - içme alışkanlıklarımızı sağlıklı kalplerin sayısını artırmakta en önemli araç olarak görüyoruz. Gerçekleştirdiğimiz ‘Türkiye Sağlık Trendleri Araştırması’na göre Türk halkının yüzde 78’i mevcut sağlık durumundan memnun. Ancak Türkiye’de her yıl yaşanan 300 bin kalp krizi vakasının 125 bini maalesef ölümle sonuçlanıyor. Halkımızın yüzde 73’ü kilosundan emnun. Ancak yüzde 33,7’sinin ise obez statüsünde olduğunu görüyoruz. Araştırmamıza göre sevindirici olan ise ev yemeği, taze meyve ve sebze tüketmenin halkımız tarafından sağlıklı yaşamın bir parçası olarak algılanması… halkımızın yüzde 67’si ev yemeğini tercih ediyor ve yüzde 54’ü her gün taze meyve/sebze suyu tüketmeye dikkat ediyor. Biz de bu noktada lezzetten ödün vermeden, sağlıklı pişirme ve yeme alışkanlıkları sağlayan çözümler üretmeye devam ediyoruz."

Milena Elmasoğlu

Philips Türkiye Kişisel Sağlık Genel Müdürü

personal health genel mudur

Philips Hakkında

 

Royal Philips (NYSE: PHG, AEX: PHIA), insanların yaşamlarını iyileştirmeye kendini adamış, sağlıklı yaşam ve korunmadan teşhis, tedavi ve evde bakıma kadar her alanda sağlık döngüsünden daha etkili sonuçlar elde etmeye odaklanan lider bir sağlık teknolojileri şirketidir. Philips entegre çözümler sunmak için ileri teknolojiden, klinik sonuçlardan ve tüketici iç görülerinden faydalanır. Philips, tanısal görüntüleme, görüntüleme odaklı terapi, hasta görüntüleme ve sağlık bilişiminin yanı sıra sağlıklı yaşam ve evde bakım alanlarında pazar lideridir. Genel Merkezi Hollanda’da bulunan ve 100’ü aşkın ülkedeki satış ve hizmetleriyle yaklaşık 70 bin kişiyi istihdam eden Philips, sağlık teknolojileri alanında 2017 yılında 17,8 milyar Avro satış geliri elde etmiştir. Ayrıntılı bilgi için: www.philips.com/newscenter sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Daha Fazla BilgiDaha Az Bilgi

Konular

Kişiler

Rengin Erdinc new

Rengin Erdinç

Marka ve İletişim Direktörü

Sosyal medyada paylaşın

You are about to visit a Philips global content page

Continue

Sitemiz Microsoft Edge, Google Chrome veya Firefox'un en son sürümüyle en iyi şekilde görüntülenebilir.