Innovation and you

Kolayca uyumak

Bir adamın horlamasına son veren yenilik.

Muhteşem yeniliklerin temelinde, anlamlı olması, tüketicilerin ihtiyaçlarına hitap etmesi ve tüketicilerin kendi yaşamlarının kontrolünü ellerine almasını sağlaması yatar. Evde sağlık hizmetlerini konu alan bu film tam da bununla ilgili. Dayanılmaz şekilde horlayan bir adamın ailesinin tüm hayatını zorlaştırdığını, ama daha da önemlisi sağlığına da zarar verdiğini göreceksiniz. 

Birçok kişi horlamanın üzerinde durmaz. Ancak horlama, hiç kuşkusuz ciddi sağlık sorunlarına yol açabiliyor; örneğin, her 100 Çinliden 4'ünde görülen endişe verici bir durum olan obstrüktif uyku apnesi ya da burun yolunun tıkanmasına bağlı ciddi bir solunum hastalığı olan gece hipoksisi gibi sorunlara neden olabiliyor. Bu sorunlar da kalp ve tansiyon sorunlarına yol açabiliyor.

Yenilik, bir hastanın ya da tüketicinin gerçekten neye ihtiyacı olduğunu dinlemekle doğar."

 

Chen Rosa

Üst Düzey Direktör, HHS BU Philips Healthcare

Chen Qiang, yorgunluğun günlük yaşamını etkilemeye başladığı noktada aşırı horlama sorununa müdahale etmeye karar verdi. Bu film, Philips'in dijital bağlantılı BiPAP autoSV advanced uyku monitörünü kullandığında Chen'in hayatının nasıl değiştiğini gösteriyor. Chen uyurken verilerin internet bağlantısı üzerinden doktoruna aktarılması, horlama ve uyku şekillerinin doktor tarafından izlenebilmesini sağladı. Bu hikaye, sağlık alanında gelişmelerin hem kişisel, hem anlamlı hem de etkili olabileceğinin bir örneği.

% 30

Uyumakta zorluk çeken Çinliler'in oranı.

 

Alıntı: Philips Global Sağlık ve İyi Yaşam Endeksi: küresel perspektif, 2010

ABD'de kaç yetişkin uyku veya uyuyamama bozukluğu yaşıyor?

50-70 milyon yetişkin. Özellikle horlama, obstrüktif uyku apnesinin belirtisi olabiliyor. Alıntı: Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi