Türkiye

Versuni Air+ Uygulaması Gizlilik Bildirimi

 
Bu Gizlilik Bildirimi, en son Ağustos 2023'te güncellenmiştir.

Versuni Air+ Uygulaması ("Uygulama"), Philips Hava Temizleme Cihazları ve Robot Elektrikli Süpürgelerinizi (topluca "Cihazlar") istediğiniz zaman istediğiniz yerden kontrol etmenizi, izlemenizi ve yönetmenizi sağlar ("Hizmetler"). Tüm Cihazların Uygulama tarafından kontrolü desteklemediğini lütfen unutmayın.


Uygulama ve Cihazlar, Versuni Netherlands B.V. veya bağlı kuruluşları ya da iştirakleri ("Versuni", "bizim", "biz" veya "bize") tarafından kontrol edilir. 


Gizlilik Bildirimi, Cihaz ve/veya Uygulama tarafından toplanan veya işlenen kişisel veriler için geçerlidir. Bu Gizlilik Bildirimi; Uygulamayı kullandığınızda hangi verileri topladığımız, bu verileri toplama nedenimiz ve bu verilerle ne yaptığımız da dahil olmak üzere gizlilik uygulamalarımızı ve ayrıca bireysel haklarınızı anlamanıza yardımcı olmayı amaçlar.

Hangi Kişisel Verileri Ne Amaçlarla Toplarız?


Uygulamaya eriştiğiniz, Uygulamayı indirdiğiniz ve yüklediğiniz zamanlar da dahil olmak üzere Hizmetlerimizi sunduğumuzda aşağıda ayrıntılı olarak açıklanan kişisel verileri alır veya toplarız.
 
 • Hesap Verileri
 • Cihaz Verileri
 • Sağlanan Diğer Veriler
 • Tanımlama Bilgileri ve Analiz Verileri
 • Derecelendirmeler ve Değerlendirme Verileri
 • Müşteri hizmetleri
 • Birleşik Veriler 
 • İzinler
 • Kişisel Verileriniz kimlerle paylaşılır?
 • Verilerinizi ne kadar süre saklarız?
 • Tercihleriniz ve haklarınız
 • Kişisel verilerinizi koruyoruz
 • Ebeveynlere özel bilgiler
 • Bu Gizlilik Beyanındaki Değişiklikler
 • Bize Ulaşın

Hesap Verileri


Ülkenize bağlı olarak, Versuni hesabınızla, sosyal medya profilinizi kullanarak veya telefon numaranızla Uygulamada oturum açabilirsiniz.


 • Sosyal medya aracılığıyla giriş yaptığınızda topladığımız kişisel veriler arasında herkese açık veriler (ör. profil fotoğrafı, kimlik, cinsiyet, profil URL'si, doğum tarihi, ana sayfa ve konum) ve e-posta bulunabilir. Çin'de WeChat hesabınızı kullanarak oturum açabilirsiniz. WeChat hesabınızı kullandığınızda, WeChat Hesap Kimliğinizi ve ad ve profil resmi dahil olmak üzere Herkese Açık Profil bilgilerinizi toplarız. Sosyal medya sağlayıcınızın, Uygulamayı kullandığınız ve sosyal medya hesabınızı kullanarak oturum açtığınız için bilgi toplayabileceğini lütfen unutmayın. Gizlilik uygulamaları hakkında bilgi edinmek için lütfen sosyal medya sağlayıcınızın Gizlilik Bildirimini okuyun.
 • Bir Versuni hesabı oluşturduğunuzda topladığımız kişisel veriler adınızı, kullanıcı adınızı ve/veya e-posta adresinizi içerebilir. Bu durumda hesap oluşumunu doğrulamak, sizinle sorularınız hakkında iletişim kurmak, sadece hizmetle ilgili olan duyurular iletmek veya kabul ettiyseniz doğrudan pazarlama iletişimleri göndermek için bir karşılama e-postası göndereceğiz. Ayrıca, bir Philips veya Versuni ürünü, cihazı ya da hizmeti sipariş etmek, bir promosyona ya da oyuna katılmak, Philips veya Versuni promosyonuyla ilgili bir sosyal medya etkinliğine katılmak (örneğin, "beğen" veya "paylaş" düğmelerine tıklayarak) ve ürün test veya anketlerimize katılmak için de Versuni hesabınızı kullanabilirsiniz.


Hesap Verilerinizi hesabınızı oluşturmak ve yönetmek için kullanırız. Hizmet sunmak için sizin Hesap Verilerinizi kullandığımızdan, Hesap Verilerinizin işlenmesini, tarafı olduğunuz sözleşmenin uygulanması için gerekli olarak değerlendiririz.

Daha Fazla BilgiDaha Az Bilgi

Cihaz Verileri


Cihazınızı Uygulama ile eşleştirdiğinizde, Cihazınıza bağlanan yönlendiricinin IP adresini alırız. Ayrıca, aşağıdaki bilgileri de toplayabiliriz:
 
 • Hava Temizleme Cihazları. 

  (I) Cihaz Kimliği, çalışma modu, güç açma/kapatma, fan hızı, programlayıcı ve kontrol komutları dahil Cihaz Verileri.

  (II) İç Mekan Alerjen İndeksi, PM2.5, sıcaklık, gaz ve nem seviyesi dahil Genel Hava Kalitesi Verileri.

 • Robot Elektrikli Süpürge Cihazları.

  (I) Cihaz Kimliği, programlayıcı verileri, döngü sayısı ve temizleme süresi dahil Cihaz Verileri.

