Innovation and you

Işıkla gelen iyilik

Phoenix Hastanesi'ndeki smart LED sistemi herkesin ruh halini değiştiriyor.

Philips tarafından sağlanan LED aydınlatma yenilikleri bu filmde de izleyeceğiniz gibi LED teknolojisinin hislerimiz ve birbirimizle olan iletişimimizde büyük etkisi olduğunu ortaya çıkardı. Film, yaratıcı bir yaklaşımın bir çocuk hastanesini çocukların çevrelerindeki aydınlatma efektleri sayesinde gülücükler saçtığı bir ortama nasıl dönüştürdüğünü gözler önüne seriyor. 

Ayrıca, Philips'in sunulan yeniliklere kişisel olarak bağlanarak bu yeniliklerin verimli ve anlamlı olmasını sağlayan şirketler ve kişilerle ortaklık kurduğunu gösteriyor. Bu örnekte Arizona'daki Phoenix Çocuk Hastanesi'nin aydınlatma işlerinden sorumlu tasarımcı Scott Oldner, çocukluğunda hastanede uzun süre kalması nedeniyle günümüzdeki hastalara kendi anılarındaki karanlık günlerden çok daha farklı bir deneyim yaşatmaya kararlıydı.

Bu proje geniş bir kapsama sahipti. Çalışanları, sağladığı geniş ürün çeşitliliği ve müşteri hizmetleri nedeniyle Philips bizim için tek gerçek seçenekti. Philips bütün bunları mümkün kıldı. Şirket olarak her vizyonun hayat bulmasını sağlayabilirler. Sonuçta kesinlikle sihirli bir hastanemiz oldu."

 

Scott Oldner

Başkan, Scott Oldner Lighting Design

Scott, 100.000'den fazla yüksek performanslı LED sağlayan Philips'le birlikte çalışarak küçük hastaları ve onların ziyaretçilerini gözle görülür şekilde mutlu eden ve hastanede olma nedenlerinden başka bir yere odaklanmalarını sağlayarak iyilik duygusunu teşvik eden statik ve kinetik LED aydınlatma elemanlarıyla göz alıcı, doygun renklere sahip bir manzara yarattı. Bu büyüleyici film, hastaların tepkilerini sergiliyor ve akıllı yeniliklerin, özellikle de aydınlatmanın insan davranışı üzerinde ne kadar güçlü bir etkiye sahip olduğunu gösteriyor.

100,000

yüksek performanslı LED, Philips tarafından sağlandı. LED'ler, statik ve kinetik LED aydınlatma elemanlarıyla doygun renklere sahip bir manzara yaratıyor.

 

Alıntı: Philips

ABD'deki 18 yaşından küçük çocukların yüzde kaçının hiç sağlık sigortası yoktur?

%6,5. 18 yaşından küçük çocukların %6,5'inin hiç sağlık sigortası olmadığı tahmin ediliyor. Sigortasızların yüzdesi 1997'de %13,9 iken 2005 yılında %8,9'a ve 2013'te %6,5'e düştü. Alıntı: Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi