• Peşin fiyatına 9 taksit

 • Tüm siparişlerde kargo bedava!

 • 2 yıl garanti

1
0

Sepetim

Alışveriş sepetinizde ürün bulunmuyor.

  Tam olarak ihtiyacınız olan desteği alın
  Ürününüz için özel bir çözüm mü arıyorsunuz?

  Philips Satinelle Epilatörden sonra cildim tahriş oldu

  Epilasyon işlemi tüyleri kökünden alır. Philips Satinelle Epilatörünüzü kullandıktan sonra kaşıntı, kızarıklık veya gerginlik gibi bazı etkiler görmeniz, özellikle de hassas bir cildiniz varsa normaldir. Ayrıca cildinizde hafif bir şişkinlik olabilir veya yanma hissi yaşayabilirsiniz. Bu durum zamanla geçer ve endişelenmenize gerek yoktur.

  Bu yan etkileri önlemeye veya azaltmaya yardımcı olmak için aşağıdaki ipuçlarımızı deneyin. Cildinizdeki tahriş 3 günden uzun sürerse lütfen doktorunuza danışın.
  Play Pause

  Kendinize alışma süresi tanıyın

  Cildinize uygulamaya alışması için zaman tanıyın. Cildinizin gece boyunca dinlenebilmesi için yatmadan önce epilasyon yapmayı deneyin.

  Aynı bölgeye fazla uygulama yapmaktan kaçının. Aynı bölgeye tek seferde tekrar tekrar epilasyon yapmayın.

  Islak kullanımdan sonra cildinizi ovmak yerine kurulayın. 

  Kullanım sonrası bakım için alkolsüz aloe veralı bir krem veya losyon uygulayın. Soğutma özellikleri olduğundan güneş sonrası krem de kullanabilirsiniz. Koltuk altlarınızda alkolsüz deodorant kullanabilirsiniz.
   

  Temiz bir epilatör kullanın

  Her zaman kullanımdan önce epilatörünüzün başlığını kontrol ederek temiz olduğundan emin olun. Temiz değilse musluk suyunun altında temizleyin.

  Epilasyon disklerini temizlemek için el sabunu kullanabilirsiniz. Sonrasında suyla iyice duruladığınızdan emin olun. 

  Epilasyon başlığını cihazın gövde kısmına takmadan önce tamamen kurutun. Epilatör modelinizle ilgili ayrıntılı temizleme talimatları için kullanım kılavuzunuza başvurun.

  Ayrıca epilasyondan önce cildinizin temiz ve kuru olduğundan emin olun.

  Ürünlerimiz cilt dostudur. Kesme ünitesinin ve özellikle tıraş folyosunun hala sağlam olup olmadığını görmek için vücut bakım ürünlerini görsel olarak kontrol etmek iyi bir uygulamadır.

  Philips olarak dermatoloji alanında bir otorite değiliz ve özel kullanım konusunda tavsiye veremeyiz. Şüpheye düştüğünüz durumlarda, cildinizin durumunu gerçek hayatta değerlendirebilecek olan doktorunuza danışmanız daha doğrudur.
  Philips Epilatörü temizleme

  Cildinize önceden bakım yapın

  Epilasyon işlemini temiz ciltte yapmanızı öneririz. Epilasyondan önce duş alın. Epilasyon sırasında cildinizin tamamen kuru veya tamamen ıslak olduğundan emin olun. 

  Epilasyonun bir yan etkisi olarak deri altında uzayan tüylerle karşılaşabilirsiniz. Bunu önlemek için epilasyondan bir gün önce bir peeling losyonu ve epilatörünüzle birlikte verilen naylon peeling eldivenini (veya sert bir süngeri) kullanarak cildinizdeki ölü deriyi temizleyin. Bu uygulama, tüy foliküllerinin çevresindeki ölü deriyi temizler ve tüylerin alınmasını kolaylaştırır.