  Bu verileri, Hizmetleri sağlamak; Cihazı ortamından haberdar etmek; Cihazlarımızı ve Hizmetlerimizi iyileştirmek ve Cihazla ve Cihaz hizmetleriyle etkileşimde olmanızı sağlamak için kullanabiliriz.

  Cihazınızın Verileri, Cihazınızı yalnızca Hizmet amacıyla Uygulama ile eşleştirmeye karar verdiğinizde işlendiğinden, verilerin işlenmesini, tarafı olduğunuz sözleşmenin uygulanması için gerekli olarak değerlendiririz.

 

Sağlanan Diğer Veriler


Uygulama, Hava Temizleme Cihazı modelinize bağlı olarak size iç mekan hava kalitesi hakkındaki endişeleriniz; evinize/odanıza ne kadar süre önce taşındığınız ve Cihazı yerleştirdiğiniz oda ile ilgili kısa bir anket gösterebilir. Uygulama, Cihazınız için en uygun çalışma modunu ayarlamak üzere yanıtlarınızı kullanacaktır. Ayrıca, bu ankete verilen yanıtları analizler gerçekleştirmek için işleyebiliriz ve sonuçları ürün geliştirme, iyileştirme ve/veya pazarlama amacıyla kullanabiliriz.
 
Sağlanan Diğer Veriler, Cihazlarınızı yalnızca Hizmet amacıyla Uygulama ile eşleştirmeye karar verdiğinizde işlendiğinden, bu işlemi tarafı olduğunuz sözleşmenin uygulanması için ve verilerin meşru çıkarlara dayalı olarak analiz amacıyla işlenmesi ölçüsünde gerekli olarak değerlendiririz.

Tanımlama Bilgileri ve Analiz Verileri


Hizmetlerimizi işletmek, sağlamak, iyileştirmek, anlamak ve özelleştirmek için tanımlama bilgileri, etiketler veya benzer teknolojiler ("Tanımlama Bilgileri") kullanırız. Tanımlama bilgileri; benzersiz kullanıcı cihaz numaranız, mobil cihazınızın IP adresi, kullandığınız mobil İnternet tarayıcısının veya işletim sisteminin türü, oturum ve kullanım verileri ya da Uygulamayı kullanımınız ile ilgili bilgiler olan hizmetle ilgili performans bilgileri de dahil olmak üzere mobil cihazınızı tanımamızı ve kişisel verilerinizi toplamamızı sağlar.


Uygulamayı iyileştirmeye yardımcı olmak ve kişiselleştirilmiş hizmetler almak için Uygulama verilerinizi paylaşmayı kabul ettiğinizde, Uygulama kullanım verilerinizi aşağıda açıklandığı şekilde toplayıp işleriz. Bunu yapmak için Uygulama verilerinizi bizim adımıza ve talimatlarımıza uygun olarak işleyen birkaç hizmet sağlayıcı kullanırız. Hizmet sağlayıcılarımız bilgilerinizi toplamamıza yardımcı olmak için Tanımlama Bilgileri kullanır.


Bu Uygulama, Google tarafından sağlanan bir analiz hizmeti olan Google Firebase'i kullanır. Google Firebase; Uygulamanın, Uygulamadaki genel trafik düzenini analiz etmesine yardımcı olmak amacıyla "tanımlama bilgilerini" veya benzer teknikleri kullanır. Tanımlama bilgisi tarafından oluşturulan, Uygulamanın kullanımıyla ilgili bilgiler Google'a aktarıldığında Google, konum belirlemenin kullanılabilmesi için IP adresinizin anonim hale getirilmesini ve depolama işleminden önce genel bir IP adresi ile değiştirilmesini sağlar. Google, Uygulama kullanımınızı değerlendirmek amacıyla bize Uygulama etkinliği raporları derlemek ve Uygulama etkinliği ile kullanımına ilişkin başka hizmetler sunmak için bu bilgileri kullanabilir.


Bu Uygulamada kullanılan Tanımlama Bilgileri hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen Uygulamanın gizlilik ayarları altındaki Tanımlama Bilgisi Bildirimimizi okuyun. Tanımlama Bilgileri ve Analiz verilerinizi yalnızca onayınızı aldıktan sonra işlediğimizi lütfen unutmayın.

Daha Fazla BilgiDaha Az Bilgi

Derecelendirmeler ve Değerlendirme Verileri


Uygulama mağazalarında bir değerlendirme yazdığınızda veya Uygulamayı derecelendirdiğinizde yorumlarınıza ve sorularınıza yanıt vermek, Uygulamayı kullanırken nasıl hissettiğinizi anlamak, Uygulama ve markamız hakkında genel algınızı öğrenmek için bu bilgileri işleyebiliriz ve bu bilgileri, Uygulamayı ve/veya ürün ve hizmetlerimizi geliştirmek için kullanabiliriz. Yalnızca uygulama mağazası kullanıcı adınızı, derecelendirmelerinizi, yorumlarınızı ve bizimle paylaşmaya veya herkese açık hale getirmeye karar verdiğiniz diğer bilgileri görebiliriz. Bunu yapmamızı istemediğiniz sürece bu bilgileri hesap kimlik bilgilerinizle veya sizden aldığımız diğer bilgilerle ilişkilendirmeyiz. Müşteri desteğine ihtiyaç duyduğunuz durumlarda, verilerinizi durumunuzun takibi için kullanabilir ve aşağıdaki "Müşteri desteği" bölümüne uygun olarak müşteri destek süreci boyunca size rehberlik edebiliriz. 

 

Puanlarınızın ve değerlendirme verilerinizin işlenmesini meşru menfaatimize dayalı olarak değerlendiririz.

