1
Ürünler

Lumea Prestige IPL - Tüy alma cihazı

3 akıllı başlık, Hassas bölgeler, vücut, yüz, SmartSkin sensörü ile, Kablosuz ve kablolu kullanım BRI953/00

Sorun giderme

Philips Lumea cihazı nedeniyle cildimde rahatsızlık hissi oluşuyor

Philips Lumea'yı kullanırken veya kullandıktan sonra cildinizde rahatsızlık hissediyorsanız bu sorunun olası nedenlerini ve sorunu kendi başınıza çözmenize yardımcı olacak ipuçlarını aşağıda bulabilirsiniz.

Cilt tonunuz Lumea'yı kullanmaya uygun olmayabilir

Lumea Prestige serisi, bir ila beş numaralı cilt tiplerinde kullanıma uygundur. Lumea Advanced ve Lumea Essential serisi, bir ila dört numaralı cilt tiplerinde kullanıma uygundur.
Hiçbir Lumea modeli açık sarı, beyaz, gri ve kırmızı tüylerde kullanıma uygun değildir.

Philips Lumea cilt tonu ve tüy rengi tablosu

Cilt tonu sensörü

Çoğu Philips Lumea modeli bir cilt tonu sensörüyle birlikte gelir. Bu sensör, cilt tonunuzu otomatik olarak algılar ve cihazın ışık atımı yapmasına yalnızca cilt tonunuz uygunsa izin verir. Cildiniz çok koyuysa cilt tonu sensörü yalnızca Lumea'nın ışık atımı yapmasını engeller. Cilt tonu sensörü, ayarı otomatik olarak düşürmez.

Seçtiğiniz yoğunluk ayarı çok yüksek olabilir  

Philips Lumea'nızda, cilt testinizin sonucuna göre rahat hissettiğiniz ayarı seçtiğinizden emin olun. Cilt testi, cildinizin uygulamaya verdiği tepkiyi kontrol etmek ve her bir vücut bölgesi için doğru ışık yoğunluğu ayarını tespit etmek için gereklidir. Öneriler kullanıcı kılavuzundaki cilt tonu tablosunda bulunabilir.

Bazı Philips Lumea modelleri (BRI862, BRI863, BRI864, BRI94, BRI95 serisi) SmartSkin Sensörü'ne sahiptir. Sensör, cilt tonu sizinkine benzeyen kadınların çoğunun rahat ettiği ayarı önerir. Uygulama bu ayarlarla rahatsızlık veriyorsa ayarları dilediğiniz zaman manuel olarak azaltabilirsiniz.

Uygulamayı yanlış bölgelere yapıyor olabilirsiniz

Philips Lumea'nızı lezyonların, benlerin, göğüs uçlarının, piercing'lerin, dövmelerin vs. üzerinde kullanmayın. Kullanılmaması gereken bölgelerin tam listesi için kullanıcı kılavuzuna bakın.

Yeni bronzlaşmış olabilirsiniz

Doğal olarak ya da bronzlaşma losyonları veya aletleriyle yapay olarak yeni bronzlaşmış ciltte Philips Lumea'yı kullanmak rahatsızlık verebilir. Philips Lumea'nın güneş kremleri veya bronzlaşma ile birlikte kullanımına ilişkin doğru tavsiye için lütfen kullanıcı kılavuzuna bakın.

Cildiniz veya Lumea kirli olabilir

Philips Lumea'nızın tüm parçalarının düzgün temizlendiğinden emin olun. Philips Lumea'yı yalnızca ön uygulama yapılmış (tıraş edilmiş, ağda yapılmış, epilasyon yapılmış) bölgelerde kullanın. Ayrıca tüy alma uygulamasına başlamadan önce cildinizin temiz ve kuru olduğundan emin olun.

Lumea'yı cildinize çok sert bastırıyor olabilirsiniz

Özellikle kaval kemiği, diz ve ayak bileği gibi hassas kemikli bölgelerde Philips Lumea'nızı cildinize daha nazik şekilde bastırın.

Entegre güvenlik sisteminin cildinize tamamen temas etmesi için Lumea'yı cilde 90° açıyla yerleştirin. Entegre güvenlik sistemi, cilt teması olmadan istenmeyen ışık atımı yapılmasını önler.

Yukarıda verilen tavsiyeleri denedikten sonra cildiniz hala rahatsız oluyorsa daha fazla destek almak için lütfen bizimle iletişime geçin

Philips Lumea'yı doğru şekilde kullanma

Bu sayfadaki bilgiler aşağıdaki modeller için geçerlidir: BRI953/00 , SC1999/00 , BRI950/00 , SC1997/00 , SC2009/00 , BRI861/00 , BRI862/00 , SC1983/00 , SC2007/00 , SC1981/00 , SC2006/11 , SC2006/60 , SC2003/11 . Daha çok Daha az

Aradığınız bu değil mi?

Sorunuza cevap verildi mi?

Verilmediyse bizimle iletişime geçin.