Innovation and you

Çin'de kanserle savaş

Teşhis alanında fark yaratan ortaklık.

Çin'deki bir hastaneyle kurulan benzersiz ortaklık, teşhis alanında heyecan verici sonuçlar doğurdu. Sağlık sorunlarının sürekli olarak arttığı ve birçok uzmanın artan iş yüküyle baş edemediği bir ülkede yaşıyoruz. 

Ülkenin en büyük dördüncü şehri Chengdu'da bulunan büyük West China Hastanesi, doktorlarla Philips mühendisleri arasında kurulan devrim niteliğindeki bir işbirliğine ev sahipliği yapıyor. Asya'daki tüm yeni karaciğer kanseri vakalarının yarısı Çin'de görülüyor ancak eski kanser teşhis teknolojileri hasta için risk oluşturan, karmaşık ve zaman alan invaziv prosedürler içeriyor ve hastaların iyileşme sürelerinin uzamasına neden oluyor.

Philips ile güçlerimizi birleştirerek, teknolojiyi gerçek klinik ihtiyaçlarla paralel hale getirmek için aradaki boşluğu kapatıyoruz. Bugün odaklandığımız nokta karaciğer kanseri, ama bu işbirliğini başka alanları da kapsayacak şekilde genişleteceğimizi umuyorum."

 

Dr. Yan Luo

Ultrason Bölümü Başkanı, West China Hastanesi

Philips ElastPQ, en gelişmiş ultrason teknolojisini kullanan invaziv olmayan bir cihaz. Bu cihaz, sağlık görevlilerine genel karaciğer kanserinin teşhis edilmesinde yardımcı olabilecek değerli verileri hem çok daha uygun bir maliyetle hem de çok daha yüksek bir hızla sağlıyor. Ancak Philips mühendislerinin hastanede bulunması, yeniliğin kapılarını açmakla kalmayarak hasta ortamında sürekli araştırma ve geliştirme çalışmalarını da kolaylaştırıyor. Bu sürekli yenilik, doktorlarla mühendislerin güçlerini birleştirerek teknolojiyi gerçek klinik ihtiyaçlara paralel hale getirmeleri için ilham verici bir tıbbi ortaklığı temsil ediyor. Bu ortaklık, hastalara sağladığı tüm avantajlarla daha hızlı ve daha doğru kanser teşhislerine olanak tanıyor.

Çin, dünyada yeni karaciğer, yemek borusu, mide ve akciğer kanseri vakalarının da en çok görüldüğü ülke

%27 ile Çin dünyada kansere bağlı ölümlerde ilk sırada yer alıyor. 2012'de 3,07 milyon yeni teşhis edilmiş kanser vakası görüldü.

 

Alıntı: Dünya Kanser raporu 2014, IARC

2012 yılında dünya genelinde 14 milyondan fazla yeni kanser vakası ortaya çıktı.

Doğru. 2012 yılında tahmini olarak 14,1 milyon yeni kanser vakası ortaya çıktı. WHO'ya göre temel kanser çeşitlerinde görülen eğilim gelecekte dünya geneline yayılırsa kanserin getirdiği yük 2030 yılına kadar yılda 23,6 milyon yeni vakaya çıkacak. Alıntı: Dünya Sağlık Örgütü / BK Kanser Araştırması: Dünya kanser özeti