Philips, 1. Balkan, 24. Ulusal Nükleer Tıp Kongresi’nde üç ürünü ile yer alıyor

Nisan 3, 2012


Sağlık ve iyi yaşam alanının lider şirketlerinden Philips; Türkiye Nükleer Tıp Derneği tarafından 4-8 Nisan 2012 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen 1. Balkan, 24. Ulusal Nükleer Tıp Kongresi’nde tıbbi/klinik görüntülemede yeni bir çağ açan Imaging 2.0 konseptinden Philips Ingenuity TF PET-MR, Ingenuity TF PET/BT ve dünyanın ilk ve tek FLAT detektörlü SPECT  BT sistemi BrightView XCT ürünlerini tanıtıyor.

İleri teknoloji ASTONISH, 3. Jenerasyon TOF (Time of Flight) PET ve MultiTransmit Teknolojisine sahip, ACHIEVA 3.0 Tesla TX MR görüntüleme performansını, entegre yazılım ve donanım uygulamalarıyla tek bir sistemde birleştiren “Philips Ingenuity TF PET-MR”; nöroloji, onkoloji ve kardiyoloji alanlarında klinik olarak kanıtlanmış ileri uygulamalar sunuyor. Hem araştırmalar hem de ileri düzey hasta bakımı (teşhis ve takip) için daha önce görülmemiş olanaklar sunan, yaygın klinik kullanımda ve tüm vücuda yönelik bir PET/MR görüntüleme sistemi olan Philips Ingenuity TF PET-MR;  PET- BT’den sonra teknoloji alanında atılan en önemli adım olarak nitelendiriliyor. Philips’in tüm vücut PET/MR sistemi, PET sisteminin moleküler görüntüleme özelliklerini MR (Manyetik Rezonans) sisteminin üstün yumuşak doku kontrastıyla birleştiriyor. Sistemle ilgili klinik çalışmalar, yoğun olarak İsviçre’de Cenevre Üniversitesi’nde, New York’ta Mount Sinai Medical Center’da ve Avrupa, Asya, Amerika’da yeni kurulan merkezlerde devam ediyor.

Philips Ingenuity TF PET/BT ise ASTONISH, 3. Jenerasyon TOF (Time of Flight) PET (Pozitron Emisyon Tomografisi) ve Ingenuity TF BT (Bilgisayarlı Tomografi) sistemlerini; onkolojik görüntüleme, kardiyak perfüzyon ve tanısal BT alanlarında çalışmalar gerçekleştirecek şekilde birleştiren, ileri teknoloji bir hibrid görüntüleme sistemi olarak ön plana çıkıyor. Ingenuity TF PET/BT sistemi; Ingenuity BT cihazının düşük dozda, hızlı, yüksek kalitede görüntü özelliği dahil tüm teknolojik avantajlarını bünyesinde barındıran akıllı bir entegrasyon örneği olarak görülüyor.

Dünyanın ilk ve tek FLAT detektörlü SPECT BT sistemi: BrightView XCT
Nükleer Tıp Klinisyenleri için özel olarak geliştirilen BrightView XCT Sistemi, düşük doz, yüksek rezolüsyon ve yüksek görüntü kalitesinde çalışma yapmaya imkan sağlayan, Full Iterative Technology (FIT) teknolojisi içeren, dünyanın ilk ve tek Flat (Düz) Dedektör BT Teknolojisi ile üretilen Full Iterative Cone Beam BT’ye sahip, SPECT- BT Sistemi olarak ön plana çıkıyor. Volumetric SPECT- BT özelliğindeki BrigthtView XCT, BrightView gantrisinde X-Ray tüp ve Flat panel dedektörü, SPECT  dededektörleri ile aynı planda birleştirerek (co-planar) görüntüleme, anatomik lokalizasyon ve atenüasyon düzeltmesi yapıyor. Gelişmiş Flat Panel  X–Ray içeren, Cone Beam  BT teknolojisi ile eşsiz entegrasyona sahip BrightView XCT, yüksek rezolüsyon, düşük dozlu çalışma imkanı sayesinde hastaya verilen önemi bir kez daha kanıtlıyor.

1. Balkan, 24. Ulusal Nükleer Tıp Kongresi’nde sergilenen ürünlerle ilgili açıklama yapan Philips Türkiye CEO’su ve Philips Sağlık Türkiye Genel Müdürü Willem Rozenberg “Imaging 2.0 konsepti ile hasta odaklı yaklaşımı ve güvenliği ileri düzeylere taşıyarak klinik tedavi uzmanlarına büyük kolaklıklar sağlıyoruz. Bu konseptin bir parçası olan  ve geçtiğimiz yıl lansmanını yaptığımız Philips Ingenuity TF PET-MR tıbbi/klinik görüntülemede büyük bir çığır açtı. PET- BT’den sonra teknoloji alanında atılan en önemli adım olarak gördüğümüz Philips Ingenuity TF PET-MR, hem araştırmalar hem de ileri düzey hasta bakımı için daha önce görülmemiş olanaklar sunuyor. Pazara yeni giren ürünümüz, Ingenuity TF PET-BT Sistemi de, ASTONISH, 3. Jenerasyon TOF (Time of Flight) PET (Pozitron Emisyon Tomografisi) ve 128 kesit multislice teknolojisine sahip Ingenuity TF BT Sistemi ile onkolojik görüntüleme, kardiyak perfüzyon ve tanısal BT alanlarında öncülük eden bir hibrid görüntüleme sistemidir. Bir diğer ürünümüz olan BrightView XCT ise sahip olduğu ASTONISH SPECT özelliği ile yüksek rezolüsyon, düşük doz kullanımında yeni bir çağ açarak, görüntü kalitesinin iyileştirildiğinin en büyük kanıtı. Philips olarak misyon edindiğimiz ‘sağlık ve iyi yaşam’ konseptini tamamlayan ve hastaya verdiğimiz önemi bir kez daha vurgulayan bu sistem sayesinde görüntüleme alanında devrim yarattığımıza inanıyoruz.” dedi.

Konuk konuşmacı:<br>Dr. Osman Ratib

Konuk konuşmacı:
Dr. Osman Ratib

"Onkoloji’de PET-MRI"
5 Nisan, 09:00

Royal Philips Electronics Hakkında

Hollanda kökenli Royal Philips Electronics (NYSE: PHG, AEX: PHI) güncel yenilikler ile insanların yaşamlarını iyileştirmeye odaklı, çok amaçlı bir Sağlık ve İyi Yaşam şirketidir. Sağlık bakım, yaşam tarzı ve aydınlatma alanlarında dünya lideri olan Philips, tüketici anlayışını temel alarak "sense and simplicity" marka vaadiyle teknoloji ve tasarımı insan odaklı çözümler ile bütünleştirmektedir. Merkezi Hollanda'da bulunan Philips'in dünyada 100’den fazla ülkede toplam 120 bin çalışanı bulunmaktadır. 2010 yılında 22,3 milyar Euro tutarındaki satışlarıyla şirket, kalp sağlığı, akut bakım ve evde sağlık bakımı, enerji verimli aydınlatma çözümleri ve yeni aydınlatma uygulamaları ile  erkek tıraş ve bakım ürünleri, taşınabilir eğlence araçları ve ağız sağlığı ürünleri gibi kişisel sağlık ve bakım amaçlı yaşam tarzı ürünlerinde pazar lideridir. Philips ile ilgili haberlere www.newscenter.philips.com/tr_tr adresinden ulaşabilirsiniz

.