Consumer
Ürünler

PerformerPro Torbalı elektrikli süpürge

2000 W, AirflowMax teknolojisi, Parke FC9182/01

Sorun giderme

Torbalı Philips elektrik süpürgemin emiş gücü azaldı

Torbalı Philips elektrik süpürgenizin emiş gücü düştüyse, bu sorunu çözmek için basit bir yol önerebiliriz. Performansını nasıl artırabileceğinizi keşfedin.

Olası nedenler

  1. Motor koruma filtresi zamanla tıkanır
  2. Egzoz filtresi zamanla kirlenir
  3. Toz torbası zamanla dolar veya tıkanır

Çözümler

1) Tek kullanımlık toz torbasını her değiştirdiğiniz veya çok kullanımlı toz torbasını her boşalttığınızda motor koruma filtresini temizleyin. Motor koruma filtre tutucusu toz torbasının arkasındadır. Motor koruma filtresine erişmek için toz torbasıyla birlikte toz torbası tutucusunu çıkarın. Filtreyi elektrikli süpürgeden çıkarın ve bir çöp kovasının üzerinde silkeleyerek temizleyin. Motor koruma filtresi olmadan cihazı kesinlikle kullanmayın. Bu, motora zarar verebilir ve cihazın ömrünü kısaltabilir.

2) Egzoz filtresi kirliyse, filtreyi çıkarın ve yeni bir egzoz filtresiyle değiştirin. Egzoz filtresini çıkarılabilir bir ızgaranın arkasında cihazın arka bölümünde bulabilirsiniz.

Bazı elektrik süpürgeleri yıkanabilir bir egzoz filtresine sahiptir. Yıkanabilir bir egzoz filtreniz olduğundan emin olmak için filtre çerçevesine bakın. Çerçevede 'yıkanabilir' yazmıyorsa, tip numarasını bulmak için cihazın tip plakasına bakın. Yıkanabilir filtre, dört kez musluk suyu altında yıkandıktan veya iki yıl kullanıldıktan sonra değiştirilmelidir.

Önemli: Filtreyi kesinlikle fırçayla temizlemeyin.
Önemli: Filtre, bulaşık makinesinde yıkanamaz
Önemli: Filtreyi cihaza geri takarken filtrenin tamamen kuru olduğundan emin olun

a. Filtreyi temizlemek için cihazdan çıkarın. Filtrenin kıvrımlı kısmını tazyiksiz sıcak musluk suyu altında yıkayın. Filtreyi kıvrımlı tarafı yukarı bakacak ve su kıvrımlara paralel olarak akacak şekilde tutun. Filtreyi suyun kıvrımların içindeki kiri yıkayıp akıtabileceği bir açıda tutun.
b. Filtreyi 180° çevirin ve suyun kıvrımlar boyunca ters yönde akmasını sağlayın.
c. Fazla suyu dikkatle filtrenin yüzeyinden silkeleyin. Filtreyi elektrikli süpürgeye tekrar takmadan önce en az 2 saat kurumasını bekleyin.

Not: Temizlemek filtrenin orijinal rengini eski haline getirmez, ancak filtreleme gücünü eski haline getirir.
Not: Elektrikli süpürgenin en iyi şekilde toz tutması ve performansı için daima egzoz filtresini orijinal bir Philips filtresiyle değiştirin.

3) Torba dolu gösterge ışığının rengi kalıcı olarak değiştiğinde yani ağız zeminde değilken bile torbayı yenisiyle değiştirin (örnek için resme bakın).

NOT:

Elektrikli süpürgenizi kül, ince kum, kireç, toz çimento ve benzeri maddeleri süpürmek için kullandığınızda, toz torbanızın gözenekleri tıkanır. Bunun sonucunda toz torbası dolu göstergesi toz torbasının dolu olduğunu belirtir. Henüz tamamen dolu olmasa bile, tek kullanımlık toz torbasını değiştirin veya yeniden kullanılabilir toz torbasını boşaltın (‘Toz torbasının değiştirilmesi/boşaltılması’ bölümüne bakın).

ÖNEMLİ:

Bu cihazla sadece Philips tek kullanımlık toz torbaları veya Philips yeniden kullanılabilir toz torbası kullanın. Diğer toz torbaları cihazın motoruna zarar verebilir. Tek kullanımlık toz torbalarını kesinlikle yeniden kullanmayın.

Kullanıcı kılavuzunda daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Yukarıdaki çözümler sorununuzu çözmeye yardımcı olmadıysa lütfen Philips Müşteri Destek Merkezi ile iletişim kurun.

Bu sayfadaki bilgiler aşağıdaki modeller için geçerlidir: FC9182/01 , FC8204/01 .

Sorunuza cevap verildi mi?

Verilmediyse bizimle iletişime geçin.