Innovation and you

Işıkla yıkanan bir köy

Philips CityTouch'ın bu kasabanın parlamasına nasıl yardımcı olduğunu görün.

Anlamlı yeniliğin özüne, İtalya'nın en renkli bölgelerinden birinde, tepenin üstünde kurulu küçük bir köyde rastlanabilir. Abruzzo kıyısının doğusuna yakın olan Città Sant'Angelo, muazzam canlılığın, yetenekli zanaatkarların, küçük işletmelerin ve gelişen mağazaların toplandığı bir köydür.

Bu videoda yerel tiyatro yönetmeni Ettore Mazzocco, benzersiz atmosferin bu köyün halkını nasıl cıvıl cıvıl bir hale getirdiğini, ekonomik gerilemede bu canlılığın nasıl kaybolduğunu ve son birkaç yılda yeniden keşfedildiğini hatırlıyor.

Città Sant'Angelo civarında yürürken daha önce hiç yıldızları görmemiş olabilirsiniz. Artık LED'ler sayesinde görebiliyorsunuz."

 

Gabriele Florindi

Città Sant'Angelo Belediye Başkanı

İtalyan hükümeti ve CEIE Power'ın işbirliğiyle binlerce geleneksel elektrik lambası, üç çeşit Philips LED sokak lambasıyla değiştirildi. Daha güvenilir ve çevre dostu olan Philips LED sokak lambaları maliyet ve enerji tasarrufunun yanı sıra sıcak, hızlı ayarlanabilir ışık sunar.
Lambalar, şehir genelinde dinamik, akıllı ve esnek kontrol sağlayan uzaktan aydınlatma yönetim sistemi Philips CityTouch tarafından bağlanır. Bu akıllı dış mekan aydınlatması, LED sokak lambaları ağını yönetmek ve aydınlatma verilerini analiz etmek için basit web uygulamaları sunar. Örneğin, kasabada hareketliliğin daha yüksek olduğu bölgelerde daha fazla lamba yakılabilir. 

%76

Philips CityTouch'ın bağlantılı aydınlatma sistemine monte edilmesinden sonra köyün enerji maliyetlerinden sağlanan tasarruf.

 

Città Sant'Angelo: Halka ışık tutma - Philips CityTouch

Kasabanın daha sakin kısımlarında lambaların tamamen yakılması gerekmeyebilir. Bu bölgelerde yetkili merci belirli sokaklardaki lambaların ışığını kısabilir. Bölgenin sakinleri halka ışık tutulduğunu söylüyor.

Işık temelli teknolojilerin mevcut küresel pazardaki payı nedir?

300 milyar Euro / 330 milyar ABD doları. Ayrıca, 2020 yılı itibariyle öngörülen pazar değeri 600 milyar Euro'nun (660 milyar ABD Doları) üzerindedir. Sektördeki büyüme 2005 ve 2011 arasındaki dünya çapındaki gayrisafi milli hasılanın iki katından daha fazla olmuştur. Alıntı: Uluslararası Işık ve Işık Temelli Teknolojiler Yılı (IYL 2015)