Consumer
Ürünler

Lumea Prestige IPL - Tüy alma cihazı

Benzersiz kavisli başlıklar ile, Hassas bölgeler, vücut, yüz, SmartSkin sensörü ile, Kablosuz ve kablolu kullanım BRI953/00

Sıkça Sorulan Sorular

Uygulama sırasında veya sonrasında yan etki görülür mü?

Lumea'nızı talimatlara göre kullanırsanız hiçbir ciddi yan etkiyle karşılaşmazsınız. Bununla birlikte, aşağıdaki hafif cilt reaksiyonları görülebilir.

Sık görülen yan etkiler

Cildiniz küçük miktarda kızarıklık gösterebilir ve/veya iğnelenebilir, karıncalanabilir veya sıcaklığı artabilir. Bu reaksiyon kesinlikle zararsızdır ve hızlı bir şekilde kaybolur. Tıraş veya tıraş ve ışık uygulamasının birleşiminden dolayı cildiniz kuruyabilir ve kaşınma meydana gelebilir. Bir buz paketi veya ıslak bez ile bölgeyi soğutabilirsiniz. Kuruluk devam ederse uygulamanın yapıldığı bölgeye kokusuz bir nemlendirici uygulayabilirsiniz.

Nadir görülen yan etkiler

 • Yanıklar, aşırı kızarıklık (ör. tüy foliküllerinin çevresinde) ve şişlik: Bu reaksiyonlar nadiren görülür. Bu durumlar, cilt tonunuza göre çok yüksek bir ışık yoğunluğu kullanmanın sonucunda meydana gelir. Bu reaksiyonlar 3 gün içinde geçmezse bir doktora danışmanızı öneririz. Bir sonraki seanstan önce cildinizin tamamen iyileşmesini bekleyin ve daha düşük bir ışık yoğunluğu kullandığınızdan emin olun.
 • Ciltte renk solması: Bu çok nadiren görülür. Cilt renginin bozulması, etrafındaki kısımdan daha koyu (hiperpigmentasyon ) veya daha açık (hipopigmentasyon) bölge olarak kendini gösterir. Cilt tonunuza göre çok yüksek bir ışık yoğunluğu kullanmanın sonucunda bu durum meydana gelir. Renk solması 2 hafta içinde geçmezse doktorunuza danışmanızı öneririz. Renk solması geçene ve cildiniz normal tonuna dönene dek rengi solan bölgelere uygulama yapmayın.
 • Cilt enfeksiyonu çok nadiren görülür ancak (mikro) yara, cilt yanığı, cilt tahrişinden sonra oluşma ihtimali vardır.
 • Epidermal ısınma (genellikle koyu cilt tonlarında oluşan ve cilt kuruluğunun olmadığı, keskin hatlara sahip kahverengimsi bölge): Bu reaksiyon çok nadiren görülür. Bu reaksiyon 1 hafta içinde geçmezse doktorunuza danışmanızı öneririz. Bir sonraki seanstan önce cildinizin tamamen iyileşmesini bekleyin ve daha düşük bir ışık yoğunluğu kullandığınızdan emin olun.
  *Kabarma (cilt yüzeyinde küçük kabarcıklar seklinde görünür): Bu durum çok nadiren görülür. Bu reaksiyon 1 ay içinde yok geçmezse veya ciltte enfeksiyon oluşursa bir doktora başvurmanızı öneririz. Bir sonraki seanstan önce cildinizin tamamen iyileşmesini bekleyin ve daha düşük bir ışık yoğunluğu kullandığınızdan emin olun.
 • Yara izi: Genellikle yanığın ikincil etkisidir ve iyileşmesi bir aydan uzun sürebilir.
 • Folikülit (tüy foliküllerinin etrafında püstül oluşumuyla birlikte görülen şişlik): Bu reaksiyon çok nadiren görülür ve nedeni zarar görmüş cilde nüfuz eden bakterilerdir. Folikülit gerçekleştiğinde antibiyotik merhem kullanımı gerektirebileceğinden bu reaksiyonun oluşması durumunda bir doktora başvurmanızı öneririz.
 • Aşırı ağrı: Uygulama sırasında ve sonrasında, cihazı tüysüz olmayan cilt üzerinde, cilt tonunuza göre çok yüksek bir ışık yoğunluğunda kullanırsanız, aynı bölgeye birden çok kez ışık gönderirseniz ve cihazı açık yara, iltihap, enfeksiyon, dövme, yanık vb. bulunan yerlerde kullanırsanız bu durum meydana gelebilir.
  Not: Aşağıdaki tüm talimatları takip etmenize rağmen yine de cilt reaksiyonlarıyla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu durumda cihazı kullanmayı bırakın ve ülkenizdeki müşteri destek merkeziyle iletişime geçin.

Bu sayfadaki bilgiler aşağıdaki modeller için geçerlidir: BRI953/00 , SC1999/00 , SC1997/00 , SC2009/00 , BRI861/00 , SC1983/00 , SC2007/00 , SC1981/00 , SC2006/11 , SC2006/60 , TT3003/11 , SC2003/11 . Daha çok Daha az

Aradığınız bu değil mi?

Sorunuza cevap verildi mi?

Verilmediyse bizimle iletişime geçin.