Innovation and you

Yarının hayat kurtarıcılarını eğitmek

Yeni nesil bağlantılı tıbbi cihazlar doktorların hastaları tedavi etmesine yardımcı oluyor.

Philips olarak yaşamı iyileştirebileceğimize inanıyoruz. Yeniliklerin anlamlı olması için ilişkiler kuruyor, ürün ve çözümlerin insanların ihtiyaçlarına doğru şekilde yanıt vermesini sağlıyoruz.

Bu, hizmetin yanı sıra donanım sağlamanız gerektiği anlamına da geliyor. Beyrut Amerikan Üniversitesi'nde çekilen bu filmin de gösterdiği gibi, tıp eğitimi kesinlikle mezun olduğunuzda bitmiyor.
Teknolojik açıdan gelişmiş bir dünyada, yeni nesil bağlantılı tıbbi cihazlar hangi ülkede yaşarsanız yaşayın, benzersiz sağlık hizmetleri sağlıyor. Ancak yüksek teknolojili radyoloji cihazlarına, MR tarayıcılara ve diğer tıbbi görüntüleme araçlarına yatırım yapmak tek başına yeterli değil: Doktorların bu cihazları nasıl kullanacaklarını ve hasta bakımını nasıl iyileştireceklerini bilmeleri de gerekiyor. İşte bu noktada Philips devreye girerek teknolojiyi sağlamanın yanı sıra önemli paydaşlarla ortaklık kurarak uzman düzeyinde gelişimsel tıp eğitimi de sunuyor.

Mezun olurken tıp fakültesini bitirip eğitiminizi tamamladığınızı zannedersiniz. Ancak sonradan bütün hayatınızın bir eğitimden ibaret olduğunu anlarsınız. Bu yenilikler, bu zihniyeti korumamızı sağladı.” 

 

Dr. Mukbil Hourani

Profesör ve Geçici Başkan, Beyrut Amerikan Üniversitesi Tıp Merkezi

Beyrut Amerikan Üniversitesi; Irak, Suriye, Filistin ve tüm Orta Doğu'dan öğrenci ve profesyonellerin Philips gibi özel şirketlerle birlikte Lübnan'daki meslektaşlarına katılarak kendi ülkelerine döndüklerinde uygulayabilecekleri temel hayat kurtarma becerilerini geliştirmeleri ve dijital yeniliklerle nasıl fark yaratabileceklerini öğrenmeleri için mükemmel bir yer. Tıp eğitimi, yeni beceriler edindiren bir işbirliği olmasının yanı sıra yoksul veya savaştan zarar görmüş ülkelerde dünyanın en savunmasız nüfuslarından bazılarına en iyi tıbbi bakım hizmetlerini de ulaştırıyor. Bu da hem yardım hem de donanım sağlamak anlamına geliyor. Beyrut Amerikan Üniversitesi'nde çekilen bu filmin de gösterdiği gibi, tıp eğitimi okuldan mezun olunduğunda bitmiyor.

Öğrenimin merkezi

 

Beyrut Amerikan Üniversitesi Tıp Merkezi, bölgenin en prestijli tıp okulu sayılıyor. Program ve Philips'le kurulan ortaklık hakkında daha fazla bilgi edinmek için devamını okuyun.

Lübnan'daki temel sağlık sektörü ortakları STK'lar ve uluslararası kuruluşları içeriyor.

Doğru. Lübnan sağlık sektöründe tahminen 1000 kadar yerel STK ve uluslararası kuruluş önemli bir rol oynuyor. Uluslararası kuruluşlar Lübnan nüfusunun daha sağlıklı olmasını sağlamak ve ülkedeki sağlık sistemini geliştirmek için yerel kuruluşlara teknik, idari ve finansal destek sunuyor. Alıntı: Lübnan'da National Health Statistics Raporu