  Epilatörünüzle birlikte bir vücut peeling aparatı verildiyse bu aparatı da kullanabilirsiniz. 
  Philips Satinelle peeling fırçası

  Doğru tekniği kullanın

  Cildinizdeki tüylerin düzgün ve en az acıyla alınması için doğru epilasyon tekniğinin kullanılması önemlidir. Epilasyon sırasında disklerin tüyleri yakalamasını sağlamak için epilasyon başlığını cildiniz üzerinde yavaşça hareket ettirin. En iyi sonucu almak için cihazı tüylerin uzama yönünün tersine hareket ettirin ve başlığın cildinizle tam olarak temas ettiğinden emin olun.

  Boştaki elinizle cildinizi germeyi deneyin veya epilatörünüzle birlikte verilen cilt germe (verimlilik başlığı) aparatını kullanın. Cildiniz ne kadar gergin olursa epilatörün tüyleri çekmesi o kadar kolay olur.   
  Philips Satinelle Epilatör için verimli veya cilt esnetici başlık

  İzin verilen alanlarda kullanın

  Philips Satinelle Epilatör, bikini bölgesi, bacaklar, koltuk altları ve diz ve ayak bileği gibi ulaşılması zor bölgelerdeki tüylerin kökünden alınması için tasarlanmıştır. Bikini bölgesinde epilasyon yaparken dikkatli olun. Özel bölge için uygun değildir (dudakların iç ve dış kısmı). Epilatörünüzün güvenli kullanımıyla ilgili ayrıntılı talimatlar için lütfen kullanım kılavuzuna başvurun.

  Ürünü, yüzünüzün alt kısmına (çene, yanaklar ve dudağınızın üst kısmı) epilasyon yapmak için de kullanabilirsiniz. Bazı modeller, kaşlarınız arasındaki bölgeye epilasyon yapmak için de kullanılabilir. Epilatörü, yalnızca bu alana kolay bir şekilde sığıyorsa veya hassas bölge aparatı varsa bu bölgelerde kullanın. Aksi takdirde çok fazla tüy alabilirsiniz.
   

  Tüm vücudumda tıraş folyosu kullanmam güvenli midir?

  Vücudunuzda tıraş folyosu kullanımının ne kadar güvenli olduğunu merak ediyorsanız lütfen aşağıdaki bilgilere bakın.

  Tıraş folyolu tüm Philips ürünleri cilt dostudur. Philips dermatoloji alanında otorite değildir ve cilt, saç ve tırnak hakkında özel kullanım tavsiyeleri veremez.

  Tıraş folyosuyla gelen Philips ürünlerini kullanmadan önce, tıraş folyosunun hala sağlam olup olmadığını görmek için bakım cihazını görsel olarak kontrol etmek iyi bir uygulamadır. Hasar görmüş folyoları derhal web mağazamızdan veya bölgenizdeki Müşteri Destek Merkezi'nden değiştirin.  

  Tıraş folyosunu koltuk altı, kol, bacaklar ve kasık bölgesi gibi boynun altındaki vücut bölgelerinizde bulunan tüyleri düzeltmek ve tıraş etmek için kullanabilirsiniz. İstediğiniz sonuçları alamayacağınız ve cildiniz hasar görebileceği için yüzünüzde veya başınızda kullanmanızı önermiyoruz.

  Bazı ürünler, kasık bölgeniz gibi hassas bölgelerde kullanılmak üzere ek aparatlarla birlikte gelir. Bu aparatların kullanımı hakkında daha fazla bilgi edinmek için kullanıcı kılavuzunuza bakabilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Hala tıraş folyolu Philips cihazlarının kullanımıyla ilgili sorularınız varsa cildinizin bu tür bakım cihazlarına uygun olup olmadığını öğrenmek için lütfen doktorunuza veya sağlık hizmetleri profesyonelinize muayene olun.

  Sitemiz Microsoft Edge, Google Chrome veya Firefox'un en son sürümüyle en iyi şekilde görüntülenebilir.