1
Makale

Konforun bilimi: Rahat hissetmek neden daha fazla süt sağmanıza yardımcı olur?


Göğüs pompaları ve bakım

Size bir sır vereceğiz. Süt sağmak her zaman zor değildir. Hatta araştırmalar kendinizi ne kadar rahat hissederseniz o kadar fazla süt sağabileceğinizi gösteriyor.

Kamera arkası

Süt sağdığınızda arka planda neler olup bittiğiyle başlayalım. Tıpkı bebeğinizin emme hareketinde olduğu gibi göğüs pompası da vücudunuzda oksitosin (iyi hissetme hormonu) salgılanmasını tetikler. Ardından oksitosin hormonu vücudunuza süt vermeye başlaması için sinyal gönderir. Yani oksitosin seviyeniz ne kadar yüksekse süt vermeniz de o kadar kolay olur.

 

Daha fazla konfor, daha fazla anne sütü

Buradan konfor faktörüne geliyoruz. Rahatsız hissetmenin ötesinde stres, oksitosin üretimini engeller, bu nedenle süt vermek zorlaşır. Yani konfor, bir göğüs pompasında bulunması şart olmayan, daha kolay süt sağmanız için ise olmazsa olmaz bir özelliktir.

 

Göğüs pompalarımız konforunuz için tasarlanmıştır

Peki yeni bir annenin ne yapması gerekir? Süt sağmak için sessiz bir oda bulmak ve rahatlatıcı müzik dinlemek, kendinizi daha rahat hissetmenize yardımcı olabilir. Göğüs pompanızın konfor düşünülerek tasarlanmış olması da size yardımcı olacaktır.

 

Daha rahat hissetmenize yardımcı olmak için göğüs pompalarımızı süt sağarken dik oturabileceğiniz şekilde tasarladık. Böylece öne eğilmezken bile sütünüzün geleceğinden emin olabilirsiniz. Göğüs kapaklarını da ilk soğuk hissi önlemek için cilde sıcak ve yumuşak bir his veren malzemeden tasarladık. Çünkü bize göre konfor, her şeydir.

 

Göğüs pompaları hakkında daha fazla bilgi edinmek mi istiyorsunuz? Seriyi keşfetmek için buraya tıklayın.

Bu konu hakkında daha fazlasını okuyun

Ebeveynlik. Bunun bir kılavuzu olmasa da destek ekibi yardıma hazır

Doğrudan gelen kutunuza gönderilen ücretsiz, kişiselleştirilmiş tavsiyeler ve indirimler almak ister misiniz?
Posta simgesi