Haber merkezi | Türkiye

Eki 10, 2022

Philips, Emzirme Haftası için 25 Ülkede Annelerin Emzirme Tercihlerini Araştırdı


Ebeveynler ve bebekleri için yenilikçi çözümler sunan Philips Avent, Dünya Emzirme Haftası Araştırması ile emzirme ve anne sütünün önemine dikkat çekti.  

Anne karnından başlayarak, bireylerin yaşamları boyunca daha sağlıklı ve kaliteli bir hayat sürdürebilmelerini hedefleyen Philips, Dünya Emzirme Haftası öncesinde, 25 ülkede 6 bin anne ile emzirme deneyimleri hakkında global bir araştırma yaptı.

 

Global Emzirme Araştırmasına göre, dünya genelinde annelerin yaklaşık üçte ikisi, ‘normal’ olarak kabul edilirse toplum içinde daha rahat ve güvenli bir his ile bebeklerini emzirebileceklerini vurguladı. Toplum içinde emzirmeye sıcak bakmayan annelerin yüzde 52’si ise bu kararı almalarındaki en önemli etkenin ‘Tanımadıkları kişilerin yanında emzirmekten rahatsızlık duyma ve tereddüt yaşama’ olduğunu belirtti.

Türkiye’de 240 annenin katıldığı araştırmada dikkat çeken sonuçlar 

 

Türkiye’den araştırmaya katılan annelerin yüzde 49’u, toplum içimde emzirmenin kendileri için uygun olmadığını belirtirken, yüzde 30’u toplum içinde emzirmeye sıcak baktığını bildirdi. Ülkemizdeki annelerin yüzde 21’i ise buna henüz emin olmadığını dile getirdi.


Toplum içinde emzirmeyi uygun bulmayan 169 annenin yüzde 50’si, ‘Halka açık yerlerde emzirmeyi uygunsuz buluyorum’, yüzde 43’ü ‘Emzirme kendime sakladığım özel bir konu’, yüzde 33’ü ise ‘Tanımadığım insanların yanında emzirmek beni rahatsız ediyor/utandırıyor’ dedi.


‘Bebeğinizi toplum içinde emzirmenizde sizi motive eden şeyler nelerdir?’ sorusuna Türkiye’de toplum içinde emzirmeye sıcak bakan annelerin yüzde 75’i ‘Bebeğimi ihtiyaç duyduğu anda beslemek istiyorum’, yüzde 64’ü ise ‘Emzirmenin doğal/normal olduğunu göstermek istiyorum’ yanıtlarını verdi.


‘Toplum içinde emzirmek konusunda sizi kendinizden emin ve rahat hissettirecek olan şey nedir?’ sorusuna Türkiye’de araştırmaya katılan annelerin yüzde 46’sı, ‘Bebeklerin toplum içinde emzirilmesi normal kabul edilirse’ yanıtını verirken, yüzde 32’si eşlerinden destek görmeleri halinde toplum içinde emzirebileceklerini belirtti.

 

“Ebeveynleri desteklemek ve hayatlarını kolaylaştırmayı hedefliyoruz”

Yapmış olduğumuz Global Emzirme Araştırması, bize sağlıklı gelecek nesillerin yetiştirilmesi için anne sütü ve sürdürülebilir emzirmenin önemini bir kez daha gösterdi. Anne sütü, bebeğin hem sağlık hem de psikolojik gelişimini etkilerken, bebekle anne arasında olan güven duygusunun ve bağın da geliştirilmesine yardımcı oluyor. Annelerin bebeklerini emzirmeye devam etmeleri için ihtiyaçları olan desteği sağlayarak, emzirme yolculuklarında inovatif ve hayatlarını kolaylaştıran ürünlerimizle yanlarında yer alıyoruz. Ayrıca yaptığımız sosyal sorumluluk projelerimizle de anneleri emzirme yolcuklarında destekliyoruz. 2015 yılında başlattığımız “Süt Saatim Projesi” ile de 240 şirkette süt odaları kurarak, 30 binin üzerinde anneye ulaştık” dedi.

Hatice Vanlıoğlu

Philips Kişisel Sağlık Orta Doğu, Türkiye ve Afrika Pazarlama Direktörü

Philips Avent Elektrikli Göğüs Pompası sayesinde rahat bir emzirme deneyimi

 

Annelerin daha rahat bir emzirme deneyimi yaşaması için geliştirilen Philips Avent Elektrikli Göğüs Pompası, kolay taşınabilir tasarımı ile de özgürlük sağlıyor. 8 farklı ayarıyla kişiselleştirilmiş bir deneyim sağlarken akıllı hafıza fonksiyonu ile ayarlarınızı aklında tutuyor. Bu sayede dilediğiniz yerde ve dilediğiniz zaman süt sağma olanağı sunuyor. Kapalı süt sağma sistemi tüp kullanmayı ortadan kaldırarak, az parça ile zamanda da tasarruf imkânı sunuyor.

Natural Biberon ile doğal emme etkisi

 

Philips Avent, doğal emme etkili ultra yumuşak biberon emziğine sahip Natural Biberon’u göğüs yapısına benzer olmasıyla doğal emme etkisi sağlıyor. Natural Biberon, esnek spiral tasarımlı geniş, göğüs şeklindeki biberon emziği ile konfor sağlarken bebekler için doğal kavrama etkisi sunuyor. Bu sayede anne sütü ve biberonla beslemeyi birleştirme sürecini kolaylaştırarak kusursuz bir emzirme deneyimi yaşatıyor.

Royal Philips Hakkında

Royal Philips (NYSE: PHG, AEX: PHIA), insanların yaşamlarını iyileştirmeye kendini adamış, sağlıklı yaşam ve korunmadan teşhis, tedavi ve evde bakıma kadar her alanda sağlık döngüsünden daha etkili sonuçlar elde etmeye odaklanan lider bir sağlık teknolojileri şirketidir. Philips entegre çözümler sunmak için ileri teknolojiden, klinik sonuçlardan ve tüketici iç görülerinden faydalanır. Philips, tanısal görüntüleme, görüntüleme odaklı terapi, hasta görüntüleme ve sağlık bilişiminin yanı sıra sağlıklı yaşam ve evde bakım alanlarında pazar lideridir. Genel Merkezi Hollanda’da bulunan ve 100’ü aşkın ülkedeki satış ve hizmetleriyle yaklaşık 79.000 kişiyi istihdam eden Philips, 2021 yılında 17.2 milyar avro satış geliri elde etmiştir. Ayrıntılı bilgi için: www.philips.com/newscenter sitesini ziyaret edebilirsiniz. 

Daha Fazla BilgiDaha Az Bilgi

Konular

Kişiler

Rengin Erdinc new

Rengin Erdinç

Marka ve İletişim Direktörü

You are about to visit a Philips global content page

Continue

Yağmur Uçar

Bersay İletişim Danışmanlığı 

yagmur.ucar@bersay.com.tr

You are about to visit a Philips global content page

Continue

Medya

Sosyal medyada paylaşın

You are about to visit a Philips global content page

Continue

Sitemiz Microsoft Edge, Google Chrome veya Firefox'un en son sürümüyle en iyi şekilde görüntülenebilir.