Haber merkezi | Türkiye

Mar 17, 2022

Philips Sonicare ile Dünya Ağız Sağlığı Günü’nde Sağlıklı Bir Gülümseme


Her yıl, 20 Mart Dünya Ağız Sağlığı Günü Dünya Diş Hekimleri Birliği tarafından ağız ve diş hastalıkları konusunda farkındalığı arttırmak amacıyla kutlanıyor. Philips Sonicare tüketicileri ağız ve diş sağlığı konusunda kendi sağlıklarını kontrol altına almaları için teşvik ediyor.

Sağlıklı bir hayat ağız ve diş sağlığı ile başlıyor. Bunun için sağlıklı bir ağız, kalp hastalığı ve diyabet gibi hastalıklara yakalanma riskini azaltıyor. Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre tüm dünyada yaklaşık üç buçuk milyar insan, diş çürümesi ve diş eti hastalığı gibi doğru ağız bakımı ile önlenebilecek hastalıklar ile karşı karşıya kalıyor. Diğer hastalıklarda olduğu gibi ağız ve diş sağlığı hastalıklarında da erken tanı koyulması büyük önem taşıyor.

Ağız hastalıkları, ülkemizde toplumun büyük bir kısmını doğrudan ilgilendiren en önemli sağlık problemlerinden birisi. IPSOS iş birliği ile 2021 yılında üçüncüsünü gerçekleştirdiğimiz Türkiye Sağlık Trendleri Araştırma’mızda da hemen hemen herkesin diş sağlığı ile ilgili bir sorunu olmasına rağmen, toplumun %37’sinin son bir sene içinde diş doktoruna gitmediğini gördük.  Diş sağlığının genel sağlık durumu ile ilişkili olduğunu düşünenlerin oranı ise %80. Ancak konu kalp sağlığı olduğunda toplumun %42’si diş sağlığı ve kalp sağlığı arasında bir ilişki olmadığı görüşünde. Biz de Philips olarak ağız sağlığı konusunda farkındalık yaratmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

Hatice Vanlıoğlu

Philips Kişisel Sağlık Ürünleri Türkiye Pazarlama Lideri

kahoot

Sağlıklı ağız ve diş sağlığı öz güveni artırıyor

Estetik açıdan olduğu kadar sağlık için de önemli olan dişlerdeki şekil bozuklukları, lekelenmeler, eksiklikler ve çürükler sosyal hayatı da olumsuz etkiliyor. Kişinin güzel bir gülüşe sahip olmasında diş yapısının düzgün, dişlerin lekesiz ve diş etleri ile uyumlu olması büyük rol oynuyor. Bu da kişinin öz güvenini arttırıyor. Bu noktaya paralel olarak Türkiye Sağlık Trendleri Araştırması’na göre toplumun yüzde 53’ü bakımsız olduğunda kendini sağlıksız hissettiğini dile getirdi. Araştırma sonuçları sağlıklı bir ağza sahip olmanın daha öz güvenli olmaya yardımcı olabileceğini gösteriyor.

2-sonicare-fircalar

Doğru ağız ve diş sağlığı bakımı için Philips Sonicare

Philips kişilerin daha sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürdürmek için kendi sağlıklarının kontrolünü ele almalarına teşvik ediyor. Kişisel sağlık çözümleri konusunda hassasiyet ve farkındalık genel sağlık kadar ağız ve diş sağlığında da görülüyor. Philips Sonicare Diamond Clean elektrikli diş fırçası, ağız sağlığı için derin temizlik ve hassas mod gibi 5 opsiyon arasından seçim imkânı sunuyor. Diamond Clean fırça başlığının optimum temizleme performansı sayesinde diş eti sağlığı 2 haftada iyileşiyor. Adaptive Clean fırça başlığı, normal diş fırçasına göre diş etlerinin 2 kat daha sağlıklı olmasını sağlıyor. Philips Sonicare Diş Arası Temizleyicisi yalnızca 60 saniyede tam bir temizlik sunuyor. Philips Sonicare Diş Arası Temizleyicisi bakterileri ve yiyecek artıklarını diş eti çizgisinden ve dişlerin arasından uzaklaştırıyor, tedavi edilen alanlardaki plağın %99,9'unu zahmetsizce gideriyor.

ohc-oslo

Etkili ağız bakımı için tavsiyeler

Dişlerin arasında bulunan dar alanlara ulaşmak için bol su içilmesi ve günde en az bir kez diş arası temizleyicisi kullanılması gerekiyor. Lahana, ıspanak ve pazı gibi yapraklı sebzeler, A ve B vitaminlerinden zengin olduğu için diş minesini güçlendirmeye ve çürükleri önlemeye yardımcı oluyor. Dil temizliği de ağız bakımının önemli adımlarından. Dilin temizliği diş etlerinde plak oluşumuna neden olan bakterileri yok ediyor. Gece oluşan bakterileri yok etmek ve yemekten önce dişleri korumak için dişlerin kahvaltıdan önce fırçalanması öneriliyor.

Royal Philips Hakkında

Royal Philips (NYSE: PHG, AEX: PHIA), insanların yaşamlarını iyileştirmeye kendini adamış, sağlıklı yaşam ve korunmadan teşhis, tedavi ve evde bakıma kadar her alanda sağlık döngüsünden daha etkili sonuçlar elde etmeye odaklanan lider bir sağlık teknolojileri şirketidir. Philips entegre çözümler sunmak için ileri teknolojiden, klinik sonuçlardan ve tüketici iç görülerinden faydalanır. Philips, tanısal görüntüleme, görüntüleme odaklı terapi, hasta görüntüleme ve sağlık bilişiminin yanı sıra sağlıklı yaşam ve evde bakım alanlarında pazar lideridir. Genel Merkezi Hollanda’da bulunan ve 100’ü aşkın ülkedeki satış ve hizmetleriyle yaklaşık 78.000 kişiyi istihdam eden Philips, 2021 yılında 17.2 milyar avro satış geliri elde etmiştir. Ayrıntılı bilgi için: www.philips.com/newscenter sitesini ziyaret edebilirsiniz. 

Daha Fazla BilgiDaha Az Bilgi

Konular

Kişiler

Rengin Erdinc new

Rengin Erdinç

Marka ve İletişim Direktörü

You are about to visit a Philips global content page

Continue

Melike Ayla

Bersay İletişim Danışmanlığı 

melike.ayla@bersay.com.tr 

Medya

Sosyal medyada paylaşın

You are about to visit a Philips global content page

Continue

Sitemiz Microsoft Edge, Google Chrome veya Firefox'un en son sürümüyle en iyi şekilde görüntülenebilir.