Innovation and you

Tüm topluluğu aydınlatmak

Karanlıktan sıyrılan şehir.

Norveç'in güzel, sakin ve ücra köyü Longyearbyen yılın birçok ayında uzun bir karanlığa bürünüyor. Burası dünyanın yerleşim bulunan en kuzey bölgesi, yani burada yaşayan aileler günün tamamını güneşi görmeden geçiriyor.

Bu durum, burada yaşayan topluluk için olağanüstü bir deneyim olmasının yanı sıra halkın gün ile gece farkını ayırt edememeye başlaması nedeniyle uyku ataleti gibi uykuyla ilgili sağlık sorunlarına da yol açabiliyor. 

Vücut saatimizin çok duyarlı olduğunu ve ışığa göre ayarlandığını biliyoruz, bunun için Wake-up Light'ı geliştirdik."

 

Dan Adams

Işık Terapisi Uzmanı, Philips

Ancak Philips araştırmacıları akıllı, basit ve uygun fiyatlı bir uygulamalı teknolojiyle bu durumu değiştirdi. Vücudun biyolojik saatine destek olmak için tasarlanan Philips Wake-up Light, daha doğal bir şekilde uyanmanızı ve yataktan çıkmanızı sağlamak için ışık ve sesten oluşan benzersiz bir kombinasyon içeriyor. Philips Wake-up Light teknolojinin aynı anda hem duyarlı hem de etkili olabileceğini gösteriyor. Vücut saatlerimiz ışığa karşı son derece duyarlı olduğu için doğal ışık olmadığında uyku hormonları "temizlenmiyor", yani zifiri karanlık hakimken sabah 8'de okula gitmek için uyanmak oldukça zorlaşıyor. Philips Wake-up Light güneşin doğuşunu taklit eden efektlere sahip olması sayesinde ışığın odanın içine kademeli olarak sızmasını, böylelikle vücut saatinin düzenlenmesini ve uyku sersemliğinin ortadan kalkmasını sağlıyor.