Müşteri hizmetleri


Müşteri desteği sunmak ve Hizmetlerimizi iyileştirmek, düzeltmek ve özelleştirmek de dahil olmak üzere Hizmetlerimizi işletip sağlarız. Müşteri desteği talep ettiğinizde, Versuni ile olan etkileşiminiz ve size gerekli desteği sunabilmemiz için sizinle nasıl iletişime geçebileceğimiz de dahil olmak üzere Hizmetlerimizi kullanımınız ile ilgili bilgiler sağlayabilirsiniz. Ayrıca bilgilerinizi bizimle iletişime geçtiğinizde size yanıt vermek için de kullanabiliriz.


Müşteri Destek verilerinizin işlenmesini, tarafı olduğunuz sözleşmenin uygulanması için gerekli olarak değerlendiririz.

Müşteri desteği sunmak ve Hizmetlerimizi iyileştirmek, düzeltmek ve özelleştirmek de dahil olmak üzere Hizmetlerimizi işletip sağlarız. Müşteri desteği talep ettiğinizde, Versuni ile olan etkileşiminiz ve size gerekli desteği sunabilmemiz için sizinle nasıl iletişime geçebileceğimiz de dahil olmak üzere Hizmetlerimizi kullanımınız ile ilgili bilgiler sağlayabilirsiniz. Ayrıca bilgilerinizi bizimle iletişime geçtiğinizde size yanıt vermek için de kullanabiliriz.


Birleşik Veriler


Hesap Verileri, Cihaz Verileri ve Tanımlama Verilerini içeren kişisel verilerinizi; sosyal medya, web siteleri, e-postalar, uygulamalar ve bağlantılı ürünler gibi dijital kanallarımız ile etkileşimleriniz ve bu kanalları kullanımınız sırasında toplanan, IP adresleri, Tanımlama Bilgileri, mobil cihaz bilgileri, tıkladığınız veya dokunduğunuz iletişimler, konum bilgileri ve ziyaret ettiğiniz web siteleri gibi diğer veriler ile birleştirebiliriz.

 

Size kişiselleştirilmiş Hizmetler sunmak için Birleştirilmiş Verileri analiz edebiliriz. Bu aynı zamanda Uygulamanın, Cihazların ve Hizmetlerin içeriğini, işlevselliğini ve kullanılabilirliğini iyileştirmemize ve yeni ürün ile hizmetler geliştirmemize de yardımcı olur. Birleştirilmiş verilerinizin işlenmesini meşru menfaate dayalı olarak değerlendiririz.

 

Tercihlerinize ve çevrimiçi davranışlarınıza bağlı olarak sizin için uygun olabilecek ürün, hizmet, etkinlik ve promosyonlarımız hakkında tanıtım iletişimi almayı kabul ederseniz size e-posta ve mobil uygulamalar ile sosyal medya gibi diğer dijital kanallar aracılığıyla pazarlama ve tanıtım iletişimleri gönderebiliriz. İletişimleri tercihlerinize ve davranışlarınıza göre özelleştirmek ve size daha uygun ve kişiselleştirilmiş bir deneyim sunmak için Birleştirilmiş Verilerinizi analiz edebiliriz. Size tanıtım amaçlı iletişimler göndermeden önce onayınızı isteyeceğiz.

İzinler


Uygulamanın, Hizmetlerin amacı doğrultusunda mobil cihazınızın sensörlerine (ör. kamera, Wi-Fi, coğrafi konum veya Bluetooth) veya diğer verilere (ör. fotoğraflar) erişim izni alması gerektiğinde onayınızı isteyeceğiz. Bu tür verileri yalnızca size Hizmetleri sağlamak için gerekli olduğunda ve yalnızca siz onayınızı verdikten sonra kullanırız.


 

 • Genel İzinler
 • Wi-Fi. Cihazlarınızın eşleştirmesini ayarlamak için.
 • Kamera. Cihazların eşleştirmesini başlatmak üzere QR kodu okutmak için.
 • Fotoğraf. İç veya dış mekan hava kalitesinin anlık görüntülerini almanızı ve bunları SMS/WeChat veya diğer sosyal kanallar aracılığıyla paylaşmanızı sağlayan fotoğraf paylaşma işlevini etkinleştirmek için.
 • Arama. Uygulama aracılığıyla müşteri desteğimizi arayabilmenizi sağlamak için.
 • Kabaca coğrafi konum ve konum. 
 • Cihaz eşleştirme. Android işletim sistemleri, Uygulamayı Cihaza bağlamak için kabaca coğrafi konum bilgisi gerektirir. iOS, Uygulama ve Cihazlar yakındayken tanınması için konum verilerine erişim gerektirir. Bu tür verileri hiçbir şekilde işlemeyiz. Veriler, mobil cihazınızda depolanır ve bu cihaza erişimimiz olmaz. Profilinizi veya Uygulamayı silerseniz bu veriler mobil cihazınızdan silinecektir.
 • Size yakın bir Versuni bulun. Bu işlevi etkinleştirdiğinizde, sizi yakınınızdaki bir mağazaya veya müşteri destek merkezine yönlendirmek için konum verilerinizi kullanırız.
 • Auto Plus modu. Konumunuzu paylaşırsanız uygulamada gerçek zamanlı hava kalitesi bilgileri sunarız. Auto Plus modunu etkinleştirirseniz Cihaz, performansını (fan hızı) iç mekan ve gerçek zamanlı dış mekan hava kalitesi bilgilerine göre otomatik olarak ayarlar. Auto Plus modu, cihazı kullanma düzeninizi de dikkate alır. Bu, cihazınızın daha iyi performans göstermesini ve/veya daha az güç tüketmesini sağlayabilir. Auto Plus modunu dilediğiniz zaman Uygulama ayarlarınızdan etkinleştirebilir ve devre dışı bırakabilirsiniz.  
 • Dosyalar. Uygulamanın dil yapılandırmalarını ve Uygulamanın çalışmak için kullandığı diğer dosyaları (ör. grafikler, medya dosyaları veya diğer büyük program varlıkları) depolayabilmesi için mobil cihazın dosyalarına erişmesi gerekir. Uygulamayı silerseniz veriler mobil cihazdan silinir.
 • Hava Temizleyici İzinleri.  
 • Hava Durumu ve Hava Kalitesi bilgileri. Bu izni etkinleştirdiğinizde Uygulama, Uygulamanın Ana Sayfasında yer alan hava kalitesi bilgilerini içeren bir konum haritası sağlamak için anonim konum verilerinizi (şehir seviyesi) üçüncü bir tarafla paylaşır. Bu üçüncü taraf AirMatters'dır. 


