Haber merkezi | Türkiye

Nis 13, 2023

Philips Vakfı ve Philips, ihtiyaç duyulan tıbbi cihazları afet bölgelerine ulaştırdı

 

  • Philips Vakfı ve Philips, kamu ve sivil toplum kuruluşlarıyla iş birliği gerçekleştirerek, depremden etkilenen bölgelerde kritik sağlık ihtiyaçlarının sağlanması için 5 adet her biri 3 problu mobil ultrason cihazı, 20.000 adete yakın Philips Avent anne ve bebek bakım ürünlerini afet bölgelerine ulaştırdı.
  • 100 adet yoğun bakım hasta monitörü de deprem bölgesine önümüzdeki günlerde teslim edilecek.

İstanbul, Türkiye – 6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin yol açtığı yıkımın ardından, Philips Vakfı ve Philips, kamu ve sivil toplum kuruluşlarıyla beraber, depremlerden etkilenen bölgelere tıbbi cihaz desteği sağlamak için başladığı çalışmalarına devam ediyor. Sağlık çalışanlarının ihtiyaçlarının ve bölgedeki halkın kaliteli sağlık hizmetlerine erişiminin sağlanması adına tıbbi cihazların ulaştırılması kritik önem taşıyor.


Sahadaki doktorlar tarafından bildirilen acil tanı ve teşhis ihtiyacına yanıt olarak Philips Vakfı, Türkiye Acil Tıp Derneği'ne 5 adet her biri 3 problu mobil ultrason cihazı ulaştırdı. Taşınabilir ultrasonlar, mobil nitelikleri itibari ile yerinde tanı ve anında teşhis imkanı sağlamaktadır. 

Philips’te kalplerimiz deprem felaketinden etkilenen vatandaşlarımızla birlikte. Hayatları yeniden inşa etmeye başladığımız bu zorlu süreçte; bölgeye ve vatandaşlarımıza desteğimizi sürdüreceğiz."

Gamze Arbak

Philips Türkiye Genel Müdürü

Hastaların tedavi süreçlerinde kullanılan, klinik takip ve karar destekte kritik önem taşıyan 100 adet yoğun bakım hasta monitörü de deprem bölgesinde yer alan devlet hastanelerine dağıtılmak üzere  ilgili kurum ve kuruluşlara önümüzdeki günlerde teslim edilecek. Philips ayrıca, yeni doğan ve bebeklerin bakımı için gerekli 20.000 adete yakın Philips Avent anne-bebek bakım ürünlerini AFAD koordinasyonu ile depremden etkilenen bölgelere ve bölgede kurulan sahra hastanelerine ulaştırdı.


Tıbbi cihaz ve anne-bebek ürünlerine ilişkin yardımların yanısıra Philips Vakfı, Türkiye’de depremden etkilenen vatandaşlara destek olmak amacıyla tüm dünyadan Philips çalışanlarının bağışta bulundukları bir acil durum bağış kampanyası da başlattı. Philips, çalışanlarından gelen tüm bağışlar ile aynı oranda ek bağış yaparak, toplanan bağış miktarını ikiye katladı. Toplanan bağış, deprem bölgesindeki sağlık hizmetleri ihtiyaçlarının giderilmesi amacıyla kullanılacak. 

Hastanelerin ve sağlık merkezlerinin de büyük hasara uğradığı depremler sonucunda bölgedeki vatandaşlarımız acil tıbbi müdahaleye ihtiyaç duydu. Böyle kritik bir zamanda sorumluluk alan, tedarik ettiği tıbbi cihazlar ve ekipmanlar ile yaraların bir nebze de olsa sarılmasına yardımcı olan, sağlık profesyonellerini her zaman destekleyen Philips Vakfı ve Philips’e teşekkürlerimizi sunuyoruz."

Prof. Dr. Serkan Yılmaz

Türkiye Acil Tıp Derneği Başkanı

Philips Vakfı olarak, Türkiye'de meydana gelen depremde hayatları derinden etkilenen insanların yanındayız. Tıbbi destek sağlamak için çalışmalarımızı yürüttük. Yaraların tespit edilmesini ve hayati risk taşıyan hastaların durumunun takip edilmesini sağlayan tıbbi cihazları temin etmeye odaklanarak, bölgedeki kritik ihtiyaçları anlayıp bölgede çalışan sağlık ve yardım kuruluşlarını desteklemeye devam edeceğiz."

Margot Cooijmans

Philips Vakfı Direktörü

Royal Philips Hakkında

Royal Philips (NYSE: PHG, AEX: PHIA), insanların sağlığını ve esenliğini anlamlı inovasyonlar yoluyla iyileştirmeye odaklanan lider bir sağlık teknolojileri şirketidir. Philips'in hasta ve insan merkezli inovasyon anlayışı, tüketiciler için kişisel sağlık çözümleri ve sağlık hizmeti sağlayıcıları ile bu kuruluşların hastanede ve ev ortamında tedavi görmekte olan hastaları için profesyonel sağlık çözümleri sunmak üzere ileri teknolojiden, klinik sonuçlardan ve tüketici iç görülerinden faydalanır. Hollanda merkezli şirket, tanısal görüntüleme, ultrason, görüntüleme odaklı terapi, hasta görüntüleme ve kurumsal bilişim alanlarında olduğu kadar kişisel sağlık alanında da lider konumdadır. Genel Merkezi Hollanda’da bulunan ve 100’ü aşkın ülkedeki satış ve hizmetleriyle yaklaşık 77.000 kişiyi istihdam eden Philips, 2022 yılında 17.8 milyar avro satış geliri elde etmiştir. Ayrıntılı bilgi için: www.philips.com/newscenter sitesini ziyaret edebilirsiniz. 

Daha Fazla BilgiDaha Az Bilgi

Philips Vakfı Hakkında

Philips Vakfı, dünyada dezavantajlı topluluklar için kaliteli sağlık hizmetlerine erişim sağlama misyonuyla 2014 yılında kurulmuş, kâr amacı gütmeyen tescilli bir kuruluştur. Philips Vakfı, Philips uzmanlığını, yenilikçi ürünlerini ve çözümlerini kullanarak, dünyanın dört bir yanındaki ortaklarla iş birliği yapıyor ve ihtiyaç duyan topluluklarda erişebilir sağlık hizmetlerinin oluşmasına yardımcı oluyor. Ayrıca, yerel ekosistemde yenilikçi sosyal girişimcilerle iş birliği yapan Philips Vakfı, 2030 yılına kadar yılda 100 milyon kişinin sağlık hizmetlerine erişimini artırmayı hedeflemektedir. Daha fazla bilgi için www.philips-foundation.com adresini ziyaret edebilirsiniz. 

Daha Fazla BilgiDaha Az Bilgi

Konular

Kişiler

Rengin Erdinc new

Rengin Erdinç

Marka ve İletişim Direktörü

You are about to visit a Philips global content page

Continue

Gamze Özbek

Bersay İletişim Danışmanlığı

You are about to visit a Philips global content page

Continue

Medya

Sosyal medyada paylaşın

You are about to visit a Philips global content page

Continue

Sitemiz Microsoft Edge, Google Chrome veya Firefox'un en son sürümüyle en iyi şekilde görüntülenebilir.