starting treatment mh

Daha mutlu ve sağlıklı bir hayata başlayın.

Uyku apnesi tanısı mı konuldu? Tedaviye harika bir başlangıç yapmak ve motivasyonunuzu korumak için ihtiyaç duyduğunuz tüm bilgiler burada.

 

Request your sleep apnea information kit
Request your sleep apnea information kit
Request your sleep apnea information kit

*

Contact information

* This field is mandatory
*
*
*
*
*
*
*
*
*
By specifying your reason for contact we will be able to provide you with a better service.
We work with partners and distributors who may contact you about this Philips product on our behalf.
*
*
*

Final CEE consent

CPAP cihazlarını ve maskelerini anlamak


CPAP (Sürekli Pozitif Havayolu Basıncı) tedavisi, uyku sırasında havayolunuzu açık tutmak için bir devre ardından yüz maskesi aracılığı ile hastanın soluk yoluna hava akımı gönderen bir cihaz yardımı ile yapılır.


Başlangıçta alışmak zor gelebilir ancak uyku tedavisine uyum sağlamak daha iyi uyumanıza ve daha sağlıklı bir hayat sürdürmenize yardımcı olacaktır.


CPAP cihaz seçeneklerini görüntüleyin

Uyku apnesi bilgilendirme broşürü

Uyku apnesi bilgilendirme broşürünü indirin.

Maskeler
 

Bireysel ihtiyaçlarınıza uygun farklı konforlu maskeler mevcuttur. Maske, gece nasıl nefes aldığınıza bağlı olarak sadece burnunuzu yada yüzünüzü kaplayacaktır. Maskeyi takarak doğal bir şekilde nefes alabilirsiniz.

Burun yastıkçıkları
 

Burun yastıkçıkları, maskenin rahat bir şekilde kullanılabilmesini ve tedavi cihazından gelen havanın hava yolunuzu açık tutabilmesi için sızdırmazlık sağlar.

Başlık
 

Başlık uyku sırasında maskenizin sabit kalmasını sağlar. Hiçbir zaman aşırı sıkılmamalıdır. Aksi takdirde, ekipmanınız zarar görebilir ve tedavinizin etkinliği azalabilir.
CPAP maskesi nasıl seçilir

Tedavi Cihazları

 

Birkaç farklı tip tedavi makinesi mevcuttur fakat en yaygın olanı Sürekli Pozitif Havayolu Basıncı (CPAP) cihazıdır. Uyku sırasında havayolunuzun açık kalması için boğazınıza sabit bir basınçlı hava akışı gönderir.

Görüntüleme ayarları
 

CPAP cihazları, doktorunuzun hava basıncını ayarlamasına imkan veren farklı ayarlara sahiptir. Her zaman doktorunuzun belirlediği ayarı kullanmalısınız.

Devre (Hortum)
 

Devre, CPAP cihazından çıkan havayı maskeye iletir. Devreyi uyku sırasında ezilmeyecek bir konuma yerleştirmeniz önemlidir. Devreyi karyola başlığının üzerinden ya da içinden geçirmeye çalışın.

Filtreler

Filtreler, yalnızca temiz hava solumanızı sağlarlar. Bazı makinelerin tek bir filtresi varken, diğerlerinin ilave bir ultra ince filtresi mevcuttur.

Hava akımı


CPAP cihazı havayı, önce devreye, ardından maske aracılığıyla havayolunuza iter. Bu sayede havayolunuzun tıkanması ve uyku apnesinin meydana gelmesi önlenir.
CPAP cihazı nasıl seçilir

CPAP ekipman seçenekleri

 

Size en uygun seçeneği bulmak için Philips Respironics ürünlerini inceleyin

Ekipman bakımı


Philips Respironics tedavi ekipmanınızın bakımını nasıl yapacağınızı öğrenin

Tedaviye yeni başlayan hastalar için faydalı ipuçları

 

Tedaviye yeni başlayanlar için faydalı ipuçlarını bulun