Haber merkezi | Türkiye

Mar 18, 2023

Philips Sonicare ile sağlıklı ve güzel bir gülümseme


20 Mart Dünya Ağız Sağlığı Günü’nde ağız ve diş sağlığının önemine vurgu yapan Philips, Sonicare çözümleri ile tüketicileri bu konuda kendi sağlıklarını kontrol altına almaları için teşvik ediyor.

Sağlıklı bir hayat, ağız ve diş sağlığı ile başlıyor. Dünya Sağlık Örgütü'nün yakın zamanda yayınladığı Küresel Ağız Sağlığı Durum Raporu [1], dünya nüfusunun yaklaşık %45’inin, yani 3,5 milyar insanın, tedavi edilmemiş ağız hastalıkları ile mücadele ettiğini ortaya koyuyor. Rapor ayrıca dünya çapında bu hastalıkların; zihinsel bozukluklar, kardiyovasküler hastalıklar, diyabet, kronik solunum yolu hastalıkları ve kanser vakalarının toplamından daha fazla insanı doğrudan etkilediğini belirtiyor. Dünya Sağlık Örgütü’nün bulguları, doğru ve uzun vadeli ağız sağlığı alışkanlıklarının bu hastalıkları önlemekle birlikte aynı zamanda genel sağlığınızı korumanıza da yardımcı olduğunu hatırlatıyor. [2] Philips, kullanıcıları için geliştirdiği Sonicare çözümleri ile ağız ve diş bakımının önemine dikkat çekerken, aynı zamanda kullanıcıları bu konuda bilinçlendirmeyi amaçlıyor.

Toplumda en sık görülen sağlık problemleri arasında diş ve diş eti hastalıkları geliyor. Düzenli bir şekilde bakımı yapılmayan dişler ileride büyük problemlere yol açabiliyor, başta kalp olmak üzere pek çok organımıza etki edebiliyor. Diğer hastalıklarda olduğu gibi ağız ve diş rahatsızlıklarında da erken tanı büyük önem taşıyor. Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre tüm dünyada yaklaşık üç buçuk milyar insan, diş çürümesi ve diş eti hastalığı gibi doğru ağız bakımıyla önlenebilecek hastalıklar ile karşı karşıya kalıyor.[1] Philips olarak, ağız ve diş sağlığı konusunda toplumu bilinçlendirmek ve ürünlerimizle doğru bakıma teşvik etmek bizim sorumluluklarımızın en başında yer alıyor.”

Hatice Vanlıoğlu

Philips Kişisel Sağlık Orta Doğu, Türkiye ve Afrika Pazarlama Direktörü

“Ağız ve diş hastalıklarına dikkat çekmek için insanları bilinçlendirmeliyiz”

 

Diş problemlerinin toplumun geneline yayılan önemli bir konu olduğunun altını çizen Vanlıoğlu, IPSOS iş birliği ile 2021 yılında üçüncüsü gerçekleştirilen Türkiye Sağlık Trendleri Araştırması’nda diş sağlığı konusuna da yer verildiğini belirtti. Araştırma sonuçlarına göre; hemen hemen herkesin diş sağlığı ile ilgili bir sorunu olmasına rağmen, toplumun yüzde 37’sinin son bir sene içinde diş doktoruna gitmediği gözlemlendi. Diş sağlığının genel sağlık durumu ile ilişkili olduğunu düşünenlerin oranı yüzde 80 iken, toplumun yüzde 58’i diş sağlığı ve kalp sağlığı arasında bir ilişki olduğunu düşünüyor. Ağız sağlığı konusunda bilinci artırmak amacıyla çalışmaların sürdürüldüğünü belirten Vanlıoğlu şunları ekledi: 

Deneyim ve ileri teknolojimizle ağız sağlığı ve bakımına uygun yeni ürünler geliştiriyoruz. Philips olarak geliştirdiğimiz Sonicare ağız bakım ürünleri ile kullanıcılarımızın ağız ve diş sağlığı bakımlarını kolaylaştırıyor, ihtiyaçlarına uygun ürünler ile evlerinde kendi ağız ve diş sağlığı bakımlarını rahatlıkla yapma imkânı sunuyoruz.”

Hatice Vanlıoğlu

Philips Kişisel Sağlık Orta Doğu, Türkiye ve Afrika Pazarlama Direktörü

smile with philips sonicare

Sağlıklı ağız ve diş sağlığı öz güveni artırıyor

 

Dişlerdeki şekil bozuklukları kişilerin sosyal hayatını yakından etkileyebiliyor. Ağız ve diş hastalığı yaşayan kişiler öz güven problemiyle karşı karşıya kalabilirken, sağlıklı bireyler ise toplum içinde daha rahat davranışlar sergileyebiliyor. Philips Türkiye Sağlık Trendleri Araştırması’na göre; toplumun yüzde 59’u bakımsız olduğunda kendini sağlıksız hissettiğini de dile getiriyor. 

