Consumer
Ürünler

  SSS

    LED ampuller hakkında daha fazla bilgi edinmek mi istiyorsunuz? En fazla sorulan beş SSS ile öğrenin.    

1. Halojen lamba nedir?

 

Halojen bir enkandesan ampul türüdür. Evinizde kullanabileceğiniz normal bir enkandesan gibi bir tungsten filamana sahiptir, ancak ampul halojen gazla, genellikle brom veya iyot ile doludur. Halojen bir ışık kaynağı, ampulü çoğu uygulama için ideal hale getiren olağanüstü bir renksel geriverime sahip keskin bir beyaz ışık sağlar.
 

2. Halojen lambanın avantajları nelerdir?

 

Halojen ampuller birçok avantaja sahiptir:

 

- Mükemmel renksel geriverime (Ra=100) sahip yüksek kaliteli ışık
- Tamamen karartılabilir

- Halojen ışık çevre dostudur ve parıltılı ışık etkisiyle öne çıkar
- Philips Halojen lambalar büyük bir şekil ve boyut çeşitliliğine sahiptir ve geniş bir aydınlatma armatürü ve uygulama yelpazesine uyacak şekilde tasarlanmıştır
- Geleneksel bir enkandesandan daha uzun ömür
- Isınma süresi yok, Philips halojen ampuller anında ışık verir
 

3. Tüm halojen lambalar karartılabilir mi?

 

Halojen lambalar, en uygun performansı sağlamak için çok yüksek sıcaklıklarda çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Nominal voltların %60'ının üzerinde karartma yapılabilir. Lambalar kapatılmadan önce bir dakika boyunca tam parlaklığa geri dönülmesi önerilir.

4. Halojen ampul enkandesandan neden daha uzun ömürlüdür?

 

Halojen ampuller geleneksel enkandesan ampullerden iki ila beş kat daha uzun ömürlüdür. Bunun nedeni halojen rejeneratif döngü sürecidir. Halojen gaz buharlaştırılan tungsten parçacıkların lamba duvarı yerine yeniden filamanın üzerinde birikmesine yardımcı olur. Bu, filamanın kırılmasını geciktirir ve lambanın ömrünün uzamasını sağlar.
 

5. Halojen lambalar nasıl sürekli ışık çıkışı sağlar?

 

Tungsten parçacıkları lamba duvarına yapışmak yerine yeniden filamanın üzerinde biriktiğinden ve bu nedenle ampul kararmasını dikkate değer ölçüde azaltıp ışık çıkışını sürdürdüğünden, halojen lambalar, lambanın ömrü boyunca sürekli ışık çıkışını koruyabilir.

Daha fazla yardıma mı ihtiyacınız var? Doğru ampulü bulun

Philips Aydınlatma hakkında daha fazla bilgi edinmek için videolarımızı izleyin veya  buraya tıklayın
LED ampuller

LED ampuller

 

LED ampuller hoş, sıcak beyaz ışıkla her türlü yaşam alanını dönüştürmenize yardımcı olabilir. Bu kılavuz size LED ampullerin size nasıl sınırsız aydınlatma olanakları sunabildiğini göstermektedir. LED ampuller sayesinde,%90'a kadar enerjiden ve paradan tasarruf edebilirsiniz.

Işık efekti

Işık efekti

 

Bir ampulün ışık efektinin kaplamasından nasıl etkilendiğini ve bunun doğru türde aydınlatma oluşturmanıza nasıl yardımcı olabileceğini görün. Buzlu ampuller dağılımlı bir ışık verir. Şeffaf ampuller ise parıltılı, doğal bir sıcak ışık üretir.

Enerji tasarruflu ampuller

Enerji tasarruflu ampuller

 

Kompakt floresan ampuller olarak da bilinen enerji tasarruflu ampuller aynı miktarda ışık üretmek için klasik ampullerden daha az enerji kullanır. Enerji tasarruflu ampullerin nasıl ruh halinize uygun ışık efektini ve ambiyansı yaratıp aydınlatma faturalarınızı düşürebildiğini görün.

 

Halojen ampuller

Halojen ampuller 

 

Halojen ampuller, klasik ampulleri değiştirmenin en hızlı ve kolay yoludur. Halojen ampullerin size nasıl klasik ampullerle aynı kalitede sıcak, parıltılı ışık sağlarken çok sayıda aydınlatma olanağı seçenekleri sunduğunu görün. Halojen ampuller klasik ampulleri değiştirmenin en hızlı ve kolay yoludur Enerji tasarruflu ampuller - Doğru ışık teknolojisini seçme.

Spot ışığın altında

Diğer aydınlatma ürünlerimize bakın