Haber merkezi | Türkiye

Haz 06, 2023

Philips’te Üst Düzey Atama 


Hatice Vanlıoğlu, Philips Kişisel Sağlık Gelişmekte Olan Pazarlar Kadın Bakım İş Birimi Lideri görevine atandı.

2014 yılından bu yana Philips Kişisel Sağlık İş Biriminde farklı pozisyonlarda görev alan ve son olarak Philips Kişisel Sağlık Orta Doğu, Türkiye ve Afrika Pazarlama Direktörlüğü rolünü üstlenen Hatice Vanlıoğlu, Haziran 2023 tarihi itibarıyla Philips Kişisel Sağlık Gelişmekte Olan Pazarlar Kadın Bakım İş Birimi Lideri olarak görevine devam edecek.


Hatice Vanlıoğlu, İstanbul Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden mezun olduktan sonra 2000 yılında Dandy Sakız bünyesinde First Yetişkin Sakızları Marka Müdürü Asistanlığı görevini üstlenerek profesyonel çalışma hayatına başladı. 2002 senesinde Türk Henkel’e katılan Vanlıoğlu, çeşitli yöneticilik pozisyonlarının ardından Kozmetik İş Birimi Pazarlama Direktörü olarak görev aldı.


2014 yılında Kişisel Bakım ve Anne-Bebek Grubu kategorilerinden sorumlu Kıdemli Pazarlama Müdürü olarak Philips’e katılan Hatice Vanlıoğlu, bu süreçte markanın Kişisel Sağlık İş Biriminin Türkiye pazarında sağlam ve sürdürülebilir bir iş modeli oluşturmasında önemli bir rol oynadı. Görev süresince, Elektrikli Epilasyon Ürünleri pazarında büyük bir yenilik olan ışık atımlı tüy alma teknolojisi IPL kategorisinin Türkiye lansmanını gerçekleştirirken; erkek bakım kategorisinde yer alan OneBlade ürününün lansman stratejisini hazırladı. Vanlıoğlu, Philips Kişisel Sağlık ürünlerinin e-ticaret lansmanına liderlik etti.


Hatice Vanlıoğlu, 2015 yılında Anne-Bebek sağlığı kategorisinde hayata geçirilen ‘Philips Avent Süt Saatim’ projesi ile markanın 2018 Sürdürülebilir İş Ödülleri’nde ‘Kadının Güçlendirilmesi’ kategorisinde ‘Sürdürülebilirlik Akademisi Ödülü’ ve 2022 Farkındalık Ödülleri’nde ‘Kadın İstihdamı ve İşte Fırsat Eşitliği’ kategorisinde ‘Kadın Dostu Marka Ödülü’ kazanmasında önemli bir rol üstlendi. Pek çok Sivil Toplum Kuruluşu’nda kadın iş gücünü desteklemek amaçlı gönüllü projeler de yapmakta olan Vanlıoğlu, Arya Kadın Yatırım Platformu’nda da görev almaktadır.


Nisan 2022’den itibaren yürüttüğü Philips Kişisel Sağlık Orta Doğu, Türkiye ve Afrika Pazarlama Direktörlüğü görevinde çok sayıda stratejik projeye liderlik eden Hatice Vanlıoğlu, Haziran 2023 itibarıyla, Philips Kişisel Sağlık Gelişmekte Olan Pazarlar Kadın Bakım İş Birimi Lideri olarak görevine devam edecek.

Royal Philips Hakkında

Royal Philips (NYSE: PHG, AEX: PHIA), insanların sağlığını ve hayatlarını anlamlı inovasyonlar yoluyla iyileştirmeye odaklanan lider bir sağlık teknolojileri şirketidir. Philips'in hasta ve insan merkezli inovasyon anlayışı, tüketiciler için kişisel sağlık çözümleri ve sağlık hizmeti sağlayıcıları ile bu kuruluşların hastanede ve evde tedavi görmekte olan hastaları için profesyonel sağlık çözümleri sunmak üzere ileri teknolojiden, klinik sonuçlardan ve tüketici iç görülerinden faydalanır. Hollanda merkezli şirket, tanısal görüntüleme, ultrason, görüntüleme odaklı terapi, hasta görüntüleme ve sağlık bilişiminin yanı sıra kişisel sağlık alanında da pazar lideridir. Genel Merkezi Hollanda’da bulunan ve 100’ü aşkın ülkedeki satış ve hizmetleriyle yaklaşık 74.000 kişiyi istihdam eden Philips, 2022 yılında 17.8 milyar avro satış geliri elde etmiştir. Ayrıntılı bilgi için: www.philips.com/newscenter sitesini ziyaret edebilirsiniz. 

Daha Fazla BilgiDaha Az Bilgi

Konular

Kişiler

Rengin Erdinc new

Rengin Erdinç

Marka ve İletişim Direktörü

You are about to visit a Philips global content page

Continue

Gamze Özbek

Bersay İletişim Danışmanlığı

You are about to visit a Philips global content page

Continue

Medya

Sosyal medyada paylaşın

You are about to visit a Philips global content page

Continue

Sitemiz Microsoft Edge, Google Chrome veya Firefox'un en son sürümüyle en iyi şekilde görüntülenebilir.