Uygulama izinlerinizi istediğiniz zaman mobil cihazınızın ayarlarından engelleyebilirsiniz. Engellemeye karar vermeniz halinde Hizmetlerimizin tamamını ya da bir kısmını kullanamayabileceğinizi lütfen unutmayın.

Daha Fazla BilgiDaha Az Bilgi

Kişisel Verileriniz kimlerle paylaşılır?


Kişisel verilerinizi bu Gizlilik Bildirimi ve/veya ilgili kanunlar uyarınca üçüncü taraf hizmet sağlayıcılarına, iş ortaklarına veya diğer üçüncü taraflara ifşa edebiliriz.


 

Hizmet sağlayıcıları

Hizmetlerimizi yönetmemize, sağlamamıza, iyileştirmemize, anlamamıza, özelleştirmemize, desteklememize ve pazarlamamıza yardımcı olmaları için üçüncü taraf hizmet sağlayıcıları ile çalışırız.

Kişisel verilerinizi aşağıdaki hizmet sağlayıcıları ile paylaşabiliriz:
 

 • BT ve bulut sağlayıcıları

Bu hizmet sağlayıcıları, Uygulamayı çalıştırmak ya da hizmetleri sağlamak için gerekli olan donanım, yazılım, ağ, depolama, işlem hizmetlerini ve/veya ilgili teknolojileri sunar.

 • Analiz Hizmeti Sağlayıcıları.

Bu hizmet sağlayıcıları, Uygulama analizlerini gerçekleştirmek için ihtiyaç duyduğumuz donanım, yazılım, ağ, depolama hizmetlerini ve/veya ilgili teknolojileri sunar.  Hizmet sağlayıcılarımızın kişisel verilerinize yönelik olarak bizim sağladığımız seviyeye benzer, yeterli bir koruma seviyesi sağlamasını zorunlu kılarız. Hizmet sağlayıcılarımızın kişisel verilerinizi yalnızca talimatlarımıza uygun olarak ve yalnızca yukarıda bahsedilen özel amaçlar doğrultusunda işlemesini, belirli bir hizmeti sağlamak için ihtiyaç duydukları minimum miktarda veriye erişmesini ve kişisel verilerinizin güvenliğini korumasını zorunlu kılarız.


Diğer üçüncü taraflar

Versuni, kişisel verilerinizi kendi amaçları için işleyen üçüncü taraflarla da çalışabilir. Kişisel verileri kendi amaçları için kullanabilecek üçüncü taraflarla paylaşırsak kişisel verilerinizi paylaşmadan önce ilgili kanunlar kapsamında gerekmesi halinde sizi bilgilendirdiğimizden ve/veya onayınızı aldığımızdan emin oluruz. Bu durumda, hangi kişisel verileri topladıkları, bunları nasıl kullandıkları, işledikleri ve korudukları da dahil olmak üzere kendi gizlilik uygulamaları hakkında bilgi edinmek için lütfen söz konusu üçüncü tarafların gizlilik bildirimlerini dikkatlice okuyun.

 

Versuni, bazı durumlarda bir kuruluşu veya kuruluşun bir bölümünü başka bir şirkete satabilir. Böyle bir mülkiyet devri, bu kuruluşla doğrudan bağlantılı kişisel verilerinizin kuruluşu satın alan şirkete devredilmesini içerebilir. Bu Gizlilik Bildirimi kapsamındaki tüm haklarınız ve yükümlülükleriniz; bir birleşme, satın alma, yeniden yapılandırma veya mal varlığı satışı ile bağlantılı olarak ya da kanunların işletilmesi yoluyla veya başka bir şekilde tarafımızca bağlı kuruluşlarımızın herhangi birine serbestçe devredilebilir ve kişisel verilerinizi herhangi bir bağlı kuruluşumuza, halef kuruluşumuza veya yeni bir mal sahibine devredebiliriz.

 

Cihazınız ses kontrolünü destekliyorsa lütfen aşağıdaki ses kontrolü veri işleme ile ilgili bölümü seçin ve okuyun. Cihazınızın hangi sesli asistanı desteklediğini bilmiyorsanız lütfen müşteri desteğiyle (airpurifier.service@versuni.com) iletişime geçin.

