Innovation and you

Yenilik tüm aileyi etkiler

Hasta takibinde doktorlara yardımcı olan sağlık yenilikleri.

Alejo Costa Ribalta, erkek kardeşinin beyin tümörü ameliyatından sonraki iyileşme sürecinin izlenmesinde önemli bir rol oynayan IntelliVue hasta izleme teknolojisinin geliştirilmesine yardımcı oldu.

Philips'in kendi personeline benimsetmeyi amaçladığı en önemli zihniyetlerden biri, her cihazı bir akrabalarının hayatı buna bağlıymış gibi geliştirmeleridir. Bu, ürünlerimizin hem anlamlı hem de en yüksek teknik özelliklere sahip olacak şekilde tasarlanmasını sağlayan bir zihniyet. Bugün hastanelerde yaygın olarak kullanılan bir özellik olan akıllı hastabaşı monitörü üzerine çalışan İspanyol araştırma ve geliştirme ekibinin üyesi Alejo Costa Ribalta da aynen bu deneyimi yaşadı.

Dokuz yıl önce Philips Ar-Ge Departmanında hasta monitörleri üzerine çalışıyordum... Philips'in sloganlarından biri, monitörü "bir akrabamızın hayatı buna bağlıymış" gibi geliştirmemizdi ve başıma tam olarak da bu geldi."

 

Alejo Costa Ribalta

Saha Pazarlama Başkanı, Philips Hasta Bakımı ve Klinik Bilişim

Bugün hastanelerde yaygın olarak kullanılan bir özellik olan akıllı hastabaşı monitörü üzerine çalışan İspanyol araştırma ve geliştirme ekibinin üyesi Alejo Costa Ribalta da aynen bu deneyimi yaşadı. Erkek kardeşi Andre barda bir satranç oyunu nedeniyle çıkan kavga sırasında yüzüne yumruk darbesi alınca, temkinli olmak amacıyla bir taramadan geçirildi. Doktorların şüpheli bir kitleye rastlamasını takiben çekilen MR sonucunda, Andre'de aldığı darbeyle tamamen ilgisiz, aksi halde belirlenmeyecek bir beyin tümörünün olduğu ortaya çıktı. Andre, ameliyattan çıktıktan sonra Philips IntelliVue hasta izleme sistemine bağlandı. Bu sistem, hastanelerin hastanın durumuna ilişkin tutarlı bir tablo çıkarılması için veri toplayabilecek basit, taşınabilir ve son derece hızlı çalışan cihazlardan yararlanabilmesi amacıyla, Andre'nin kendi ağabeyi tarafından geliştirilmiş bir Philips yeniliğiydi. Hasta izleme sistemi yapması gerekeni yaptı ve Andre artık tekrar satranç oynayabiliyor. Başarılı ağabeyiyse bu kısa videoda gösterildiği gibi kardeşinin oyun yüzünden kavgaya karışmasını önleyecek bir yol bile bulmuş.

Her yıl 14.000 kişi beyin tümörüyle olan savaşını kaybediyor.

ABD'de bu yıl 70.000 primer beyin tümörü teşhisi konulacak.

 

Alıntı: Amerikan Beyin Tümörleri Birliği

Kaç farklı beyin ve merkezi sinir sistemi tümörü türü vardır?

120+. WHO beyin tümörlerini hücre kökenine ve hücrelerin davranış şekline göre, en az agresiften (iyi huylu) en çok agresife (kötü huylu) doğru sınıflandırıyor. Alıntı: Ulusal Beyin Vakfı