Innovation and you

Işıkla parlayan topluluklar

LED aydınlatma, bir şehrin kimliğini değiştirdi.

Teksas'ın Meksika Körfezi'ndeki liman şehri Corpus Christi, her zaman körfez boyunca uzanan, çelikten yapılmış görkemli kemerli köprüsüyle tanınmıştır.

Harbor Köprüsü, Corpus Christi'de büyüyen herkes için kimlikleri şekillendiren ve hep orada olan bir fon oluşturuyor ve yaygın sevgi ve saygı duygularını temsil ediyor. Ancak zaman içinde zorlu koşullar nedeniyle Corpus Christi Harbor Köprüsü'nün ışıkları söndü ve geceleri öne çıkan bu simge karanlıklara gömüldü.

Bu bizi farklı kılan özelliklerden biri, bu nedenle şehir sakinleri artık köprüye bir gurur kaynağı olarak bakıyor. Bu aydınlatma çevre dostu olmasının yanı sıra maliyetleri de düşürecek.”

 

Nelda Martinez

Corpus Christi Belediye Başkanı

Şimdi enerji tasarrufu sağlayan çevre dostu binlerce LED'in yardımıyla tekrar hayata dönen köprü, eskiye oranla çok daha çarpıcı bir görünüme sahip. Yapının yeniden ışıklandırılmasını amaçlayan ve şehir yetkililerinin Philips ile birlikte yürüttüğü heyecan verici ve yeni bir proje, Corpus Christi Harbor Köprüsü'nü canlı bir sanat eseri gibi ele alarak yepyeni bir görünüme kavuşturdu. Proje yetkilileri şehirlerdeki kişiselleştirilmiş LED aydınlatmaların bir bölgeyi nasıl değiştirebileceğinin yanı sıra bu endüstriyel tasarım mücevherinin yepyeni, 21. yüzyıla uygun bir biçim kazanmasını sağlayan canlı bir ziyaret alanı da yarattılar. Çok renkli ışıklar şimdi köprünün konturlarını tamamen özel ve capcanlı bir alanda turistlerin akınına uğrayan muhteşem, değişken ve ultra modern bir manzarayla vurguluyor. Yerli halk Corpus Christi Harbor Köprüsü'nü çok sevdiği için bu yenilenme köprüyü geniş bir dış mekan stüdyosu olarak kullanan yerli bir fotoğrafçının hayatını da değiştirdi.

11,000

Bağımsız adreslenebilen renk değiştiren düğüm. Tümü Pharos LPC X LED aydınlatma denetleyicisiyle kontrol ediliyor. 

 

Alıntı: Philips

Yeni yolları aydınlatmak

 

Philips ortaklığının gerçekleşmesine ön ayak olan Corpus Belediye Başkanı Nelda Martinez, Harbor Köprüsü'ndeki Philips ışıklardan gururla söz ediyor. Ayrıca bir “ilk” olma unvanına sahip. Bu unvanın ne olduğunu öğrenmek ve şehirle ilgili daha fazla bilgi almak için devamını okuyun.