Haber merkezi | Türkiye

Eyl 02, 2020

Philips Orta Doğu ve Türkiye’ye yeni CEO 


Philips Sağlık Sistemleri, Orta Doğu ve Türkiye Satış Lideri ve Pazarlama Bölümü Başkanı Vincenzo Ventricelli, Philips Orta Doğu ve Türkiye CEO’su olarak atandı. Vincenzo Ventricelli, şirketin stratejik hedeflerini ve bölgedeki büyümesini sürdürmeye devam edecek.
 

Philips, Sağlık Sistemleri, Orta Doğu ve Türkiye Satış Lideri ve Pazarlama Bölümü Başkanı Vincenzo Ventricelli’nin 1 Eylül 2020 tarihinden itibaren Philips Orta Doğu ve Türkiye CEO’su olarak atandığını duyurdu. Ventricelli, görevini Dubai’den yürütecek.

 

1996 yılında Philips İtalya’ya katılan Vincenzo Ventricelli, İtalya, Orta ve Doğu Avrupa ve Orta Doğu gibi farklı coğrafyalarda satış ve pazarlama alanında çeşitli görevlerde bulundu. Ventricelli, 2004 yılında Pazarlama Departmanında görev üstlenmek için Viyana’ya taşındı ve 2006 yılında Orta ve Doğu Avrupa Pazarlama Direktörü oldu. 2008 yılında Philips Tüketici Ürünleri Orta Doğu ve Afrika Pazarlama Direktörü olarak görevine Dubai’den devam etti. Ventricelli 2011 yılında Philips Tüketici Ürünleri Orta Doğu ve Türkiye Satış Direktörü, 2015 yılında ise Philips Kişisel Sağlık Orta Doğu ve Türkiye Pazar Lideri olarak atandı. Yaklaşık son 3 yıldır Philips Sağlık Sistemleri, Orta Doğu ve Türkiye Satış Lideri ve Pazarlama Bölümü Başkanı olarak görev yapan Vincenzo Ventricelli, bölgede güçlü bir ekip kurarak, Stratejik Müşteri Yönetimi yaklaşımının gelişmesine ve Sağlık Sistemlerinin çözüm odaklı dönüşümüne önemli katkılarda bulundu. Ventricelli, Bocconi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu.

 

Philips Orta Doğu ve Türkiye CEO'su Vincenzo Ventricelli:20 yılı aşkın süredir Philips'te görev alarak, şirketin gelişimine ve değişimine tanık olduğum için çok mutluyum. Philips'in dünyayı inovasyon yoluyla daha sağlıklı ve sürdürülebilir hale getirme vizyonu kapsamında, yeni rolümü üstlenmek için büyük heyecan duyuyorum. Şirket olarak ana hedefimiz, 2030 yılına kadar yılda 3 milyar insanın hayatını iyileştirmek. Bu doğrultuda kendimi bu hedefimize ulaşmak için bölgemizde müşterilerimiz ve iş ortaklarımızla birlikte çalışarak, anlamlı ve yenilikçi çözümler üretmeye adadım. Amacım Philips olarak yerel sağlık sistemlerine değer sağlamak, aynı zamanda şirketimizin stratejik hedeflerini ve bölgedeki büyümesini devam ettirmek için projeler gerçekleştirmek" dedi.

 

Vincenzo Ventricelli’nin görevi devraldığı Özlem Fidancı, 1998 yılında Philips’e katıldı.  Singapur ve Türkiye’de yürüttüğü ticari ve pazarlama rollerinden sonra Fidancı, 2011 yılında  Philips Tüketici Ürünleri, Orta  Doğu, Türkiye ve Afrika (META) Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü olarak atandı. Özlem Fidancı, Şubat 2015 itibarıyla, Philips Sağlık Sistemleri Orta Doğu & Türkiye (MET) Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü olarak atandı. Yaklaşık son 3 yıldır Philips Orta Doğu ve Türkiye CEO’su olarak görev yapan Fidancı, 16 ülkeyi kapsayan bölgeden sorumluydu..Özlem  Fidancı, 1 Eylül tarihi itibariyle Ev Aletleri İş Birimi Global Pazarlar Başkanı olarak atandı.

 

Philips, Ev Aletleri İş Biriminin (elektrikli süpürgeler, ütü, mutfak aletleri, kahve makineleri) 2021 Temmuz ayı itibariyle ayrı bir şirket halinde faaliyetine devam edeceğini duyurmuştu.

20 yılı aşkın süredir Philips'te görev alarak, şirketin gelişimine ve değişimine tanık olduğum için çok mutluyum. Philips'in dünyayı inovasyon yoluyla daha sağlıklı ve sürdürülebilir hale getirme vizyonu kapsamında, yeni rolümü üstlenmek için büyük heyecan duyuyorum. Şirket olarak ana hedefimiz, 2030 yılına kadar yılda 3 milyar insanın hayatını iyileştirmek. Bu doğrultuda kendimi bu hedefimize ulaşmak için bölgemizde müşterilerimiz ve iş ortaklarımızla birlikte çalışarak, anlamlı ve yenilikçi çözümler üretmeye adadım. Amacım Philips olarak yerel sağlık sistemlerine değer sağlamak, aynı zamanda şirketimizin stratejik hedeflerini ve bölgedeki büyümesini devam ettirmek için projeler gerçekleştirmek" dedi.

Vincenzo Ventricelli

Philips Orta Doğu ve Türkiye CEO'su

Royal Philips Hakkında

Royal Philips (NYSE: PHG, AEX: PHIA), insanların yaşamlarını iyileştirmeye kendini adamış, sağlıklı yaşam ve korunmadan teşhis, tedavi ve evde bakıma kadar her alanda sağlık döngüsünden daha etkili sonuçlar elde etmeye odaklanan lider bir sağlık teknolojileri şirketidir. Philips entegre çözümler sunmak için ileri teknolojiden, klinik sonuçlardan ve tüketici iç görülerinden faydalanır. Philips, tanısal görüntüleme, görüntüleme odaklı terapi, hasta görüntüleme ve sağlık bilişiminin yanı sıra sağlıklı yaşam ve evde bakım alanlarında pazar lideridir. Genel Merkezi Hollanda’da bulunan ve 100’ü aşkın ülkedeki satış ve hizmetleriyle yaklaşık 80 bin kişiyi istihdam eden Philips, sağlık teknolojileri alanında 2019 yılında 19,5 milyar avro satış geliri elde etmiştir. Ayrıntılı bilgi için: www.philips.com/newscenter sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Daha Fazla BilgiDaha Az Bilgi

Konular

Kişiler

Rengin Erdinc new

Rengin Erdinç

Marka ve İletişim Direktörü

Bersay İletişim Danışmanlığı

Gamze Özbek
gamze.ozbek@bersay.com.tr
Tel: 0212 337 52 62

Medya

Sosyal medyada paylaşın

You are about to visit a Philips global content page

Continue

Sitemiz Microsoft Edge, Google Chrome veya Firefox'un en son sürümüyle en iyi şekilde görüntülenebilir.