starting treatment mh

Daha mutlu ve sağlıklı bir hayata başlayın.

Uyku apnesi tanısı mı konuldu? Tedaviye harika bir başlangıç yapmak ve motivasyonunuzu korumak için ihtiyaç duyduğunuz tüm bilgiler burada.

 

Request your sleep apnea information kit
Request your sleep apnea information kit
Request your sleep apnea information kit

We are always interested in engaging with you.

Let us know how we can help.

1
Select your area of interest
2
Contact details

Maskeler
 

Bireysel ihtiyaçlarınıza uygun farklı konforlu maskeler mevcuttur. Maske, gece nasıl nefes aldığınıza bağlı olarak sadece burnunuzu yada yüzünüzü kaplayacaktır. Maskeyi takarak doğal bir şekilde nefes alabilirsiniz.

Burun yastıkçıkları
 

Burun yastıkçıkları, maskenin rahat bir şekilde kullanılabilmesini ve tedavi cihazından gelen havanın hava yolunuzu açık tutabilmesi için sızdırmazlık sağlar.

Başlık
 

Başlık uyku sırasında maskenizin sabit kalmasını sağlar. Hiçbir zaman aşırı sıkılmamalıdır. Aksi takdirde, ekipmanınız zarar görebilir ve tedavinizin etkinliği azalabilir.

Tedavi Cihazları

 

Birkaç farklı tip tedavi makinesi mevcuttur fakat en yaygın olanı Sürekli Pozitif Havayolu Basıncı (CPAP) cihazıdır. Uyku sırasında havayolunuzun açık kalması için boğazınıza sabit bir basınçlı hava akışı gönderir.

Görüntüleme ayarları
 

CPAP cihazları, doktorunuzun hava basıncını ayarlamasına imkan veren farklı ayarlara sahiptir. Her zaman doktorunuzun belirlediği ayarı kullanmalısınız.

Devre (Hortum)
 

Devre, CPAP cihazından çıkan havayı maskeye iletir. Devreyi uyku sırasında ezilmeyecek bir konuma yerleştirmeniz önemlidir. Devreyi karyola başlığının üzerinden ya da içinden geçirmeye çalışın.

Filtreler

Filtreler, yalnızca temiz hava solumanızı sağlarlar. Bazı makinelerin tek bir filtresi varken, diğerlerinin ilave bir ultra ince filtresi mevcuttur.

Hava akımı


CPAP cihazı havayı, önce devreye, ardından maske aracılığıyla havayolunuza iter. Bu sayede havayolunuzun tıkanması ve uyku apnesinin meydana gelmesi önlenir.

You are about to visit a Philips global content page

Continue

You are about to visit a Philips global content page

Continue

Sitemiz Microsoft Edge, Google Chrome veya Firefox'un en son sürümüyle en iyi şekilde görüntülenebilir.