 

Amazon Alexa

Bazı ülkelerde Philips Hava Temizleyici becerisi, Cihazınızı Amazon Alexa ile kontrol etmenize olanak tanır. Bu beceriyi etkinleştirirseniz Versuni, Amazon hesabınızı Versuni hesabınıza bağlamanızı sağlar. Hesaplarınızı bağlarken Versuni ve Amazon, kimliğinizi doğrulamak için bağımsız olarak teknik önlemler alır. Versuni, Amazon ile hesap tanımlayıcılarını paylaşır ancak ad veya e-posta adresi gibi hesap kimlik bilgilerinizi paylaşmaz.
 

Alexa ile konuştuğunuzda Amazon, sesli komutlarınızın yazılı bir versiyonunu bize benzersiz bir tanımlayıcıyla birlikte gönderir. Bu bilgileri, komutlarınızı yürütmek ve Gizlilik Bildirimimize uygun bir yanıt vermek için işleriz. Amazon'un, Amazon'un Gizlilik Bildirimi ve Kullanım Koşulları uyarınca komutunuzun sonucu hakkında sizi bilgilendirebilmesi için yazılı yanıtımızı Amazon ile paylaşırız. Versuni ve Alexa, örneğin bir Cihazı güncellediğinizde, değiştirdiğinizde veya kaldırdığınızda Beceri aracılığıyla kontrol etmeye karar verdiğiniz Cihazlar hakkında bilgi alışverişi de yapabilir.
 

Komutlarınızın ve yanıtlarınızın kişisel veriler anlamına geldiğini kabul edersiniz. Amazon'un size kendi hizmetlerini sağladığını da kabul edersiniz ve Beceriyi etkinleştirerek kişisel verilerinizi Amazon ile paylaşmamıza izin verirsiniz. Amazon, ikamet ettiğiniz ülke dışındaki ülkelerde kişisel verilerinizi işleyebilir. Bu ülkelerde, kişisel verilerin korunması için farklı bir yasal çerçeve bulunabilir. Beceriyi devre dışı bırakarak istediğiniz zaman onayınızı iptal edebilirsiniz. Daha fazla bilgi için lütfen Amazon Alexa'nın Gizlilik Bildirimini ve Kullanım Koşullarını okuyun. Hüküm ve Koşullar ve Gizlilik Bildirimi.

 

Google Asistan

Bazı ülkelerde Philips Hava Temizleyici becerisi, Cihazınızı Google Asistan ile kontrol etmenize olanak tanır. Bu beceriyi etkinleştirirseniz Versuni, Google hesabınızı Versuni hesabınıza bağlamanızı sağlar. Hesaplarınızı bağlarken Versuni ve Google, kimliğinizi doğrulamak için bağımsız olarak teknik önlemler alır. Google ile hesap tanımlayıcılarını paylaşır ancak ad veya e-posta adresi gibi hesap kimlik bilgilerinizi paylaşmayız.

 

Google Asistan ile konuştuğunuzda Google, sesli komutlarınızın yazılı bir versiyonunu bize benzersiz bir tanımlayıcıyla birlikte gönderir. Bu bilgileri, komutlarınızı yürütmek ve Gizlilik Bildirimimize uygun bir yanıt vermek için işleriz. Google'ın, Google'ın Gizlilik Bildirimi ve Kullanım Koşulları uyarınca komutunuzun sonucu hakkında sizi bilgilendirebilmesi için yazılı yanıtımızı Google ile paylaşırız. Versuni ve Google, örneğin bir Cihazı güncellediğinizde, değiştirdiğinizde veya kaldırdığınızda Beceri aracılığıyla kontrol etmeye karar verdiğiniz Cihazlar hakkında bilgi alışverişi de yapabilir.

 

Komutlarınızın ve yanıtlarınızın kişisel veriler anlamına geldiğini kabul edersiniz. Google'ın size kendi hizmetlerini sağladığını da kabul edersiniz ve Beceriyi etkinleştirerek kişisel verilerinizi Google ile paylaşmamıza izin verirsiniz. Google, ikamet ettiğiniz ülke dışındaki ülkelerde kişisel verilerinizi işleyebilir. Bu ülkelerde, kişisel verilerin korunması için farklı bir yasal çerçeve bulunabilir. Beceriyi devre dışı bırakarak istediğiniz zaman onayınızı iptal edebilirsiniz. Daha fazla bilgi için lütfen Google Asistan'ın Gizlilik Bildirimini ve Kullanım Koşullarını okuyun.

 

IFTTT

Versuni, Cihazınızla IFTTT hizmetlerinin keyfini çıkarmanıza olanak sağlar. IFTTT, If This, Then That anlamına gelir. IFTTT web sitesinde sundukları hizmetler hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

 

Bu işlevden yararlanmak istiyorsanız bir IFTTT hesabı oluşturmanız, IFTTT hesabınızı Versuni hesabınıza bağlamanız ve Cihazınızla bağlantı eklemeniz gerekir.

 

Bu hizmetlerden yararlanmak için bazı Kişisel Verilerinizi IFTTT ile paylaşmamız gerektiğini lütfen unutmayın. Versuni ve IFTTT, kimliğinizi doğrulamak için bağımsız olarak teknik önlemler alır. IFTTT'yi kullandığınızda, kimlik belirteciniz, cihaz kimliğiniz ve tetikleyiciler, istenen hizmeti yürütmek için şirketler arasında paylaşılır.

