1
Makale

Mükemmel eşleşme: Bebeğinizin gelişimini destekleyecek en iyi damlatmaz bardağı bulun


Damlatmaz çocuk bardakları

Yeni bir beceri edinirken süreci biraz aşamalı hale getirmek faydalı olabilir. Bebeğinizin biberondan damlatmaz bardağa geçişine yardımcı olmak için tam da bunu yaptık. Bebeğinizin biberondan damlatmaz bardağa geçişte yaşayacağı dört aşamayı ve şu an bebeğinize en uygun olanı keşfetmek için bu kılavuzdan faydalanın.

Büyük resim

Genellikle bebeklerin biberondan bardağa geçişleri 4. aydan başlayarak yaklaşık 15 ay sürer. Damlatmaz bardaklarımızın her birini yaş göstergesiyle etiketledik ancak bu göstergeler her bebek için geçerli olmayabilir. Her bebeğin kendi öğrenme hızı vardır.

 

Bebeğiniz gelişsin
Bebeğinizin bir yetişkin gibi içmeyi öğrenmesi için oral motor becerilerinin ve göz el koordinasyonunun gelişmesi gerekir.

 

Her biri sırayla olmak üzere bunları bebeğinize şu şekilde kazandırıyoruz:

 

1. Adım: Kulpla içmeyi öğrenme

Bebeğinize damlatmaz bardağı tutmayı öğreterek süreci başlatın. Biberon kullanmaya devam ederken Eğitici Bardağımızı kullanarak bebeğinizin bunu yapmasını kolaylaştırabilirsiniz: Bebeğiniz her zamanki emzikten içerken yumuşak, kavraması kolay kulpları tutar.

En iyi damlatmaz bardak: Eğitici Bardak

4 aydan büyük, destekle oturabilen bebekler için ideal

 

2. Adım: Uçlu bardaktan içmeyi öğrenme

Bebeğiniz katı gıdalara başlarken yeni bir beceri edinerek uçlu bardaktan içmesine yardımcı olabilirsiniz. Uçlu bardak, sıvıyı çekmek için daha fazla beceri gerektirir. Aynı zamanda bebeğinizin emmeden genellikle 6. ay civarında gelişen emerek içme hareketine geçmesini de destekler. Bu ilk yudumları desteklemek için esnek ve damaklar için yumuşak bir bardak ucu geliştirdik. Bebeğiniz dişlerini kullanmaya başladığında sert, ısırmaya dayanıklı bir uca geçebilirsiniz.

En iyi damlatmaz bardak: Uçlu bardak

6 aydan büyük, mama sandalyesinde oturabilen bebekler için ideal

 

3. Adım: Pipetli bardaktan içmeyi öğrenme

Sırada pipetli bardaktan içmeyi öğrenme var. Bebeğiniz uçlu bardaktan içmeyi öğrendiğine göre buna doğal biçimde geçebilir. Pipetli bardaktan içmek, bebeğinizin daha iyi oral motor beceriler geliştirmesine yardımcı olur ve hayatı boyunca sahip olacağı bir yetişkin becerisidir.

En iyi damlatmaz bardak: Pipetli bardak

9 aydan büyük, emekleyen bebekler için ideal

 

4. Adım: Bardak ağzından içmeyi öğrenme

Sonunda gerçek bir yetişkin gibi bardak ağzından içmenin zamanı geldi. Endişelenmeyin, bu adım düşündüğünüz kadar zor değil! Alıştırma Bardağımızın akıtmaz bardak ucu, yalnızca bebeğiniz dudağını bardak ağzına bastırdığında etkinleşir.

En iyi damlatmaz bardak: Alıştırma bardağı

9 aydan büyük, emekleyen bebekler için ideal

 

Bebeğinizin gelişimini destekleyecek en iyi damlatmaz bardağı seçme

Bebeğinizin gelişimine uygun bir damlatmaz bardak bulmak için başlangıç noktası olarak yaş göstergelerini kullanın. Bunun katı bir kuralının olmadığını da unutmayın. Bebeğiniz henüz kendi başına rahatça dik oturamıyor veya bardağın kulpunu tutabilmek için biraz daha zamana ihtiyaç duyuyor olabilir. Önemli olan, gelişimini destekleyen ve bir sonraki aşamaya geçmesine yardımcı olan bir bardak seçmektir.

 

Kullanışlı

Çok fazla bardak olduğunu düşünüyorsanız tekrar düşünün. Philips Avent damlatmaz bardaklar, bardak uçları ve üstleri değiştirerek birbiriyle kullanılabilir. Bu sayede aynı ucu birden fazla bardakta kullanabilir veya biberona takabilirsiniz. Kullanışlı değil mi?

 

Bebeğinizin biberonunun veya uçlu bardağının ucunu ya da üst kısmını 3 ayda bir değiştirmenizi öneriyoruz.

 

Bebekler için damlatmaz bardaklarımız hakkında daha fazla bilgi edinmek mi istiyorsunuz? Seriyi keşfetmek için buraya tıklayın.

Bu konu hakkında daha fazlasını okuyun

Ebeveynlik. Bunun bir kılavuzu olmasa da destek ekibi yardıma hazır

Doğrudan gelen kutunuza gönderilen ücretsiz, kişiselleştirilmiş tavsiyeler ve indirimler almak ister misiniz?
Posta simgesi