Sağlıklı dişler için kolay ve etkili diş arası temizliği

 

Sağlıklı ağız ve dişlere sahip olmak için herkesin uygulayabileceği yöntemler mevcut. Bu yöntemlerin en başında düzenli diş fırçalama alışkanlığı gelirken diğer önemli yöntem ise dişlerin arasında bulunan dar alanlara ulaşmak için bol su tüketilmesi. Su tüketimi ile beraber günde bir kez diş arası temizleyici kullanımı ağız bakımına yardımcı oluyor. Philips Sonicare ağız bakım ihtiyaçlarına yönelik geliştirdiği ağız bakım ürünleri ile kişilerin ağız ve diş sağlığı için doğru bakımı yapmasını destekliyor ve sahip olduğu 30 yıllık uzmanlığıyla başarılı sonuçlar için yenilikçi ve kişiselleştirilmiş çözümler sunuyor.

smile with philips sonicare asset

Diş Aralarını Temizlemenin En Pratik Yolu: Philips Diş Arası Temizleyici

 

Uygulanan alanlarda plağı %99'a kadar temizleyen* Philips Diş Arası Temizleyici, ağız ve diş sağlığının korunması için diş aralarında zahmetsizce, derinlemesine temizlik sunuyor. Yoğunluk ayarı ve 360° dönen başlığı, ulaşılması zor bölgelerdeki plakları ve yiyecek artıklarını temizliyor.

Kompakt ve ergonomik tasarımı, günlük diş arası temizlemede kullanışlı bir çözüm olurken, standart diş ipiyle uğraşmadan 60 saniyede ağız bölgesine ferahlık verirken derinlemesine temizlik imkânı sunuyor. USB-C kablosuyla kullanışlı şarjı, çoğu cep telefonu veya tablet ile aynı bağlantıyı kullanırken, tek şarjla 14 güne kadar temizlik elde edilebiliyor.

 

Kişinin genel sağlık durumu ve ağız sağlığı arasındaki doğrudan ilişkiye dair farkındalık ve bu konuya verilen önem her geçen gün artarken, Philips de ağız sağlığı konusunda doğru alışkanlıklar edinmenize ve evde ağız sağlığınızın bakımını zahmetsizce ve etkili bir şekilde yapmanıza yardımcı olacak yenilikler sunmaya  devam ediyor.

 

*İn-vitro çalışma kapsamında. Asıl sonuçlar farklılık gösterebilir.

[1] Global oral health status report: towards universal health coverage for oral health by 2030. Geneva: WorldHealth Organization; 2022.

[2] Global oral health status report: towards universal health coverage for oral health by 2030. Geneva: WorldHealth Organization; 2022 (pp. 21).

[3] Global oral health status report: towards universal health coverage for oral health by 2030. Geneva: WorldHealth Organization; 2022 (pp. 7).

About Royal Philips: 

Royal Philips (NYSE: PHG, AEX: PHIA), insanların sağlığını ve hayatlarını anlamlı inovasyonlar yoluyla iyileştirmeye odaklanan lider bir sağlık teknolojileri şirketidir. Philips'in hasta ve insan merkezli inovasyon anlayışı, tüketiciler için kişisel sağlık çözümleri ve sağlık hizmeti sağlayıcıları ile bu kuruluşların hastanede ve evde tedavi görmekte olan hastaları için profesyonel sağlık çözümleri sunmak üzere ileri teknolojiden, klinik sonuçlardan ve tüketici iç görülerinden faydalanır. Hollanda merkezli şirket, tanısal görüntüleme, ultrason, görüntüleme odaklı terapi, hasta görüntüleme ve sağlık bilişiminin yanı sıra kişisel sağlık alanında da pazar lideridir. Genel Merkezi Hollanda’da bulunan ve 100’ü aşkın ülkedeki satış ve hizmetleriyle yaklaşık 77.000 kişiyi istihdam eden Philips, 2022 yılında 17.8 milyar avro satış geliri elde etmiştir. Ayrıntılı bilgi için: www.philips.com/newscenter sitesini ziyaret edebilirsiniz. 

Daha Fazla BilgiDaha Az Bilgi

Konular

Kişiler

Rengin Erdinc new

Rengin Erdinç

Marka ve İletişim Direktörü

You are about to visit a Philips global content page

Continue

Gamze Özbek

Bersay İletişim Danışmanlığı

You are about to visit a Philips global content page

Continue

Medya

Sosyal medyada paylaşın

You are about to visit a Philips global content page

Continue

Sitemiz Microsoft Edge, Google Chrome veya Firefox'un en son sürümüyle en iyi şekilde görüntülenebilir.