Televizyonda tüketicinin en çok güvendiği marka Philips oldu


Philips, KalDer Tüketici Memnuniyeti Endeksi’nde yine birinci seçildi.

Temmuz 1, 2011

81 ilde 10 bin 812 müşteri görüşmesi ile bilgisayar destekli telefon anketi (CATI) yapılarak hazırlanan Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi (TMME) çalışmasında, Philips, Televizyon kategorisi müşteri memnuniyetinde lider kuruluş olarak belirlendi.


Türkiye Kalite Derneği (KalDer) ve uluslararası araştırma şirketi KA Araştırma tarafından yürütülen Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi (TMME)’nde 81 vilayette ve 10 bin 812 müşteri görüşmesi ile bilgisayar destekli telefon anketi (CATI) yapılarak belirlenen sonuçlar, müşteri memnuniyetinin yeni liderlerini ortaya çıkardı. Ulusal Memnuniyet Endeksi, bir önceki yılın aynı dönemine göre 0,7 puan artarak 75,8 olarak gerçekleşti. Buna göre; televizyon sektöründe Philips, rakiplerini geride bırakarak müşteri memnuniyetinde lider oldu.


Başarı tesadüf değildir


Son 5 yılda 4 kez birinci seçildiklerini ve bu başarının tesadüf olmadığını vurgulayan Philips Türkiye Genel Müdürü Elvan Özkal, “Ürünleri ve hizmet anlayışıyla sektörde hep fark yaratma vizyonuna sahip ve 80’inci yılını geride bırakmış bir marka olarak, Philips’in ‘Sense&Simplicity’ mottosundan hareketle  tüketicilerimizin hayatını kolaylaştıran, onlara fayda sağlayan, kullanımı kolay ve pratik ürünler sunuyoruz. Philips olarak müşteri memnuniyetini sürekli kılmak bizim öncelikli iş hedeflerimizden. Bu doğrultuda hayata geçirdiğimiz ‘Consumer Care’ projemiz ile de müşteri hizmetleri alanında mükemmel bir işleyiş sunarak, tüketicilerimiz ve sosyal paydaşlarımız için etkin bir satış sonrası hizmeti sunuyoruz. Bu proje ile asıl hedefimiz tüketicimize sadece satış döneminde değil satıştan sonra da yanında olduğumuzu hissettirebilmek. Philips için sadece ürünlerimizi satmak değil, tüketicilerimiz ile uzun yıllar sürecek bir dostluğa adım atmak önemli. Bu bağlamda da bizi 4 yıldır lider yapan tüketicilerimize teşekkür ediyoruz” diye konuştu.


 

Bilgi için:

Mehmet Sinlenmez
Bersay İletişim Danışmanlığı
Tel: 0 (212) 337 52 59
mehmet.sinlenmez@bigmedya.com.tr

Burcu Aksoy
Philips CL Halkla İlişkiler Müdürü
Tel: 0 (216) 636 16 88
Burcu.aksoy@philips.com 

.

Royal Philips Electronics Hakkında

Hollanda Royal Philips Electronics (NYSE: PHG, AEX: PHI) güncel yenilikler ile insanların yaşamlarını iyileştirmeye odaklı bir Sağlık ve İyi Yaşam şirketidir. Sağlık bakım, aydınlatma ve yaşam tarzı alanlarında dünya lideri olan Philips, tüketici anlayışını temel alarak “sense and simplicity” marka vaadiyle teknoloji ve tasarımı insan odaklı çözümler ile bütünleştirmektedir. Merkezi Hollanda’da bulunan Philips’in dünyada 60’tan fazla ülkede toplam 116.000 çalışanı bulunmaktadır. 2009 yılında 23 milyar Euro tutarındaki satışlarıyla şirket, kalp sağlığı, akut bakım ve evde sağlık bakımı, enerji tasarruflu aydınlatma çözümleri ve yeni aydınlatma uygulamaları ile Flat TV, erkek tıraş ve bakım ürünleri, taşınabilir eğlence araçları ve ağız sağlığı ürünleri gibi kişisel sağlık ve bakım amaçlı yaşam tarzı ürünlerinde pazar lideridir. Philips ile ilgili haberlere www.philips.com/newscenter adresinden ulaşabilirsiniz.

.