 

IFTTT'nin size kendi hizmetlerini sağladığını anlıyor ve kabul ediyorsunuz ve bunu etkinleştirerek kişisel verilerinizi IFTTT ile paylaşmamız için bize talimat veriyorsunuz. IFTTT, ikamet ettiğiniz ülke dışındaki ülkelerde kişisel verilerinizi işleyebilir. Bu ülkelerde, kişisel verilerin korunması için farklı bir yasal çerçeve bulunabilir. Daha fazla bilgi için lütfen IFTTT'nin Kullanım Koşulları'nı ve Gizlilik Politikası'nı okuyun Gizlilik politikası - IFTTT

 

Onayınızı istediğiniz zaman geri alabilirsiniz. Philips Hava Temizleme Cihazının IFTTT hizmeti veya Applet ile bağlantısını keserek onayınızı geri alabilirsiniz. Bağlantıyı kestikten sonra Kişisel Verilerinizi IFTTT ile paylaşmayacağız.

 

Sınır ötesi aktarım

Kişisel verileriniz, tesislerimizin bulunduğu ya da hizmet sağlayıcılarıyla iş yaptığımız herhangi bir ülkede saklanabilir ve işlenebilir ve Uygulamayı ve/veya Hizmetleri kullanarak bilgilerin, sizin ülkenizdekinden farklı veri koruma kurallarına sahip olabilecek, ikamet ettiğiniz ülke dışındaki ülkelere aktarılmasına (varsa) onay verirsiniz. Belirli durumlarda diğer ülkelerdeki mahkemeler, kolluk kuvvetleri, düzenleme kuruluşları veya güvenlik yetkilileri, kişisel verilerinize erişme hakkına sahip olabilir. 

 

Kişisel verileriniz, Avrupa Komisyonu tarafından AEA standartlarına göre yeterli düzeyde veri koruması sağladığı kabul edilen bağlı kuruluşlarımıza veya hizmet sağlayıcılarımıza aktarılabilir. Avrupa Komisyonu tarafından yeterli kabul edilmeyen ülkelere yapılan aktarımlar için kişisel verilerinizi korumak üzere Avrupa Komisyonu tarafından kabul edilen standart sözleşme maddeleri gibi yeterli önlemler alınmıştır.

v    BT ve bulut sağlayıcıları


Daha Fazla BilgiDaha Az Bilgi

Verilerinizi ne kadar süre saklarız?


Kişisel verilerinizi, elde edilme amaçları doğrultusunda gerekli olduğu veya izin verildiği sürece saklarız; ardından, bu verileri geçerli yasalar kapsamındaki gereklilikler uyarınca sileriz. Saklama sürelerimizi belirlemek için kullanılan kriterler arasında şunlar yer alır: (i) Uygulamayı ve/veya Hizmetleri kullanımınız; (ii) tabi olduğumuz bir yasal yükümlülük olup olmadığı veya (iii) hukuki konumumuz ışığında verilerin saklanmasının tavsiye edilip edilmediği (geçerli dava zaman aşımını belirleyen hükümler, dava veya düzenleme incelemeleri gibi).

Tercihleriniz ve haklarınız


Bize daha önce sağlamış olduğunuz kişisel verilere erişmek, bunları düzeltmek, silmek, sınırlandırmak veya bunların işlenmesine itiraz etmek için bize bir talep göndermek isterseniz veya başka bir şirkete iletme amaçları için kişisel verilerinizin elektronik bir kopyasını almak üzere bir talep göndermek isterseniz (bu veri taşınabilirliği hakkının geçerli kanunlarla size verildiği ölçüde) Bizimle iletişime geçin | Versuni sayfasından bizimle iletişime geçebilirsiniz. Talebinize ilgili kanunlara uygun olarak yanıt vereceğiz.


Talebinizde lütfen hangi kişisel verileri düzeltmek, silmek, kısıtlamak, hangilerinin işlenmesine itiraz etmek veya hangilerine erişmek istediğinizi açıkça belirtin. Sizi korumak için yalnızca talebinizi bize gönderirken kullandığınız hesabınız, e-posta adresiniz veya diğer hesap bilgileri ile ilgili kişisel verilere ilişkin talepleri uygulayabiliriz ve talebinizi uygulamadan önce kimliğinizi doğrulamamız gerekebilir. Talebinizi makul ölçüde uygulanabilir olduğu sürece ve geçerli yasalara uygun olarak yerine getirmeye çalışacağız.


Kişisel verilerinizi toplamak ve/veya işlemek için onayınızı almamız gereken durumlarda, onayınızı istediğiniz zaman geri çekebilirsiniz ancak geri çekmeden önce onayınıza dayanarak gerçekleştirilen işlemenin yasallığı etkilenmez. 


Seçimlerinizi ve haklarınızı (ya da bunların bir kısmını) kullanmanız halinde Uygulama veya Hizmetlerimizin tamamını ya da bir kısmını artık kullanamayabileceğinizi lütfen unutmayın.

Daha Fazla BilgiDaha Az Bilgi

Kişisel verilerinizi koruyoruz


Gizliliğinize değer veriyor ve yanlışlıkla veya izinsiz şekilde değiştirme, kayıp, kötüye kullanım, ifşaat veya erişime karşı korunması için bize emanet ettiğiniz verileri korumayı taahhüt ediyoruz. Verilerinizin korunmasına yardımcı olmak için birçok güvenlik teknolojisi, teknik ve organizasyonel önlem kullanıyoruz. Bu amaçla, diğerlerinin yanında erişim denetimleri uygular, güvenlik duvarları ve güvenli protokoller kullanırız.

Ebeveynlere özel bilgiler


Uygulamamız ve Hizmetlerimiz, yürürlükteki kanunlar uyarınca tanımlandığı şekilde reşit olmayan kişilere yönelik olmasa da, reşit olmayan kişilerin kişisel verilerini işlememeyi amaçlıyoruz. Ebeveynleri ve vasileri çocuklarının çevrimiçi aktiviteleri ve ilgi alanları konusunda aktif bir rol oynamaya ısrarla teşvik ediyoruz.


