Innovation and you

Bu sağlıklı, parlak gülümsemeye nasıl sahip olursunuz?

İyi bir ağız hijyeni için diş fırçalama.

Diş ve diş etlerimizin her zaman sağlıklı olması, kalbimizin sağlığıyla da yakından bağlantılıdır. Bu nedenle, Philips'in özel olarak ağız bakımını iyileştirmeye odaklanılan yenilikçi düşünceleri, yaşı veya bulunduğu coğrafi bölge her ne olursa olsun insanlar üzerinde son derece etkili olmuştur.

İyi bir ağız hijyeni için dişleri düzenli olarak fırçalamanın çok önemli olduğunu herkes bilir. Ancak, kimi zaman insanların yaşamlarını gerçekten güzelleştirmek adına teknolojiden yardım almamız gerekir. Cologne Üniversitesi diş ve diş eti sağlığı bölümünde Profesör olan Michael Noack'a göre, devrim yaratan Philips Sonicare elektrikli diş fırçasında uygulanan teknoloji diş etlerini koruyor ve normal diş fırçalarına oranla diş plaklarını çok daha iyi temizliyor. Noack, ikisi arasındaki farkın son derece belirgin olduğunu vurguluyor.

Deneyimlerime göre Philips Sonicare'i kullanan hastalar biyofilm diş plağını daha kolay temizleyebiliyor."

 

Michael Noack

Profesör, Diş ve Diş Eti Sağlığı, Cologne Üniversitesi

İlk olarak 1980'lerde geliştirilen ve bu tarihten beri sürekli olarak mükemmelleştirilen Sonicare elektrikli diş fırçası, insanların kişisel diş bakımlarını yapabilecekleri şekide tasarlandı. Philips dendiğinde aklınıza gelebilecek anlamlı ve etkileyici yeniliklerin ta kendisi olarak karşımıza çıkan diş fırçası, sağlığımızda gerçekten fark yaratan sade tasarımlı, akıllı bir yenilik.

%70 daha fazladır

Ağız hijyenine önem vermeyen kişilerde kalp hastalığı ortaya çıkma riski dişlerini günde iki kez fırçalayan kişilere göre.

 

Alıntı: UCL Epidemiyoloji ve Kamu Sağlığı

Çarpıcı bir gülümsemenin sırrı

Sağlığın merkezine giden yüksek teknolojili elektrikli diş fırçası.

Şimdi fırçalayın, ödüllerini yıllar sonra toplayın

En iyi yenilikler her zaman en anlamlısı olmuştur. Örneğin, dişleri beyazlatmak ve diş etlerini temiz tutmak için yenilikçi diş macunlarının kullanımının en az 7.000 yıl öncesine dayandığı biliniyor. Günlük diş fırçalama ve diş arası temizlemenin iyi bir periodontal sağlığın kilometre taşı olarak kabul edildiği günümüzde, ağız sağlığının önemi tartışılmazdır. Ağız sağlığı ile vücut sisteminin olası bağlantıları senelerdir düşünülmektedir ve son zamanlarda yapılan araştırmalar ağız hastalıklarının vücut sistemini üç şekilde olumsuz yönde etkileyebileceğini gösteriyor: Bakterilerin ve sitokinlerin teneffüsü ile, dolaşım sistemi aracılığıyla diş eti hastalıklarıyla ilişkin bakterinin vücuda girmesi ile ve periodontal hastalıkla ilişkin iltihap ile.
Ancak daha iyi bir ağız sağlığını teşvik etmek isteyen sağlık temsilcilikleri ve diğer kuruluşlar hala büyük bir sorunla karşı karşıyalar. İnsanları, özellikle de gençleri uzun süre boyunca periodontal sağlıklarıyla ilgilenmeleri konusunda ikna etmek hiç kolay değil.
Dolayısıyla gerçek bir yenilik, özellikle de ağız sağlığı malzemeleri üreticileri için, tüketicilere gerçekleştirilebilir sağlık faydaları sunacak, hayat değiştirici araçları nasıl sağlayacakları ve ardından tüketicilerin uygulamalı teknoloji ile bunları düzenli olarak nasıl kullanacakları konusuna meydan okuyor.
Örneğin, diş ipi ile temizliğin; diş eti iltihabı, diş çürümesi ve ağız kokusu sorunlarında faydaları etkileri olduğu kanıtlanmıştır. Ancak kişiler normal şartlar altında diş ipi ile temizlik yaptıklarında, bir diş sağlığı uzmanı tarafından profesyonel şartlar altında yapıldığı zamanki gibi fayda sağlamayabilir.
Kanıt dayalı bilgiler doğrultusunda kontrol tüketicideyken, sorunları en aza indirerek doğrudan faydaya erişim sağlamanın yollarını bulmak çok önemlidir. Örneğin Philips araştırmaları sırasında, geleneksel diş ipi temizliği ve diş arası fırçalar için etkili ve verimli bir alternatif ararken insanların diş ipi temizliğinin çok zor olduğunu, çok zaman aldığını ve hatırlanmadığını düşündüklerini ortaya çıkardı.
Ancak, Ar-Ge ekipleri aynı zamanda su jetlerinin tüketicinin aklında tazelik ile ilişkilendirildiğini ortaya çıkardı. Daha fazla araştırma ve mühendislik yenilikleri sonrasında tamamen yeni bir el tipi cihazı olan Philips Sonicare AirFloss'un üretimi gerçekleşti. Bu cihaz, 72 km/sa hızla darbeli su fışkırtarak diş aralarının etkili bir şekilde temizlenmesini sağlıyor. Araştırmalar gösteriyor ki elle fırçalamaya kıyasla bu yöntem yaklaşık 5 kat daha fazla plak temizliği sağlıyor. Bu ürün, akıllı teknoloji kullanarak periodontal sağlık konusunda kişisel fayda sağlıyor ve böylelikle mevcut trendlere uyum sağlıyor. 

Geçtiğimiz 10-15 yıldaki, özellikle de gelişmiş ülkelerde görülen gelişmelere rağmen en son veriler genç insanların ağız sağlığı konusundaki olumlu trend düşüş yaşamaya başlıyor. Bu durum en azından bir açıdan beslenme değişiklikleri yüzünden meydana geliyor. Özellikle de diş mineleri için zararlı olan şekerli içeceklerin fazla tüketilmesi de yeni bir endişe doğuruyor.

 

Alıntı: Şimdi fırçala, sonra kazan - Philips/WSJ medya ortaklığı 2013

Çocuklar ilk diş muayenesini 5 yaşından sonra olmalıdır.

Yanlış. Amerika Pediyatrik Diş Hekimliği Akademisi, çocukların ilk diş kontrolünün 1 yaşına kadar yapılmasını önermektedir. Bu, dünya genelindeki benzer diş hekimliği ve pediyatri kuruluşlarının önerileriyle aynı doğrultudadır. Alıntı: Amerika Pediyatrik Diş Hekimliği Akademisi