Bir ebeveyn ya da vasi, çocuğunun kendi onayı olmadan bize kişisel verilerini sağladığını öğrenirse lütfen Bizimle iletişime geçin | Versuni sayfasından bizimle iletişime geçin. Reşit olmayan bir kişinin bize kişisel verilerini sağladığını öğrenmemiz halinde bu verileri dosyalarımızdan silebiliriz.

Bu Gizlilik Beyanındaki Değişiklikler


Bu Gizlilik Bildirimini zaman zaman değiştirme veya güncelleme hakkını saklı tutarız. Bu Gizlilik Bildirimini güncellediğimizde bu Gizlilik Bildiriminin üst kısmında yer alan tarihi de güncelleriz.


Bu Gizlilik Bildiriminin en son sürümünü düzenli olarak incelemenizi tavsiye ederiz. 


Yeni Gizlilik Bildirimi, yayımlandığı andan itibaren geçerli olacaktır. Revize edilen bildirimi kabul etmiyorsanız tercihlerinizi değiştirmeli ya da Uygulamayı ve/veya Hizmetleri kullanmayı bırakmalısınız. Uygulamamızı ve/veya Hizmetlerimizi kullanmaya veya bu Hizmetlere erişmeye devam ederek, değiştirildiği şekliyle Gizlilik Bildirimi hakkında size bilgi verildiğini ve bu bildirimi kabul ettiğinizi onaylamış olursunuz.

Bize Ulaşın


Bu Gizlilik Bildirimi veya kişisel verilerinizi nasıl kullandığımız hakkında sorularınız varsa lütfen Bizimle iletişime geçin | Versuni sayfasından bize ulaşın. Alternatif olarak, ülkenizde veya bölgenizde yetkili olan bir denetleyici kuruluşa şikayette bulunma hakkına sahipsiniz.


Versuni Netherlands B.V. 

Claude Debussylaan 88, 1082 MD, 

Amsterdam, Hollanda

Kaliforniya'da İkamet Edenler İçin Ek Bilgiler

 

1798.83 sayılı Kaliforniya Medeni Kanunu kapsamında Kaliforniya'da ikamet eden müşterilerimiz, bizden yılda bir kez bir önceki takvim yılında doğrudan pazarlama amaçlarıyla üçüncü şahıslara ifşa ettiğimiz kişisel veriler (varsa) hakkında ücretsiz olarak bilgi talep edip bilgi edinebilir. Varsa bu bilgiler arasında, paylaşılan kişisel bilgilere ait kategori listesi ile bir önceki takvim yılında bilgi paylaştığımız tüm üçüncü şahısların adları ve adresleri bulunur.  Kaliforniya'da ikamet ediyorsanız ve böyle bir talepte bulunmak istiyorsanız lütfen gizlilik web sitemizi ziyaret edin: domesticappliances.philips.com/privacy


2018 tarihli Kaliforniya Tüketici Gizlilik Yasası ("CCPA") uyarınca, Kaliforniya'da ikamet eden kişiler hakkında Cihaz ve/veya Makine aracılığıyla topladığımız ve işlediğimiz Kişisel Bilgi kategorileriyle ilgili aşağıdaki ayrıntıları sağlıyoruz.  Diğer bağlamlarda CCPA uyarınca Kişisel Bilgileri nasıl işlediğimizi öğrenmek için lütfen buraya gidin.  CCPA kapsamında, "Kişisel Bilgiler" belirli bir Kaliforniya sakinini veya hanesini tanımlayan, bununla ilgili olan veya makul bir şekilde bağlantılı olabilecek bilgilerdir.  


Kişisel Bilgilerin Kaynağı  

Kişisel Bilgileri şu şekilde toplarız: 

• Sizinle Cihaz ve/veya Makine aracılığıyla sürdürdüğümüz etkileşimlerimiz üzerinden ve 

• İştiraklerimiz ve pazarlama ortaklarımız ve/veya iş ortaklarımız aracılığıyla.


Kişisel Bilgilerin Toplanması ve Açıklanması  

Aşağıdaki tabloda, Kaliforniya'da ikamet eden kişiler hakkında toplamayı planladığımız Kişisel Bilgi kategorileri ve önceki 12 ay içinde operasyonel iş amaçlarımız doğrultusunda topladığımız ve açıkladığımız Kişisel Bilgi kategorileri belirtilmiştir.

Kişisel Bilgi Kategorileri 

Operasyonel İş Amaçları Doğrultusunda Hangi Üçüncü Taraf Kategorilerine Açıklanır? 

Ad, iletişim bilgileri, IP adresi ve diğer çevrimiçi tanımlayıcılar gibi tanımlayıcılar.

İştiraklerimiz ve bağlı kuruluşlarımız; güvenilir üçüncü taraf hizmet sağlayıcıları; iş ortakları; bu Gizlilik Bildirimi uyarınca kullanmayı seçtiğiniz sosyal paylaşım ile bağlantılı olarak sosyal medya hesabı sağlayıcılarınız. 

İsim ve iletişim bilgileri gibi, Kaliforniya müşteri kayıtları yasasında tanımlanan kişisel bilgiler.

İştiraklerimiz ve bağlı kuruluşlarımız; bu Gizlilik Bildirimi uyarınca güvenilir üçüncü taraf hizmet sağlayıcıları. 

Kaliforniya yasaları veya federal yasalar kapsamında, birinci dil gibi korunan sınıflandırma özellikleri.

İştiraklerimiz ve bağlı kuruluşlarımız; bu Gizlilik Bildirimi uyarınca güvenilir üçüncü taraf hizmet sağlayıcıları.

Gezinme geçmişi ve çevrimiçi hizmetlerimizle etkileşimler gibi internet veya ağ etkinliği bilgileri

İştiraklerimiz ve bağlı kuruluşlarımız; güvenilir üçüncü taraf hizmet sağlayıcıları ve bu Gizlilik Bildirimi uyarınca yaptığınız tercihlere uygun olarak iş ortakları.

Cihaz konumu gibi coğrafi konum verileri.

İştiraklerimiz ve bağlı kuruluşlarımız; bu Gizlilik Bildirimi uyarınca güvenilir üçüncü taraf hizmet sağlayıcıları.

Bir bireyin tercihleri, davranışları ve özellikleri hakkında bir profil oluşturmak için yukarıda listelenen Kişisel Bilgilerden yapılan çıkarımlar

İştiraklerimiz ve bağlı kuruluşlarımız; bu Gizlilik Bildirimi uyarınca güvenilir üçüncü taraf hizmet sağlayıcıları.

Kişisel Bilgilerin Kullanılması  

Bu Kişisel Bilgi kategorilerini işimizin yürütülmesi, yönetilmesi ve sürdürülmesi; ürün ve hizmetlerimizin sağlanması ve yukarıda "Hangi Kişisel Verileri, hangi amaçlar için topluyoruz?" bölümünde açıklandığı gibi iş amaçlarımızın ve hedeflerimizin gerçekleştirilmesi için kullanırız.   

CCPA'da tanımlanan "satış" doğrultusunda, önceki 12 ay içinde Kişisel Bilgileri satmayız. 16 yaşından küçüklerin Kişisel Bilgilerini satmayız.

 

Bireysel Haklar ve Talepler 


Kaliforniya'da ikamet ediyorsanız şunları talep edebilirsiniz: 

• Talebinizden önceki 12 ayı kapsayacak şekilde aşağıdaki bilgileri size açıklamamızı:  

o Hakkınızda topladığımız Kişisel Bilgilerin kategorilerini ve bu Kişisel Bilgileri topladığımız kaynak kategorilerini; 

o Hakkınızda topladığımız belirli Kişisel Bilgileri;  

o Hakkınızda Kişisel Bilgiler toplanmasının (varsa) işle ilgili veya ticari amacını ve  

o Sizinle ilgili başka şekilde paylaştığımız veya açıkladığımız Kişisel Bilgilerin kategorilerini ve bu Kişisel Verileri paylaştığımız veya açıkladığımız üçüncü tarafların kategorilerini (varsa).  


• Sizden topladığımız Kişisel Bilgilerin silinmesini.  

 

Yukarıda belirtilen açıklamaları veya silme işlemlerini talep etmek için lütfen bizimle iletişime geçin:  domesticappliances.philips.com/privacy.  Yukarıda "Tercihleriniz ve Haklarınız" bölümünde açıklandığı şekilde, geçerli yasalara uygun olarak ve talebe ilişkin Kişisel Bilgilerin türünü ve hassasiyetini de dikkate alarak talebinizi doğrulayacak ve yanıtlayacağız.  Kimliğinizi doğrulamak ve dolandırıcılık amaçlı isteklere karşı koruma sağlamak için sizden e-posta adresi, posta adresi veya telefon numarası gibi ek Kişisel Bilgiler talep etmemiz gerekebilir. Silme talebinde bulunmanız halinde, Kişisel Bilgilerinizi silmeden önce sizden talebinizi doğrulamanızı isteyebiliriz.  


CCPA kapsamında haklarınızı kullanmak için yasa dışı ayrımcılıktan muaf olma hakkına sahipsiniz.  


Yetkili Vekiller 

Kaliforniya'da ikamet eden biri adına yetkili vekil olarak talepte bulunmak istiyorsanız yukarıda belirtilen gönderme yöntemlerini kullanabilirsiniz.  Doğrulama sürecimiz kapsamında aşağıdaki bilgileri sağlamanızı isteyebiliriz:  


• Kaliforniya'da iş yapmak için Kaliforniya Dış İşleri Bakanlığı'na kayıt olduğunuza dair kanıt; 

• Vasiyet Kanunu Bölüm 4000-4465'e uygun olarak Kaliforniya'da ikamet eden kişinin vekaletnamesi; 

• Kaliforniya'da ikamet eden kişinin size ikamet eden kişi adına bir talepte bulunma yetkisi verdiği yazılı izin.  Bu izin, Kaliforniya'da ikamet eden kişi tarafından imzalanmalıdır (fiziksel veya e-imza yoluyla).   


Kaliforniya'da ikamet eden bir kişi adına talepte bulunuyorsanız ve bize Vasiyet Kanunu Bölüm 4000-4465 uyarınca ikamet eden kişinin vekaletnamesini vermediyseniz ikamet eden kişinin şunları sağlamasını da talep edebiliriz: 


• İkamet eden kişinin, kendisi adına talepte bulunmanız için size imzalı bir yazılı izin vermesi; 

• İkamet eden kişinin kimliğini doğrudan bizimle doğrulaması; 

• İkamet eden kişinin size talep gönderme izni verdiğini doğrudan bizimle doğrulaması.

Daha Fazla BilgiDaha Az Bilgi

You are about to visit a Philips global content page

Continue

You are about to visit a Philips global content page

Continue

Sitemiz Microsoft Edge, Google Chrome veya Firefox'un en son sürümüyle en iyi şekilde görüntülenebilir.